Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Ово ће бити поприлично интересантан случај, пошто ће син угледног приватника, мецене и својеврсног селебритија, поред покушаја убиства, бити оптужен и за изазивање националне мржње. Да напоменем да је јуниор већ одраније био познат по акцидентном понашању, међутим, по речима познаника позорника, никад није прошло више од 10 минута а да бабо није "средио ситуацију" и пуштио разулареног јуношу назад на улицу да прави зијана.
Хепиендима никад краја. Ако некога још занима, ево среће и радости у "Блицу":

Suđenje Slobodanu Đorđeviću i Luki TubićuNovinari isterani iz sudniceSUBOTICA - Suđenje Slobodanu Đorđeviću (19) i Luki Tubiću (20), optuženima za pokušaj ubistva i izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti, odloženo je juče za početak decembra. Veće okružnog suda, kome je predsedavao sudija Danko Mandić, prihvatilo je predlog odbrane da se dopuni dokazni postupak. Đorđević i Tubić su optuženi da su početkom aprila na parkingu ispred Robne kuće ?Maksi? učestvovali u incidentu kada je Atila Kutlei uboden nožom u stomak, a događaju je prethodilo i vređanje na nacionalnoj osnovi.Prvog dana pretresa optuženi su se izjasnili da nisu krivi, dok se Tubić ?branio ćutanjem?.Slobodan Đorđević je negirao da je Atili naneo teške povrede ubodom nožem u stomak, ističući da je te večeri bio pijan i da se ničega ne seća, uz napomenu da nikada nije nosio hladno oružje.Atila Kutlei prvog dana suđenja nije mogao prepoznati optužene kao napadače. On je izjavio da je samo video dvojicu mladića koji su išli iza njega i razumeo reč ?Mađari?, a potom je jedan od njih skočio i ?s leđa ga ubo u stomak?.- Ne razumem dobro srpski jezik i ne znam ko je od njih dvojice šta govorio - rekla je na suđenju Atilina devojka Lila Jakab, koja je prisustvovala incidentu.U istražnom postupku ona je identifikovala Đorđevića i Tubića kao napadače, ali na suđenju nije bila sigurna da li su to, zaista, oni.Suđenje je juče nastavljeno i bilo je otvoreno za javnost do prve pauze. Nakon toga, predsedavajući sudija Danko Mandić isključio je javnost pozivajući se na član 292 KZ jer se radi o procesu protiv ?mlađih punoletnika?. Naime, kao svedoci juče su se pojavila i maloletna lica, pa je sud smatrao da se javnost mora isključiti.Advokat optuženog Đorđevića Vladan Batić, bivši ministar pravosuđa i veliki borac protiv tajkuna i nasilja, u jednom trenutku savetovao je zastupnici optužbe da bi ?trebalo da se upiše na treću godinu prava...?.Simptomatično je da juče, drugog dana pretresa, oštećeni i njihovi branioci nisu prisustvovali suđenju.Prošle nedelje u Opštinskom sudu suđeno je Slobodanu Đorđeviću i Luki Tubiću za nasilničko ponašanje. Na tom procesu, odbrana je od predsedavajućeg sudije tražila da se isključi javnost kako bi se ?novinari naučili pameti?. Sudija Krsto Knežević nije uvažio zahtev odbrane i osudio je Đorđevića i Tubića na po sedam meseci zatvora, uslovno na dve godine, a novinari su do kraja pratili suđenje.Juče, u istoj Palati pravde, sudija Dano Mandić je novinare odstranio iz sudnice jer se radi o ?mlađim punoletnicima?. Pre samo dve nedelje ova prepreka nije postojala.

Незванични извори из суда помињу да се избодени и његова девојка "не сећају баш најбоље" ко их је те вечери напао јер је, у међувремену, велики борац против српске олигархије и адвокат једва пунолетног касапина, Владан Батић, некако успео да изглади ситни неспоразум између завађених, па је оштећеном, изненадно и пре времена, кроз димњак упао некакав стан од двеста квадрата у строгом центру...Ах да:У петак смо поново имали српско-мађарско убиство ножем, више пута, с леђа, али случај ипак нема национални предзнак.

Do sukoba između dvojice poznanika došlo je u kući zajedničkog prijatelja, nakon čega je, kako se pretpostavlja, prepirka nastavljena na ulici. Kako saznajemo, sa žrtvom je bila i njegova devojka, kojoj je žolt, nakon što je zadobio povredu nožem u leđa rekao da beži, jer će i nju povrediti. Teško povređen on je krenuo u pravcu kuće i uspeo da od ugla Praške i ulice Ferenca Gala stigne do Doma za negu, gde je pozvao u pomoć dežurnu sestru, ali je preminuo pre nego što je stigla Hitna pomoć.
Тешко рањен, дечко је успео да допузи до врата Геронтолошког центра, али га ревносни чиновници, што "Блиц" није поменуо, нису унели унутра, него панично закључали стаклена врата, гледали дечка како издише на прагу и звали хитну помоћ, цијучући како им "неко крвави на вратима, ал га не смију пуштит унутри да њим не би искрвавио ходник".Понекад ми дође да се упишем у историју као суботички Нерон. Edited by Hella
Link to comment
Незванични извори из суда помињу да се избодени и његова девојка "не сећају баш најбоље" ко их је те вечери напао јер је, у међувремену, велики борац против српске олигархије и адвокат једва пунолетног касапина, Владан Батић, некако успео да изглади ситни неспоразум између завађених, па је оштећеном, изненадно и пре времена, кроз димњак упао некакав стан од двеста квадрата у строгом центру...
a i noz je slucajno opalio...
Link to comment
Druze Hella, ocemo li u 1 taxi driver pohod? Svako u svom spahiluku pa da se nadjemo posle da rezimiramo?
Јашта, боли ме кутак да убијам таблетама и алкохолом натопљене буржујчиће док се истранжирана и угрожена мањина шири у свом двестаквадратном љечилишту од душевне и тјелесне боли. Друго убиство је такође узроковано свађом око дуга за доп, те не видим свој дугорочни интерес у праведничком искорењивању наркомана и последичном вишегодишњем црвљању у Забели.
Link to comment

Koliko sam shvatio cena zaborava od ranjavanja nožem je ekvivaletna kvadraturi stambenog prostora.Pa ovo samo kod nas ima !Prvo je onaj Otporaš iz Požarevca "zaboravio" i "oprostio" Marku Miloševiću za ranjavanje uz asistenciju Velje Ilića , a sad ovaj zaboravio i oprostio ranjavanje nožem za jedan stan.I to uz asistenciju V.Batića?!

Link to comment
  • 3 months later...
Đaci atlas teško čitajuOSMACI u Srbiji najlošiji su iz geografije, dok im muke zadaju i fizika, hemija i biologija. Učenici završnih razreda osnovne škole, čije znanje je ?mereno? međunarodnim TIMSS testovima, najbolje znanje iz domena prirodnih nauka pokazali su na testu iz matematike.Ovi podaci svrstali su naše đake među najgore u Evropi, jer nisu uspeli da postignu prosečan prag znanja. Od minimalnih 500 poena, osnovci su iz matematike osvojili 486 poena, iz biologije 474, hemije i fizike po 467, dok su iz geografije dobili svega 466 bodova.Prema rečima Tinde Kovač-Cerović, državnog sekretara u Ministarstvu prosvete, čak i uspeh iz matematike je malo bolji od ocena koje su đaci postigli iz ostalih prirodnih predmeta, jer su se u periodu kada je istraživanje vršeno pripremali za prijemni.U anketi koju je sproveo tim instituta za pedagoška istraživanja, učestvovalo je 4.045 učenika iz 147 osnovnih škola u Srbiji.- Rezultati su malo bolji nego prošlog puta, kada su učenici testirani 2003. godine, ali je znak za uzbunu što su oni i dalje daleko od onih kojima bismo mogli biti zadovoljni - rekao je žarko Obradović, ministar prosvete.NAJSTARIJIJEDAN o mogućih razloga za ovako loše rezultate je i što Srbija spada u zemlje sa najstarijom populacijom nastavnika matematike i prirodnih nauka. Svaki drugi učenik ima profesora matematike koji je stariji od 50 godina, dok je 44 odsto nastavnika prirodnih nauka zagazilo u šestu deceniju. Nije problem samo što je kadar star, već i nestručan. Oko 60 odsto đaka ima profesore matematike, fizike, geografije, hemije i biologije koji nisu završili fakultet!
Хехе.
Link to comment
JEDAN o mogućih razloga za ovako loše rezultate je i što Srbija spada u zemlje sa najstarijom populacijom nastavnika matematike i prirodnih nauka. Svaki drugi učenik ima profesora matematike koji je stariji od 50 godina, dok je 44 odsto nastavnika prirodnih nauka zagazilo u šestu deceniju. Nije problem samo što je kadar star, već i nestručan. Oko 60 odsto đaka ima profesore matematike, fizike, geografije, hemije i biologije koji nisu završili fakultet!
Ajd za fakultet i nekako, ali kakve veze imaju godine? (Osim sto to moze da znaci da je to profesija u izumiranju, sto i nije cudo obzirom koliko se ceni).
Link to comment

Imaju, kako nemaju. Mladost je najbolja garancija iskustva i mudrosti, eno Vuk Jeremić izgleda kao pile od sokola, a prejebao sve one sedokose diplomate iz sveta.

Link to comment

Moji najbolji nastavnici i profesori su bili oni stariji od pedeset. Meni je bilo interesantno da smo u istom odeljenju, dakle pratimo isti program, ja koja idem na takmičenja i devojčica koja u šestom razredu neće da pročita nešto iz čitanke pod izgovorom da ne zna najbolje latinicu (nastavnik je bio toliko zapanjen da se vljda nije setio da vidi kako joj ide ćirilica). Znači pratimo isti program koji ja mogu da apsorbujem oko 90% a neki ni 2% jer od neke tačke više ne znaju o čemu se radi, pošto nisu savladali ni gradivo nižih razreda a idu u starije. Ne znam šta bi trebalo da urade u prosveti ako hoće to da promene, ali meni su ti razultati testa krajnje očekivani.

Link to comment
  • 9 months later...

da vratim u život ovaj topik.kao što rekoh, vratih se iz vukojebine zvane gaj na drumu između darosave/partizana i belanovice. provalili su mi u kuću. dva gnevna momka, nezadovoljna jebelimligačimesvene, od 19 i 17 godina krenuli su od mog skrovišta, razvalili vrata, uzeli sekirče i šrafcigere, razbacali stvari po kući, ižvrljali "LCF mafija" na zidu i krenuli dalje. obili još 4 vikendice i na kraju zapalili dve. ostali samo ugarci i metal.uhvatili su ih munjevito. šteta na dve zapaljene je 2 miliona dinara. vlasnik jednog zgarišta kaže da govna treba izgaziti i baciti u septičku jamu. čovek iz policije mi kaže da su u pitanju klinci, jedan bez oca, siromašan, društvo je otišlo u qrac.seljaci kažu da ovi ne bi bili živi da su upali kod njih. svaka kuća ima nešto, pištolj, lovačku pušku, budak, vile sataru, usranu motku. pitam sudkinju, istražiteljku: kako ja mogu da namirim mojih 7000 dinara štete? sitnica ali, princip je princip. kaže da moram da ih tužim. na autobuskoj stanici sam viđao pano na kome je pisalo da je samo 5% sudskih presuda izvršeno.šta sad? ovo dvoje je ostalo bez nečega što su stvarali, što im je značilo. ja bih svisno da je moja zapaljena. prvi put u životu, ja mator konj od 60, razmišljam o pištolju. već su mi neke druge bitange upale u aprilu, pokrale neke stvari, sada ovi.

Link to comment
prvi put u životu, ja mator konj od 60, razmišljam o pištolju. već su mi neke druge bitange upale u aprilu, pokrale neke stvari, sada ovi.
I, šta bi sa pištoljem? Da pobiješ govna i gotova stvar?Slažem se da bi svet bio mnogo lepše mesto bez takvog ološa, ali vredi li to robijanja? Pri tome mislim i na zatvor i na to da bi do kraja života imao ubistvo na savesti.A i ne vidim kako bi pištoljem zaštitio vikendicu. Bolje uloži u neke dobermane.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...