Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

zasnivam ga naravno, samo na utisku koji imam o omladini u srbiji generalno (kojoj se, koliko se secam, bili skracivani casovi da bi isla na miting ili koji su taj dan imali slobodan)btw. ideja malobrojnih omladinskih otpadnika sukobljava se sa idejom iznetom u uvodnom tekstu o gnevnoj generaciji
onda se nemoj ljutiti sto te niko ne shvata ozbiljno.
a drugi deo posta?
Link to comment
onda se nemoj ljutiti sto te niko ne shvata ozbiljno.
A na osnovu kojih kriterijuma mozemo ozbiljno da shvatimo tvoje stanoviste?Svako ko imalo izlazi iz kuce, ko se krece u blizine omladine, pored njihovih skola, slusa njihove razgovore, moze da zakljuci kako oni razmisljaju. Da ne pricam kakva je situacija kada se izadje u grad za vikend. Dovoljno je cuti kako se najcesce omladina provodi u zurkama po stanovima, po kakvim klubovima se krece najvise mladih...Tragicno je to sto je omladina mnogo konzervativnija od svojih roditelja iako to spolja po njima ne moze tako lako da se zakljuci.
Link to comment
Prvo, nejasno je determinisan subjekat o kojem govoris. Sta je omladina? O kojem rasponu godina govorimo?Drugo, subjekt je takodje presiroko "uhvacen" o kojem god rasponu uzrasta da govorimo. Prebacivati tako siroko definisanom subjektu jednu ideolosku orijentaciju, koja god ona bila, je potpuna besmislica iz toliko razloga da ih je u ovako malom prosoru tesko sve i navesti a kamoli detaljno objasniti. Takvom kolektivizacijom su se u istoriji bavili samo oni drustveni pravci i pripadajuce ideologije koje necu da navodim da te ne bih uplasio ili, ne daj Boze, uvredio. Sva ozbiljna filozofija i nauka vec vise od dve i po hiljade godina odricu svaku mogucnost da se takvi sudovi mogu donositi a da budu bazirani na bilo cemu konkretnom i merljivom.Trece, odredjena devijantna ponasanja najcesce imaju kombinovane uzroke i fenomenologija im se razlikuje od grupe do grupe. Nije svako drustveno neprihvatljivo ponasanje fasisticko, koliko god ta rec bila popularna. Fasizam je politicka ideologija koja ima svoje karakterne tacke na osnovu kojih se prepoznaje i vrednuje.Cetvrto, netacno je da "danasnja omladina" pali kuce i ambasade. Ne posedujem nikakve podatke ali mogu slobodno, na osnovu zdravog razuma, da tvrdim da vecina onih koji mogu da budu kandidovani unutar tog termina nikada u zivotu nisu zapalili nijednu kucu ili ambasadu.Peto i poslednje, ovaj post definitivno nije za ovaj topik. :lol:
ja verujem da se mi sustinski razlikujemo u pogledu shvatanja samog stanja, "klime" koja vlada u srbiji koju ja vidim kao agresivnu i bolesnu, a u nedavnim ispadima na mitingu vidim i to da se takav duh preneo i na nasu omladinu ( sto pripisujem izolovanosti, odrastanju u takvoj sredini sa takvim vrednostima i neznanju za bolje, ali opet ne menja cinjenicno stanje) jer ja klimu u nasem drustvu dozivljavam upravo onako kako si gore opisao, s tim sto je ta rec izasla iz modenije bitno da to budu svi, dovoljno je da su neki ucestvovali, vec je katastrofai par stotina srednjoskolaca koji po gradu pale kuce i razbijaju izloge i kradu pruza jezivu sliku, poziva na uzbunu, jer postoji nesto sto sa tom omladinom nije u reducetvrto ti je besmislena replika; pa normalno da niko, pa ni omladinci, ne mogu tek tako prici i potpaliti kucu ili ambasadu, mora postojati prilika za to. prilika je bila u trenutku okupljanja dzinovske rulje koju nije imao ko da kontrolise- zato jer su u gomili jaki, niko im nista ne moze, policije ni izdaleka nije bilo
Fasizam je politicka ideologija koja ima svoje karakterne tacke na osnovu kojih se prepoznaje i vrednuje.
eh, mislim da je to tamo gde necemo da pominjemo bilo detaljno analizirano, i iscrpnu analizu je dala cini mi se bas mioba.
Link to comment
bisera, ti si svoju pamet pokazala u izjavi da je ocekivanje da ce na mitingu biti guzve bilo zloguko kataklizmicno ocekivanje koje se eto na zalost nekom zlom sudbinom ostvarilo, i to bez blama tvrdila pred ljudima koji su se nervirali tri dana unapred, jos od kad je miting najavljen. jer je to bilo ocigledno, samo se nisu znale tacne razmere haosa. s takvim "shvatanjem" nista cudno.
vec sam bila editovala bespotrebne grubosti u svom postu, nema potrebe da shizis.na stranu to sto si pogresno protumacila ono sto sam rekla, zar ti i ovo sto tvrdis nije dovoljno da zakljucis koliko suutisci bilo koje vrste nepouzdani i cesto daleko od realnosti?
Link to comment
vec sam bila editovala bespotrebne grubosti u svom postu, nema potrebe da shizis.na stranu to sto si pogresno protumacila ono sto sam rekla, zar ti i ovo sto tvrdis nije dovoljno da zakljucis koliko suutisci bilo koje vrste nepouzdani i cesto daleko od realnosti?
u redu, posto je ovo moje vise od pukog utiska, a nema nacina da se objasnimo u vezi toga, predlazem da prekinemo Edited by Beatrix
Link to comment
u redu, posto je ovo moje vise od pukog utiska, a nema nacina da se objasnimo u vezi toga, predlazem da prekinemo
vise od pukog utiska moze biti eventualno jak utisak, dok je za iole ozbiljnu diskusiju ipak relevantan samo argument.pozdrav
Link to comment
vise od pukog utiska moze biti eventualno jak utisak, dok je za iole ozbiljnu diskusiju ipak relevantan samo argument.pozdrav
kojih ti ocito imas jos manje, s obzirom na rezultate sopstvenih predvidjanja, zasnovanih na istima (pretpostavljam)pozdrav
Link to comment

i ja se pridružujem tezi da je većina omladine podivljalo. ono gde sam malo optimističniji je mišljenje da bi se daliprevaspitati. pre svega uspostavljanje civilnijeg i normalnijeg sistema vrednosti, a zatim jedan kvalitetan mikspreventive, prosvećivanja i represije.

Link to comment
kojih ti ocito imas jos manje, s obzirom na rezultate sopstvenih predvidjanja, zasnovanih na istima (pretpostavljam)pozdrav
ali ja sam to sto sam rekla i okarakterisala kao (losu) slutnju, a ne kao neko ozbiljno predvidjanje zasnovano na bilo cemu.razlikujes li ti uopste te dve stvari?
i ja se pridružujem tezi da je većina omladine podivljalo.
utisku -_- Edited by Leia
Link to comment
ali ja sam to sto sam rekla i okarakterisala kao (losu) slutnju, a ne kao neko ozbiljno predvidjanje zasnovano na bilo cemu.razlikujes li ti uopste te dve stvari?
razlikujem, naravno. pa nadji link ako hoces da isterujes stvari na cistac, mislim da je bilo vise od "lose slutnje"(mada mislim da nema potrebe)smisao tvoje izjave je, koliko se secam, bio da do guzve moze i ne mora doci, sa cim se ja ne slazem jer mislim da se znalo da do guzve mora docinema veze, necemo vise o tome
Link to comment
ali ja sam to sto sam rekla i okarakterisala kao (losu) slutnju, a ne kao neko ozbiljno predvidjanje zasnovano na bilo cemu.razlikujes li ti uopste te dve stvari?
naravno da vam niko ovde neće izbaciti neko egzaktno istraživanje, mada neko upućeniji bi možda i mogao tako nešto da uradi (sećam se iz medija nekih istraživanja o zloupotrebi droge i drugim vidovima asocijalnog ponašanja), ali svako ko se kreće ulicama, izlazi vikendom, ima informacije što iz prve ruke što iz drugih izvora o ponašanju omladine po školama reći će ti da je stanje vrlo zabrinjavajuće. ja recimo mogu da posvedočim o brojnim pričama iz prve ruke o potpuno nenormalnim ponašanjima koja su trend u jednoj problematičnoj novosadskoj školi. tičer bi možda mogao da ti prenese neke slične informacije. nisam pristalica generalizacija ali u ovom slučaju mislim da ima mesta zabrinutosti, verujem da bi promenila mišljenje da si malo bliže predmetnom problemu i da imaš priliku da osetiš taj destruktivni i nihilistički stav srBske mladosti. Edited by Maistor
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...