Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

Ne znam kako mozete na osnovu jednog dogadjaja (koji vazi za u vrh glave nekoliko hiljada izgrednika) izvlaciti tako dalekosezne zakljucke.
sitnica. jbt, ja bih sve tvoje postove na bisere.ajd sad uvredjeni napad mr Sujetnog. :rolleyes: Edited by Beatrix
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

jbt, ja bih sve tvoje postove na bisere.
Pa, postavi. Valjda je to lakse nego da objasnis kako je to nekoliko hiljada izgrednika cela generacija. (Doduse, natalitet se jeste osetno smanjio u Srbiji...)
Link to comment

Black Rebel Motorcycle ClubGenerationI don't feel at home in this generationThe ones without a need they ain't got a reasonI've been feeling alone in this generationI've had a realizationNo one really listens nothing's really thereI'm choosing sidesI'm keeping up with you and your invasion eyesYou got the world in a comaYou put the knife in our back and no one even caresI've been feeling alone in this generationI ain't found the need I ain't found the reasonI got nowhere to go in this generationYou're ready to take them onYou're ready to take them onYou're ready to take itI've had a realizationDon't tell me to listen nothing's ever thereI'm choosing sidesI'm keeping up with you and your invasion eyesYou got the world in a coma and the trick bagYou put the knife in our back and no one even caresI think I've had enough of this generationAin't you bad enoughI think I had enough of this generationThe ones without a need they ain't got a reasonI don't feel at home in this generationYou're ready to take them onYou're ready to take them onYou're ready to take itI've had a realizationNo one really listens nothing's really thereI'm choosing sidesI'm keeping up with you and your invasion eyesYou got the world in a comaYou put the knife in our back and no one even caresAin't you had enoughI've had enoughDon't fuck with meDon't fuck with meDon't fuck with meDon't fuck with me

Link to comment
Podignuta optužnica zbog "patika"12. mart 2008. | 11:07 | Izvor: TanjugBeograd -- Prvo opštinsko tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv dve devojke sa snimka poznatog kao "Kosovo za patike".Maja Trbojević (20) i Jovana Petrović (19) sumnjiče se da su izvršile krivično delo teška krađa, nakon održavanja protesta "Kosovo je Srbija", rečeno je u tom tužilaštvu. Devojke se brane sa slobode pošto tužilaštvo nije zahtevalo da im se odredi pritvor. Za počinioce krivičnog dela teška krađa zakonom je zaprećena kazna od jedne do osam godina zatvora.Pošto optužnica postane pravosnažna, Prvi opštinski sud zakazaće suđenje.Na video snimku, koji je bio objavljen na sajtu Jutjub, vidi se kako Trbojevićeva i Petrovićeva uzimaju robu iz radnji koje su demolirane nakon protesta "Kosovo je Srbija", 21. februara u Beogradu.One su uhapšene nekoliko dana posle protesta, a policija je u njihovim stanovima pronašla ukradenu robu, viski, bombonjere i firmiranu garderobu.
Meni je najfascinantiji taj mishmash raznih stvari koje te devojke predstavljaju - uzasno glupe sto su se snimale i sto su zadrzale sve na gajbi, carice sto su tako opustene u celoj prici (bar sam ja stekla taj utisak), naivne klinke jer ih je povukla gomila, namazane ribice grabljivice, ma svasta. Ko rece da Srbiju treba ukinuti, bas je lepo zazvucalo. <_<
Link to comment
Zabraniti razmnožavanje i proizvodnju nove omladine dok se ova kriza ne reši.
Ne, ne. Razmnožavanje samo u celovitoj Srbiji. Sa Kosovom. Drugačije-ne.
Link to comment
a to sto su uopste palili ambasade nikom nista? :D sutra ce da bace neku bombu i opet nikom nista.da, pretpostavila sam da je to razlog. posto se sustinski razlikujemo u gledistu, ni ne ocekujem da nekom promenim misljenje po tom pitanju
Tvoje glediste, osim sto je netacno, nekorektno i ima bliske veze sa terminom kojim si tako siroke ruke castila druge, takodje je veoma opasno. Ono omogucava raznim pravim fasistickim, profasistickim i obicnim huliganskim grupama bez ideologije da se sakriju iza opstih mesta i generalizacija i svoje asocijalno ponasanje prevedu u neki, uglavnom nepostojeci, siri kontekst. Nesto slicno kao kod one lopovske kokoske koja je mrtva hladna izjavila da "nije cudo sto je krala kad je vec 300.000 ljudi oko nje kralo". Svako vidi stvari onako kako zeli da ih vidi i kako mu odgovara da bi "objasnio" svoje ponasanje. Bojim se da ovakve generalizacije vise govore o tebi nego o onima na ciji racun su upucene. Edited by harper lee
Link to comment
Pa, postavi. Valjda je to lakse nego da objasnis kako je to nekoliko hiljada izgrednika cela generacija. (Doduse, natalitet se jeste osetno smanjio u Srbiji...)
pa nekoliko hiljada izgrednika je dovoljno da pokaze kakvo raspolozenje vlada medju omladinombroj njihovih vrsnjaka koji su se zgrazali nad ovim sto su oni radili na mitingu (a sto bi bila normalna reakcija) verujem da je bio vrlo mali, a ti?
Link to comment

vec sam razradila temu na Drustvu, a bojim se da tvoje izjave vise govore o stepenu tvoje svesnostiu cemu je moje glediste netacno i nekorektno, a? (nema smisla da govorim da upravo isto mislim za tvoje)ja verujem da se takva omladina na ovaj nacin pokazala kao izuzetan materijal za povesti je u boj na kosovohajde da vidimo da li ce se to ostvariti (daj boze da gresim, strasno lici na to)

Edited by Beatrix
Link to comment
Gnevne li logike.
ja mislim da sam samo realna. a ti? kakvo misljenje mislis da vlada medju srednjoskolcima u pogledu ovoga?pitam sasvim ozbiljno, ako gresim da me upozoris, jer se meni ne cini da gresim. cini mi se da vecina njihovih vrsnjaka na to gleda kao na nesto ok, ili kao na nesto sto je za malu, ne previse strogu osudu. Edited by Beatrix
Link to comment
pa nekoliko hiljada izgrednika je dovoljno da pokaze kakvo raspolozenje vlada medju omladinombroj njihovih vrsnjaka koji su se zgrazali nad ovim sto su oni radili na mitingu (a sto bi bila normalna reakcija) verujem da je bio vrlo mali, a ti?
svoju teoriju zasnivas na iskljucivo na licnom utisku, ili na uverenju da omladina u srbiji broji par hiljada ljudi?+jel ima neki statisticar da polako i nezno objasni sta je to reprezentativni uzorak?(u tacnost tvrdnje o broju ucesnika u izgredima uopste i ne ulazim)
Link to comment

zasnivam ga naravno, samo na utisku koji imam o omladini u srbiji generalno (kojoj se, koliko se secam, bili skracivani casovi da bi isla na miting ili koji su taj dan imali slobodan)btw. ideja malobrojnih omladinskih otpadnika sukobljava se sa idejom iznetom u uvodnom tekstu o gnevnoj generaciji

Edited by Beatrix
Link to comment
u cemu je moje glediste netacno i nekorektno, a? (nema smisla da govorim da upravo isto mislim za tvoje)
Prvo, nejasno je determinisan subjekat o kojem govoris. Sta je omladina? O kojem rasponu godina govorimo?Drugo, subjekt je takodje presiroko "uhvacen" o kojem god rasponu uzrasta da govorimo. Prebacivati tako siroko definisanom subjektu jednu ideolosku orijentaciju, koja god ona bila, je potpuna besmislica iz toliko razloga da ih je u ovako malom prostoru tesko sve i navesti a kamoli detaljno objasniti. Takvom kolektivizacijom su se u istoriji bavili samo oni drustveni pravci i pripadajuce ideologije koje necu da navodim da te ne bih uplasio ili, ne daj Boze, uvredio. Sva ozbiljna filozofija i nauka vec vise od dve i po hiljade godina odricu svaku mogucnost da se takvi sudovi mogu donositi a da budu bazirani na bilo cemu konkretnom i merljivom.Trece, odredjena devijantna ponasanja najcesce imaju kombinovane uzroke i fenomenologija im se razlikuje od grupe do grupe. Nije svako drustveno neprihvatljivo ponasanje fasisticko, koliko god ta rec bila popularna. Fasizam je politicka ideologija koja ima svoje karakterne tacke na osnovu kojih se prepoznaje i vrednuje.Cetvrto, netacno je da "danasnja omladina" pali kuce i ambasade. Ne posedujem nikakve podatke ali mogu slobodno, na osnovu zdravog razuma, da tvrdim da vecina onih koji mogu da budu kandidovani unutar tog termina nikada u zivotu nisu zapalili nijednu kucu ili ambasadu.Peto i poslednje, ovaj post definitivno nije za ovaj topik. :lol: Edited by harper lee
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...