Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

Nije lepo, pa ni mojoj babi nije bilo kada smo istrčavali uz dreku iz škole ali eto...

 

Jeste, ja sam baba i sve ovo pisem iz perspektive babe koja se krsti i cudi nad savrseno zdravom zabavom.

 

Onda ladno mogu da prijavim da sam bio baba(?) i pre dvadeset i pet godina. Nekako (ne mislim na tebe Walle, komentarisem topik) ispada da nikada nisam bio mlad i da sam i tinejdzerstvo proveo u matorim mislima.

 

Cekaj majkumu, ako imas sesnaeest ti si mlad pa ma kako se ponasao, ma sta citao ili od muzike slusao. Nema niko pravo da meni objasnjava sta je mladost kao da nisam prosao kroz to.

Edited by Caligula
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Jeste, ja sam baba i sve ovo pisem iz perspektive babe koja se krsti i cudi nad savrseno zdravom zabavom.

Nisi baba.

U neku ruku jesi, jesam i ja, ali nije to poenta.

Mojoj babi bilo neprihvatljivo da se deca deru ulicom, cepaju školski materijal™ i sl.

Tebi da gologuzi pevaju četničke pesme, nekome sledećem da bude teško povređenih... Namerno kažem teško.

Link to comment

@Kauboj

 

nisi baba ali ponekad zvucis kao :D

 

mislim, evo prvi put od tebe cujem da se na kraju skole bilo sta "recitovalo" 

dobro, kapiram da se mozda recitovalo i u doba JJ Zmaja, ali to je to. 

Link to comment

@Kauboj

 

nisi baba ali ponekad zvucis kao :D

 

mislim, evo prvi put od tebe cujem da se na kraju skole bilo sta "recitovalo"

 

Pa ne mislis valjda da smo pravili poetsko vece. Kada kazem recitovalo mislim na kvalitet pijanke. Nekako je bilo supstance, druzili smo se kvalitetno.

 

Mala ograda: ja svoju maturu nisam slavio u srednjoj umetnickoj (pobegao sam), govorim o mom nesudjenom odeljenju gimnazije iz drugog grada, momcima i devojkama sa kojima sam puno se druzio. Pa su me zvali po kafanama u to doba kada su se oprastali.

 

Inace tada ('88ma) nije bilo divljanja ni u kom smislu. Pijanstva da, ali navijackog™ divljanja ni u tragovima. Tako da tesko mogu da pravim bilo kakve mladost/ludost paralele sa ovim danas.

Edited by Caligula
Link to comment

Pa ne mislis valjda da smo pravili poetsko vece. Kada kazem recitovalo mislim na kvalitet pijanke. Nekako je bilo supstance, druzili smo se kvalitetno.

Yep, baba. ^_^

E moj sinko, ne znate vi šta je provod. Za sve vam trebaju pare.

Mi se bre™ uveče okupimo, pa na korzo, gledamo cure, one nas, pa onda... :yawn2:

Link to comment

@Maximus, kada je sin zeljka mitrovica ubio onu devojku, jedan poznanik je prokomentarisao

 

"jbg, nesreca, mlad decko pa brzo vozio" ja pitam

 

"kakve veze ima sto je mlad i kakvo je to opravdanje" a ovaj me pogleda belo

 

"pa i ja sam brzo vozio i prolazio kroz crveno kada sam imao osamnaest godina"

 

Ovo bacanje pisacih masina na necije glave me podseca na to. Sve OK, sve normalno, ako ne ubijes nekog vetrobranom ili pisacom masinom nisi mlad (nisi ziveo, kako god).

 

Jok more, ne pristajem na te logicke vratolomije. Ispada da ako se nisi ponasao kao debil nikada nisi bio mlad.

Edited by Caligula
Link to comment

jel vi stvarno mislite da su klinci danas bitno razliciti od nas? na stranu obrazovni sistem koji je iznjedrio 14000 stipendista bgd univerziteta, on nije tema, tj jeste i to velika, ali sasvim druga.

 

klinci su stoka i to je ok, dok god je ograniceno na situaciju tj ceremoniju.

 

nema mi nista jadnije od defilea maturanata u haljinama i odijelima kroz grad, sinoc je bio kod mene, a uveden je prije par godina. anahrono, malogradjanski, starojaracki. ma nije ni anahron jer ranije nije postojao, izmislile su ga miko fo tetke da evociraju izmisljeno gradjansko porijeklo.

 

alkohol klincima!

Edited by morgana
Link to comment

jel vi stvarno mislite da su klinci danas bitno razliciti od nas? na stranu obrazovni sistem koji je iznjedrio 14000 stipendista bgd univerziteta, on nije tema, tj jeste i to velika, ali sasvim druga.

klinci su stoka i to je ok, dok god je ograniceno na situaciju tj ceremoniju.

nema mi nista jadnije od defilea maturanata, sinoc je bio kod mene, a uveden je prije par godina. anahrono, malogradjanski, starojaracki. ma nije ni anahron jer ranije nije postojao, izmislile su ga miko fo tetke da evociraju izmisljeno gradjansko porijeklo.

alkohol klincima!

Pa ovo što kaže Kauboj.

Bili smo manje pogibeljni, što za sebe, što za druge.

Imali smo manje alata™ i društvo je imalo strožije vrednosti.

Link to comment

aha, narocito 90tih. ne sprdaj se.

Ne govorim od 90tim nego iz svog ugla. :(

Izuzeo bih taj period ipak je to extremno ludilo.

Edited by wall
Link to comment

aha, narocito 90tih. ne sprdaj se.

 

 

Neko se klao par desetina kilometara dalje a matorci dobijali 10 maraka plate.

 

Tada mu nekako sve dodje normalno.

 

btw. ja govorim o predratnoj mladosti, tipa svi mladi imaju istu prirodu, hormone i impulse ali su kanali danas bitno drugaciji. Niko ne krivi mlade ovde (ponovih ovo vec treci ili cetvrti put). Prica se o stanju drustva, nenudjenju perspektive, nemanju koncepta.

Edited by Caligula
Link to comment

i ti od pijane ceremonije apstrahujes do stanja drustva?

 

sto se tice predratnih matura, sasvim sigurno nisu podrazumijevale recitovanje kavafija, ali ti to i sam znas pa je rasprava bespredmetna

 

inace, sta sam se naslusala prica o opijanju u klinackoj dobi, retusiranom u ljetovalisnom stilu, '70tih i narocito '80tih...

razlike u stilovima zivota onda i danas su drugdje. i ne baziraju se na benignim izgredima.

Edited by morgana
Link to comment

Neko se klao par desetina kilometara dalje a matorci dobijali 10 maraka plate.

 

Tada mu nekako sve dodje normalno.

 

btw. ja govorim o predratnoj mladosti, tipa svi mladi imaju istu prirodu, hormone i impulse ali su kanali danas bitno drugaciji. Niko ne krivi mlade ovde (ponovih ovo vec treci ili cetvrti put). Prica se o stanju drustva, nenudjenju perspektive, nemanju koncepta.

A ti si imao, šta?

Kvalitetne pijanke? Supstancu™? :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...