Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

ja imam problem sa konceptom mladost ludost ovako kako je sada postavljen, 

 

ajde budi lud, sada ti je vreme, kada ćeš ako ne sad i slično su idiotarije, zašto bi čovek bio ikad lud, ako je već dotakao monolit

 

rođen sam mator i nikada nisam prihvatio sistem nema provoda bez narodnjaka i sve što iz toga dolazi kao posledica

 

gledam danas neke mlade oko fontane na trgu, poskidali se, deru se nešto, poneko i samo u gaćama, a meni ih žao pomalo

 

čemu se radujete umetnuti psovku po izboru

Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Ma ne more, nego vidim da mu se (ludovanju) daju i romanticne crte ovde. Eno par strana iza procitaj

Evo procitao sam, i i dalje ne vidim tako nesto, pomozi mi?
Link to comment

Ja imam predlog - da ukinemo klubove u Savamaloj. Mislim da će to popraviti prosek  ^_^

Savamali. Savamali. Savamali

 

Mala je od mahala.

Link to comment

ja imam problem sa konceptom mladost ludost ovako kako je sada postavljen, 

 

ajde budi lud, sada ti je vreme, kada ćeš ako ne sad i slično su idiotarije, zašto bi čovek bio ikad lud, ako je već dotakao monolit

 

rođen sam mator i nikada nisam prihvatio sistem nema provoda bez narodnjaka i sve što iz toga dolazi kao posledica

 

gledam danas neke mlade oko fontane na trgu, poskidali se, deru se nešto, poneko i samo u gaćama, a meni ih žao pomalo

 

čemu se radujete umetnuti psovku po izboru

 

 

+1

 

mada nisam hteo na taj teren bas zbog ovog Arielovog "vecina v.s. manjina". 

 

I meni ih zao po malo, zato sam i zapoceo pricu. Prosto, besmisleno je na mnogo nivoa a da ni jedan ne ukljucuje "mladost/ludost" opravdanje.

Link to comment

Savamali. Savamali. Savamali

 

Mala je od mahala.

 

Jbt, Vaso, otkad ovde pišemo ispravne oblike? Treba da nas provale smo pismeni pa da nas još više nadgledaju :D

Link to comment

ja imam problem sa konceptom mladost ludost ovako kako je sada postavljen, 

 

ajde budi lud, sada ti je vreme, kada ćeš ako ne sad i slično su idiotarije, zašto bi čovek bio ikad lud, ako je već dotakao monolit

 

rođen sam mator i nikada nisam prihvatio sistem nema provoda bez narodnjaka i sve što iz toga dolazi kao posledica

 

gledam danas neke mlade oko fontane na trgu, poskidali se, deru se nešto, poneko i samo u gaćama, a meni ih žao pomalo

 

čemu se radujete umetnuti psovku po izboru

biram da se slozim.

 

ali ima smisla. poshto im se dugorochno nema shta ponuditi, nude se (i favorizuju) neizdrzivI i histerichni puberteti, onda to, mlados ludos pa ko pretekne, jednom se zivi, polovichna znanja, varanje sebe varajuci sistem, i posle valjda na biro, shta li. pa iz te perspektive, nisam pametna...

 

ta deca lazu sebe i roditelji ih podstichu u tome, (ovo se usudjujem da govorim samo zato shto sam proshle nedelje videla 2x30 neke dece, u poseti preduzecu, iz nekih gimnazija, odnekud. jedino pitanje koje su imali da postave je koliko je placen nauchnik i kako moze da se obogati. i shta tachno treba da uche, da ne gube vreme na tom putu. bilo mi nekako... ne znam, tako blesavi a neradoznali... shteta mladih mashina :()

Edited by gospa buba
Link to comment

Da ne bude zabune, slažem se i ja. Jedino mi bilo čudno što se kaligula iznenadio, kada se ove stvari dešavaju godinama i u tom smislu bih rekao da su uobičajene

Link to comment

 

 

Evo procitao sam, i i dalje ne vidim tako nesto, pomozi mi?

 

U čemu je problem sa fotkama i malo razuzdanim klincima poslednjeg školskog dana?

Mi, u Šapcu, smo tradicionalno išli na Stari grad da se napijemo i izazivali sablazan odrasle, ozbiljne populacije,

koja je to isto radila par godina ili decenija ranije.

Ne sećam se muzičkog repertoara, ali nisam sigurna da je bio mnogo bolji.

 

 

... zar nije romanticno? 

 

Dalje, poslednji dan na robiji, odbacivanje okova, udisanje slobode i svoga JA, bekstvo iz sistema, ... ne kapiram, zar se nesto drugo ovde slavi? Ako je povod kraj gimnazije, ne znam sta bi drugo moglo da bude sem neki bunt jelte. 

 

 

@Buba: ja se sve nadam da je zato sto sam mator pa ne kapiram mlade, ali zaista od onog uzorka koji imam (a pozamasan je) sve bre nekako lobotomirano i usmereno na srz materijalnog sveta bez grama Kavafija.

Link to comment

Mator si, al nije da ne kapiras mlade, nego ne kapiras da smo duboko u XXI veku, koji, well, neće biti vek erudicije. Kod nas su problemi zbog siromaštva samo izraženiji. 

 

edit: voleo bih da grešim

Edited by MancMellow
Link to comment

Da ne bude zabune, slažem se i ja. Jedino mi bilo čudno što se kaligula iznenadio, kada se ove stvari dešavaju godinama i u tom smislu bih rekao da su uobičajene

 

Moj brat je tako nekako bio u tom tipu puberteta sa svojim ortacima gde deca moraju malo da se iskuliraju i izuje po gradu na svaka dva minuta, ono dva minuta učim sav sam se sludeo&smorio daj mi pare za grad da se vratim u normalu inače pukoh skroz. Eno ga tamo sad, ima više godina nego tata kad je pravio porodicu, i dalje se smori na svaka dva minuta i mora da se izuji. To je sve što zna, tako su ga naučili, baš da će da tako temeljno menja navike pod stare dane nešto ne vidim. 

Link to comment

+1 na mancha, ali čisto moram da se osvrnem na  paradoksalnu činjenicu da se poziva na to što je rokenrol bio mejnstrim (uz mtv+domaći pop i čoban rok) tada kao dokaz da je tada bilo više bunta :D

 

sada je mejnstrim mtv+narodnjaci+rep, s tim što rep ima ulogu rokenrola, što je sasvim validno.

Edited by Ariel
Link to comment

Mator si, al nije da ne kapiras mlade, nego ne kapiras da smo duboko u XXI veku, koji, well, neće biti vek erudicije. Kod nas su problemi zbog siromaštva samo izraženiji. 

 

edit: voleo bih da grešim

 

Jeste, planeta je stala jbg.

 

Ovo je malo vise od svaljivanja krivice na dvadeset i prvi vek&siromastvo, kod nas je ludilo i dezorjentisanost vrlo sistemska stvar.

Link to comment

+1 na mancha, ali čisto moram da se osvrnem na  paradoksalnu činjenicu da se poziva na to što je rokenrol bio mejnstrim (uz mtv+domaći pop i čoban rok) tada kao dokaz da je tada bilo više bunta :D

 

sada je mejnstrim mtv+narodnjaci+rep, s tim što rep ima ulogu rokenrola, što je sasvim validno.

 

to je u principu jeste validno (rep, da ne bude zabune), ali sistemi manipulacije su danas puno razvijeniji od onoga što su negda bili

Link to comment

+1 na mancha, ali čisto moram da se osvrnem na  paradoksalnu činjenicu da se poziva na to što je rokenrol bio mejnstrim (uz mtv+domaći pop i čoban rok) tada kao dokaz da je tada bilo više bunta :D

 

 

Gde sam ja rekao da je to bio bunt? Naprotiv, rekoh vec, to je bio mainstrim, kakav crni bunt. 

 

Nego kada vidim razularene anarkiste gole do pasa i isarane flomasterima, prvu impresiju koju dobijem od prizora prevedem u njihovu neartikulisanu zelju za buntom. A ako nije bunt onda je nepatvoreni debilizam (sto i jeste ispalo na kraju)

 

Ja kada bi se drao go po gradu isaran parolama, to je zato sto bih se bunio.

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...