Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

@Hamlet, zavrsio srednju 88me.

 

Ekatarina Velika, Haustor i ostali bili su jebeni meinstrim.

 

Razumem ja decu™, nemaju za sta da se uhvate i nije im lako. Ne razumem one kojima je ovo orgijanje (inace upadljivo liseno bilo kakvog koncepta) OK i normalno. 

 

Ovo je sve sem bunta, ovo je negacija bunta.

osamdeset osma?

Link to comment

Cekaj jbt, ovo je tradicija??

 

E pa izvinjavam se, u mom selu smo se na kraju gimnazije opijali u kafani ispod lipe i u pauzama opsteg saljenja i slavlja recitovali Kavafija (ne zajebavam se). Secam se da su se i neki profesori pridruzili. Ali dobro, to je malogradjanstina™ :fantom:

 

Mi smo držali političke govore u pauzama između ili simultano sa Cult i EKV (jebiga, ipak je samo trećina odeljenja slušala pixies, sonic youth i tako to). 

 

 

E da, da ne grešim dušu, malo smo ludovali kolima po školskom dvorištu, oni koji su imali dozvolu  ^_^

Edited by MancMellow
Link to comment

pa složićemo se da ogromna većina jeste i da taj specifični debilizam tog perioda života ne govori nužno o raspadu društva niti o šansama dotične generacije za kasniji ispunjen i kvalitetan život.

 

edit: @strugacki

 

a inače, kauboje, "koncept" bahanalija poslednjeg dana škole LOL nisi ti bio malograđanština tada, fala kurcu, jer si imao 18 godina i super je što si recitovao Kavafija, no si u sprezi malograđanštine sada, što je skroz normalno, uzeo te sistem, imaš dete, porodicu, obaveze, previše toga da izgubiš i tako to. sve pet, i ja sam u sličnom saftu, samo eto ne zavaravam se pa onda i malo drugačije procenjujem stvari.

Edited by Ariel
Link to comment

pa složićemo se da ogromna većina jeste i da taj specifični debilizam tog perioda života ne govori nužno o raspadu društva niti o šansama dotične generacije za kasniji ispunjen i kvalitetan život.

 

 

Kako bre ne govori jebote. U redu je mladost/ludost kao civilizacijska tekovina, ali ovo gore me podseca na izjave tipa "pa normalno je da se na zurci do ponoci slusa EKV a od ponoci Semsa".

 

Ma nije bre to normalno.

 

Ne kapiram cemu ovakvo relativizovanje. 

 

Meni ova vest nekako ide uz citavu atmosferu iako nema veze sa decom™    prosto, propadamo kao drustvo, sistematski i ubrzano.

Edited by Caligula
Link to comment

ne znam da li si pročitao moj edit, mada možda nije ni bitno.

 

a nemoj reč "normalno" molim te, ne možeš kao normalu postavljati sopstveni muzički ukus, ma koliko muzika koju ti slušao bila, ajde da kažem, sofisticiranija. ne postoji "normalno" postoji samo "ono na šta sam ja navikao" ili eventualno "ono što volim, što mi leži pa tako smatram da je bolje". za takve kao što si ti, pa i ja. a ako ćemo čisto kvantitativnim argumentima, nemoj "normalno" jer ne misliš valjda da si u većini? ove fotke te demantuju ako ništa drugo :D

Link to comment

ne znam da li si pročitao moj edit, mada možda nije ni bitno.

 

a nemoj reč "normalno" molim te, ne možeš kao normalu postavljati sopstveni muzički ukus, ma koliko muzika koju ti slušao bila, ajde da kažem, sofisticiranija. ne postoji "normalno" postoji samo "ono na šta sam ja navikao" ili eventualno "ono što volim, što mi leži pa tako smatram da je bolje". za takve kao što si ti, pa i ja. a ako ćemo čisto kvantitativnim argumentima, nemoj "normalno" jer ne misliš valjda da si u većini? ove fotke te demantuju ako ništa drugo :D

 

Well, zavisi na kom nivou gledaš i šta je okvir. Npr, na kontinentalnom nivou je u možda većini (na neki način). Na svetskom možda nije  ^_^ Ali nije to bitno, nisu deca kriva™, gurnuli im zlikovci kosku. Ja nisam negativan, Ispravićemo to jednom  ^_^

Link to comment

Ne zezajte Kauboja. Pravda za Generation R iliti u Srbiji "Timočku generaciju"

Edited by MancMellow
Link to comment

a nemoj reč "normalno" molim te, ne možeš kao normalu postavljati sopstveni muzički ukus, ma koliko muzika koju ti slušao bila, ajde da kažem, sofisticiranija. ne postoji "normalno" postoji samo "ono na šta sam ja navikao" ili eventualno "ono što volim, što mi leži pa tako smatram da je bolje". za takve kao što si ti, pa i ja. a ako ćemo čisto kvantitativnim argumentima, nemoj "normalno" jer ne misliš valjda da si u većini? ove fotke te demantuju ako ništa drugo :D

 

 

Cekaj, pa necemo valjda na teren vecine sad. Ja govorio o meinstrimu od pre dvadeset i kusur godina, ne o eliti. Ok, bilo je Vera Matovic i Era Ojdanica i tada, ali je na RnR svirke dolazila cela (ili gotovo cela) gimnazija.

 

To je tada po svim merilima bilo normalno. Neandertalci ispisani flomasterima koji vode trubace™ ili se kriju iza nekog drugog stereotipa su naprosto jedna velika laz. Predstavljaju se kao bunt a u stvari su go kurac, produzetak sistema, njegov stub. To ja vidim kao malogradjanstinu jbg, ali ocigledno je da drugacije tumacimo taj pojam.

Link to comment

Ludovanje povodom raspustanja treba da bude...bunt?

Ma ne more, nego vidim da mu se (ludovanju) daju i romanticne crte ovde. Eno par strana iza procitaj 

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...