Jump to content

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

i da se osvrnem na tvoje pitanje od gore, o prijemcivim formama- za ove nijedna. jos od sfrj vremena su se raznorazni bavili marginom- zapravo, osnovni zadatak komunizma je bio da je iskoreni, i tu je fejlovao. ceo filmski crni talas se bavio njom, sa sve kusturicom, pisci pisali (dobrilo nenadic, recimo, ali i jebeni momo kapor). evo i paja i jare su likovi sa margine cak, polazu osmoljetku u poznom dobu. margina je bila protkana kroz celo drustvo na neki nacin, cela zemlja je barem pamtila bedu.

i sad se pojavljuju ovi mentoli koji su sve to preskocili, prekopirali 3 teksta i natakarili safari sesir na glavu te dvogledom sa terase posmatrali ljude u trolejbusu. ne mogu oni time da se bave. morali bi da se prethodno temeljno obrazuju, mada mislim da je za to vec prosao voz. neke teme moras da prozivis, i to na vreme.

Zanimljiva je ova forma elitizma, do sada smo imali dve glavne zamerke. Pod jedan, ne mogu oni time da se bave jer samo laprdaju umesto da ponude rešenje (kakvo rešenje - pojma nemam). Pod dva, ne mogu oni time da se bave jer je već rečeno sve što ima da se kaže na temu bede & marginalaca, a nisu ni dovoljno obrazovani (kao da je žestoka konkurencija u bavljenju tim temama, pa sad od raznih Ravanelija ne može praaavi znalac da nađe prostor).

Link to comment

ma mislim kao problem na prezupcu tj da li je ok da se poistovijete sa marginom i smatraju bazom nove ljevice

aaaa, ok, piglu sam. naravno da je to veliki problem za njih, ona prava margina nema vremena za politiku, a i huligani imaju pametnija posla.

 

brate mirelame peti osnovne brate. ja znam do sedmog.

vidi se da nisi sa margine. u mom hudu ne znaju da broje do 3 i time se ponose. mozes da kupis 1 gram heroina, 2, ili "mnogo". zivot na ivici, brate sestro, dan rodjenja utorak dan smrti sreda. keep it real.

Link to comment

Zanimljiva je ova forma elitizma, do sada smo imali dve glavne zamerke. Pod jedan, ne mogu oni time da se bave jer samo laprdaju umesto da ponude rešenje (kakvo rešenje - pojma nemam). Pod dva, ne mogu oni time da se bave jer je već rečeno sve što ima da se kaže na temu bede & marginalaca, a nisu ni dovoljno obrazovani (kao da je žestoka konkurencija u bavljenju tim temama, pa sad od raznih Ravanelija ne može praaavi znalac da nađe prostor).

pa cekaj- mislis da ce 10 ravanellija da napisu nesto pametnije od jednog? nece. falice ih jos tacno bezbroj da bi imali sansu da slucajno napisu nesto konstruktivno. cemu to?

Link to comment

Pobogu, to je internet - pišu ljudi svakakve gluposti, a još više ih čitaju. Ne vidim u čemu je problem sa tim jednim sajtom, kao da zauzima mesto nekom konstruktivnijem ko bi temeljnije i dublje istražio temu.

 

@morgana: Mrzi me da tražim, ali ovde je kroz kritiku više puta pominjan manjak tog fantomskog "rešenja", as in, samo laprdaju a ništa ne rešavaju.

Link to comment

Pobogu, to je internet - pišu ljudi svakakve gluposti, a još više ih čitaju. Ne vidim u čemu je problem sa tim jednim sajtom, kao da zauzima mesto nekom konstruktivnijem ko bi temeljnije i dublje istražio temu.

 

 

pa dobro- oni rade svoj posao, pisu gluposti, mi svoj- sprdamo se sa njima. ska problem.

Link to comment

Pobogu, to je internet - pišu ljudi svakakve gluposti, a još više ih čitaju. Ne vidim u čemu je problem sa tim jednim sajtom, kao da zauzima mesto nekom konstruktivnijem ko bi temeljnije i dublje istražio temu.@morgana: Mrzi me da tražim, ali ovde je kroz kritiku više puta pominjan manjak tog fantomskog "rešenja", as in, samo laprdaju a ništa ne rešavaju.

pa jel tema prezupc, jeste, jesmo li i inace opsesivci, jesmo, i eto :)

Edited by morgana
Link to comment

Ma sprdajte se slobodno, samo kažem da mi je zanimljiv smer koji birate, kao da komentatišete neki vladin projekat u koji su spižđene ogromne pare iz budžeta a ne postiže se ništa, ili da se nudi pod maskom nekakvog originalnog umetničkog izraza :D

 

Ono pre toga o razlikama između radničke klase i huliganske kaste mi je zvučalo osnovanije, ali nisam bio u stanju da dovoljno uključim mozak da bih ispratio.

Link to comment

Naravno da je lajkovan kad ima sočan naslov od koga potencijalni čitaoc odmah pomisli da se radi o opravdavanju mizoginije. "Preskočile mene radnog, kurve, umesto da sednu i podele jogurt. Tako sam hteo da ih jebem posle..."

 

joj, vini. moraš da shvatiš da ako imaš nešto protiv mene jer sam te naduvao kurcem na nekoj random temi o serijama gde laprdaš, što sam imao običaj raditi dok nisam video da si beznadežan, moraš sačekati dobar momenat, a ne ispadati glup ovako.

 

bio je fb status https://www.facebook.com/prezupc/posts/1495433117385168 bez seksi naslova

drugo, naslov je bio "Прескочиле су ме као говно на путу ка својој срећи" https://www.facebook.com/prezupc/posts/1497615280500285 i čak ni u sižeu nije bilo seksa, već samo patnje

 

stvarno ne mislim da sam napisao nešto posebno, pa da mi se to brani, već si jednostavno glup i zgodno je ukazati.

 

 

+++

 

pa cekaj- mislis da ce 10 ravanellija da napisu nesto pametnije od jednog? nece. falice ih jos tacno bezbroj da bi imali sansu da slucajno napisu nesto konstruktivno. cemu to?

hahaa. trebalo mu je čak 2 posta da te navede. stvarno si prso sa opsednutošću. odmori malo, prejadnije je svakim postom.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...