Jump to content

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

pa kad imas tu neku percepciju.

pa to je kad se o zivotu uci iz serija, na kraju ti se sve pomesa :)

nego, sta bi sa onim tvojim tekstom? jesu te pitali da ga uzmu?

 

joj, nisam ja rekao da imam percepciju™ jaču od ostali... čak si mi učitao, al vidim da ti dobro dođe da banalizuješ. poenta mi je samo da ti likovi ne treba da se izopštavaju, jer je i deo moje ekipe bio takav, ima pozadina, a izrasli su u dobre ljude koje je blam što su radili sve to. da je pogrešno to što rade jeste i da se treba sankcionisati - naravno.

 

 

pitali sve uredno i za fejsbuk i za sajt. morao sam još da ga prepravljam od moje gramatike.

Edited by Ravanelli
Link to comment

ma oke, zezam se malo.

 

imao sam priliku da radim sa takvim klincima, i dobro znam da ce veliki deo sigurno izrasti u normalne ljude.

 

i naravno da ne treba da se izopstavaju, ali ne treba ih posmatrati ni kao kakvu masu kojom upravlja neka visa zajednicka navijacko radnicka svest. 

sve su to ipak individue za sebe.

Link to comment

ravanelijev tekst je prilicno lajkovan na fb, ja mislim da je to zanimljivija i citkija forma nego one analize po vecini ostalih tekstova na prezupcu, licnija je i lakse se covjek uzivi. ovi ostali tekstovi su mi pretenciozni, prvo sto posmatraju te ljude o kojima pisu kao da su, staznam, izlozbeni eksponati, a drugo sto zapravo nekad nisu ni to nego skoro pa macguffin koji sluzi da inicira autorov tok svijesti na temu lijeve ideologije. a taj je odranije zabetoniran. nema spontanosti a onda nekako nenamjerno nema ni punog uvazavanja tih ljudi sa margine, a ideja je bas suprotno. 

Link to comment

Naravno da je lajkovan kad ima sočan naslov od koga potencijalni čitaoc odmah pomisli da se radi o opravdavanju mizoginije. "Preskočile mene radnog, kurve, umesto da sednu i podele jogurt. Tako sam hteo da ih jebem posle..."

Link to comment

:D

 

ne bih rekla da je samo zato

 

 

 

 

 

e, aj fakat, ako je drustvena margina zacrtana tema, sta mislite koja je forma najbolja i najprijemcivija za citanje?

Edited by morgana
Link to comment

Možda nije samo zato, ali mora da je faktor seksiji™ naslov od onog "Pa tebra kapiram socijala fensi termin njige radnička klasa Borča Pančevac sine"

 

Prezupč kao političko krilo srpskog Fight Cluba, ne znam koliko je Facebook pogodan kanal za to. Ja od kako sam čuo za njih spremio sam kokice i samo čekam da zgrade počnu da padaju :jerry:

Link to comment

mene ovde zanima sindrom decaka vase, onog po kome su radnicka klasa ljudi koji jedu piroske i nece da putuju po svetu, nego 300 evra dzeparca stuku na klanje nacionalnih manjina. kako ti likovi uspevaju da prozive 20ak godina u poprilicno egalitarnoj srbiji (gde je 90% ljudi ujedinjeno u ovom ili onom stepenu nemastine) i steknu pogled na svet 1 eton-ovca? kako od sve dece uzmu bas huligane za primer besperspektivne radnicke klase, pa ih posmatraju kao bube? i to neke bube kojima nakon pola sata posmatranja uocis patterne u ponasanju. u stvari, to znam kako- posto radnici u trafikama i tehnomanijama ne dolaze cesto u vesti, ovi izaberu one koji se u njima pominju da im budu taj strokavi, ali simpaticni proleterijat.

veliki je to uspeh da se napravis na takvog mentola koji ne ume da ode u samoposlugu, jer je neko drugi to radio za njega ceo zivot. takve nisam vidjao ni u 4oj, gde je pola ekipe bilo sa dedinja.

Link to comment

vise je stvar u prilagodjavanju nekih fensi protopolitickih inostranih ideja domacem terenu. nije izvedeno smisleno.

 

margina sama po sebi moze da bude interesantna tema i tacno je da postoji znacajna socijalna distanca, kao i svuda, uostalom, koju u srbiji niko ne pokusava da prevazidje. samo sto prezupc ni ne nudi prevazilazenje nego bas odrzava tu distancu.

Link to comment

ma jok, samo vani nema post-'90 navijaca

 

mada su navijaci tj huligani bas jedan od vecih problema tj pitanje je da li dolaze sa margine, to smo vec pricali na topiku

Edited by morgana
Link to comment

Mislim da dolaze i sa margine i sa mejnstrima. Jedan od najozloglasenijih navijaca Srbije za koga ja znam je iz neke burzujske BG porodice. Meni licno se ne svidja ovo povezivanje margine i huligana, margina je mnogo siri pojam, a huligani skup koji preseca skup margine a ne podskup.

Link to comment

huligani nisu problem, problem je vlast koja ih ne sanira. vec, makar posredno, saradjuje sa njima. tu lezi i njihova sustinska odvojenost od margine, posto nju, kao problem, jos niko nije uspeo da eliminise. najzilaviji sloj.

 

 

i da se osvrnem na tvoje pitanje od gore, o prijemcivim formama- za ove nijedna. jos od sfrj vremena su se raznorazni bavili marginom- zapravo, osnovni zadatak komunizma je bio da je iskoreni, i tu je fejlovao. ceo filmski crni talas se bavio njom, sa sve kusturicom, pisci pisali (dobrilo nenadic, recimo, ali i jebeni momo kapor). evo i paja i jare su likovi sa margine cak, polazu osmoljetku u poznom dobu. margina je bila protkana kroz celo drustvo na neki nacin, cela zemlja je barem pamtila bedu.

i sad se pojavljuju ovi mentoli koji su sve to preskocili, prekopirali 3 teksta i natakarili safari sesir na glavu te dvogledom sa terase posmatrali ljude u trolejbusu. ne mogu oni time da se bave. morali bi da se prethodno temeljno obrazuju, mada mislim da je za to vec prosao voz. neke teme moras da prozivis, i to na vreme.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...