Jump to content
IGNORED

Gnevna generacija


dare...

Recommended Posts

Nije. Negde u malom mozgu mladih ljudi itekako stoji da je došao kraj jednom veoma lepom i bezbrižnom periodu života, i da govnjiva oluja zvana život počinje. Neki će da studiraju, neki na biro, neki u stranku, ali kako god bilo, neće biti kao do tada. Jedino tako mogu da opravdam lumperaj.

meni je tada pochelo da bude najsuper. mozda ja zato ne razumem  ^_^

Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    103

  • MancMellow

    93

  • Caligula

    72

  • morgana

    70

Manipulacija, manipulacija, manipulacija. Prilicno nenaucan pristup za jednog istoricara.

 

Manipulacija (kao i kanalisanje) su savim legitimni (i) naucni termini. Ali ako si pomislio da ja na umu imam sav rep kao rezultat manipulacije - ne. Tu ima i autenticne pobune. Druga je stvar koje se teme sire drustveno namecu i tu je pre svega na delu manipulacija. 

Link to comment

 

 

gledam danas neke mlade oko fontane na trgu, poskidali se, deru se nešto, poneko i samo u gaćama, a meni ih žao pomalo

 

čemu se radujete umetnuti psovku po izboru

Ja kada bi se drao go po gradu isaran parolama, to je zato sto bih se bunio.

Dakle, kao sto sam rekao jedan problem postoji ovde i sastoji se u nerazumevanju generacije odrasle u uslovima neoliberalizma. Generacije koja nece da zali sudbinu, koja nece da protestuje, nego sama da uzima sta joj je obecano. Procitajte Zizekov tekst o neredima u Londonu.

Link to comment

Dakle, kao sto sam rekao jedan problem postoji ovde i sastoji se u nerazumevanju generacije odrasle u uslovima neoliberalizma. Generacije koja nece da zali sudbinu, koja nece da protestuje, nego sama da uzima sta joj je obecano. Procitajte Zizekov tekst o neredima u Londonu.

 

od toga nema nista. jel znaš ti išta o revolucijama koje su do sada uspevale? malo, čini mi se. revolucija može često da izgleda kao pljačka, ali to nije jer iza sebe ima šire društveno opravdanje. zato se revolucijama na kraju svih krajeva bave zakonodavna tela, a običnim pljačkama policija. i to uglavnom vrlo uspešno. ti bi da vidiš revoluciju bez doktrine. toga nema. jednostavno ne postoji. doktrina - to je pobuna, to je ono što pobunu razlikuje od otimačine. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Manipulacija (kao i kanalisanje) su savim legitimni (i) naucni termini. Ali ako si pomislio da ja na umu imam sav rep kao rezultat manipulacije - ne. Tu ima i autenticne pobune. Druga je stvar koje se teme sire drustveno namecu i tu je pre svega na delu manipulacija.

Tebi cu da preporucim Altisera o ideologiji.

 

Zasto rep treba da bude "pobuna"? Upravo tu nista ne bi bilo "autenticno" (bar ako govorimo o poslednjih 20 godina) vec bi se radilo o idealizaciji repa od strane bogataske dece. (Vidi moj raniji post) Era "politickog repa" je davno zavrsena i preslo se na nove izraze. A rep je pre svega nacin izrazavanja i povezivanja danasnje (radnicke) omladine i ne mora da ima nista nuzno subverzivno u sebi.

Link to comment

Ideologija nije nauka. Sociologija jeste. Kao i psihologija. 

 

Ne mora. Ali može.

Edited by MancMellow
Link to comment

 

 

od toga nema nista. jel znaš ti išta o revolucijama koje su do sada uspevale? malo, čini mi se. revolucija može često da izgleda kao pljačka, ali to nije jer iza sebe ima šire društveno opravdanje. zato se revolucijama na kraju svih krajeva bave zakonodavna tela, a običnim pljačkama policija. i to uglavnom vrlo uspešno. ti bi da vidiš revoluciju bez doktrine. toga nema. jednostavno ne postoji. doktrina - to je pobuna, to je ono što pobunu razlikuje od otimačine.

Ono sto ne kapiras je da ja ni u ulici ni u repu ni u kraju skolske godine ni u pljacki ne vidim nikakvu revoluciju.

Link to comment

Neko (ko vise ne pise na forumu) mi je ranije napisao kako su crnci razliciti od dizelasa po tome sto su "stvarno ziveli tesko" (a ovi nisu jel) 

 

sta za tebe znaci pojam dizelas, da mi je znati...

Link to comment

Ono sto ne kapiras je da ja ni u ulici ni u repu ni u kraju skolske godine ni u pljacki ne vidim nikakvu revoluciju.

 

A pa onda ok. Ne znam sto pricamo. Otimacina me ne interesuje kao tema, ima ko se time bavi. A recimo ima i tema - Lopov uhvaćen, šta dalje?

Edited by MancMellow
Link to comment

 

 

I meni ih zao po malo, zato sam i zapoceo pricu. Prosto, besmisleno je na mnogo nivoa a da ni jedan ne ukljucuje "mladost/ludost" opravdanje.

 

 

... bravo, ovo je odlicno za razradu :fantom:

 

Deca™ su se sjatila na zemunski kej i za kratko vreme poredjala dzakove, srecni se vracali gradskim prevozom i komentarisali akciju sa ociglednim utiskom da su uradili nesto bitno.

 

Ono sto im nije ponudio sistem, skolstvo, drzava, dala im je elementarna nepogoda (ili smrt oca u slucaju koji pominjes). Deci™ je potreban smisao ali im ga drustvo ne nudi.

 

Hocu reci, niko ne krivi decu.

Ali taj solidarni impuls je izgradjen upravo "bez smisla", kroz nedostatak Kavafija, klicanje Mladicu (matura, Terazije pre tri godine), orgijanje i sl. a ne uprkos takvom okruzenju. Deci™ ne treba nikakvo sazaljenje niti ovakvo promatranje sa visine.

Link to comment

Jbg, srbijica postaje 1 analna nacija koja slabo razume mlade

median age 41.9

life expectancy 75.02

znaci samo 33.12yrs left

normalno da matorci samo razmisljaju каће pandrknu

Link to comment

a sta se tako strasno desilo osim sto su malo prolumpovali? jel neki izlog razbijen, neko izboden nozem, sta?

 

wtf?

 

Pricamo Vaso jbg. Ako ti egzibicionisticka gomila sludjenih do pola golih isharanih majmuna koji pevaju cetnicke pesme i zaustavljaju saobracaj nesto skroz kul i svakodnevno, onda jbg, cemu prica na tu temu, mladost ludost radost. Ne znam jesi li primetio da ludilo napreduje i da svake godine i svakim jebenim povodom dobija update, od devedesete 1.1 do 2015te 7.4 verzije

 

Ovi goli majmuni su juce postavili 1standard koji ce neminovno biti nadmasen sledece godine, mozda razbijenim izlogom, mozda sitnim ubodima, mozda masovnim tetoviranjem, ko zna, mozda i ritualnim ubistvom. To je poenta. Cetvrtaci su trecacima dali domaci zadatak za sledeci Maj. Ne sme biti manje besmisleno nego ove godine.

 

Tebi je drago sto nas ugljen monoksid gusi postepeno i polako dizuci koncentraciju u vazduhu, i dok je tako sve je ok. Prosto ne pristajem da mi ovo bude normalna slika sa kojom cu da se pomirim bez da prokomentarisem. Ako nista drugo, dobro je da se pomene jer da nisam pomenuo ne bih ni znao koliko ljudi ovde pomirljivo gleda na neartikulisano divljanje.

 

Nekako racionalizujem time da su i sami bili ucesnici mladosti ludosti pa im je normalno, drugacije ne kapiram.

 

edit: + sto ovo ne shvatam kao temu gde cemo navoditi ekstremna ponasanja i pljuvati po deci™, ovaj topik se zapravo bavi njihovim roditeljima/drustvom/sistemom.

Edited by Caligula
Link to comment

Jbg, srbijica postaje 1 analna nacija koja slabo razume mlade

 

 

Koji mladi, ovi koji su divljali juce uz trubace su stariji od mene. Konzervativniji, tradicionalniji, ideoloski/religijski  i vrednosno opredeljeniji.

 

Sto rece Bukovski, nista tu nije ostalo da umre.

Edited by Caligula
Link to comment

^Pa upravo to.

Ovaj svet je napravljen na principu korak dalje, stepenicu više.

Proizvedi više nego prošle godine, prodaj, povećaj gledanost, više GHz, više pixela, više godina života. Pomeri granicu. Citius, Altius, Fortius.

Od gluposti da se cepaju sveske i knjige i prlja grad do skidanja u gaće i kupanja u fontani.

Četničke pesme? Pa sledeći će pevati Amerika i Engleska biće zemlja proleterska.

U tom celokuponom progresu liči da je neminovno da dođe i do urušavanja, pa da obrnemo krug.

Nije lepo, pa ni mojoj babi nije bilo kada smo istrčavali uz dreku iz škole ali eto...

Edited by wall
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...