Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

Hippie,prelepo je!!! :wub:

ona nana se ispostavila kao nocna morarazvila je 2cm debelu paucinu korenja ispod saksijeizgleda treba da je obrezujem kao bonsai :blink: nemam livadu! sta ona misli!
pa da,nana je u principu korov,raste kao luda..znam nekoliko sluchajeva koji muku muche da je odrze u jednom/nekom mestu u dvorishtuja sam danas i zvanuchno ubila,bacila jednu verseju :mellow: ..bash mi zao ali ionako ne bi nikad vishe procvetala,nemam srece sa cvetnicamaevo je inache moja dzungla na prozoru..vidi se i pokojna verseja..a sa puzavicama ne znam shta cu,vec pushtaju pipke svuda i shtekaju se u sve moguce susedne saksije ali nemam drugo mesto a i izgleda im je lepo tu,malo se guraju ali rastu kao ludeIMG_1862.jpg
Link to comment

fala smile.gif imam i 2 dzbuna onih malecnih ultra mirisljavih karanfila, al su precvetali [trebalo bi opet u kasno leto da bujaju]..... steta sto tad nisam imala ovu kamericu, izgledali su kao dva ogromna buketa karanfila....... ovaj 1 je daklem veoma usamljet;grdn7.jpg

Link to comment

hippie!hippie!stvarno je divno. izgleda kao da ti je avatar iz baste ili je cvece sa haljinice!

pa da,nana je u principu korov,raste kao luda..znam nekoliko sluchajeva koji muku muche da je odrze u jednom/nekom mestu u dvorishtu
prava sam pocetnica. uplasila sam se jer mi se cinilo kao da se gusi kad tako bezi iz saksije. sad je malo krotim, divljakusu!
Link to comment
fala smile.gif imam i 2 dzbuna onih malecnih ultra mirisljavih karanfila, al su precvetali [trebalo bi opet u kasno leto da bujaju]..... steta sto tad nisam imala ovu kamericu, izgledali su kao dva ogromna buketa karanfila....... ovaj 1 je daklem veoma usamljet;grdn7.jpg
Oво се код нас зове турски каранфил. Одличан је за овај крај, рано процвета и тера тако цело пролеће и лето и до нека доба у јесен. Имамо их онолико, и баш фино изгледају, да башта изгледа веселије док не крену друге биљке.
Link to comment

nije turski karanfil, ovo su "tiny rubies", svaki cvet im ima svoju stabljiku, dok turski karanfil ima nekoliko cvetova na 1 stabljicifala prima biggrin.gif

Link to comment
nije turski karanfil, ovo su "tiny rubies", svaki cvet im ima svoju stabljiku, dok turski karanfil ima nekoliko cvetova na 1 stabljici
Ваљда бих га познао из профила :mellow:.
Link to comment
  • 2 weeks later...

usvojio sam 1 filadendronjako dobro napreduje, al poco da zauzima suvise terase. Kontao sam da ga oko sredine stabljika obuhvatim kanapom, pa da se sve uspravioce li mu to prijati ili ima nekih drugih tehnika?

Edited by Hustler
Link to comment

Jasmin, lale, narcisi i zumbuli su precvetali. Ovo sam zatekla:slika038sl.jpg

slika072.jpg

slika105.jpgslika077l.jpgslika076.jpgslika019b.jpg

slika066.jpg

slika074.jpg

slika075.jpg

slika011a.jpg ( zakasnila sam, vec je precvetala)I jedna mala lavanda, videćemo da li će uz mere zaštite preživeti zlatiborske zime.

Link to comment
usvojio sam 1 filadendronjako dobro napreduje, al poco da zauzima suvise terase. Kontao sam da ga oko sredine stabljika obuhvatim kanapom, pa da se sve uspravioce li mu to prijati ili ima nekih drugih tehnika?
ja videh samo vezivane und poduprte do sada
Link to comment
  • 3 weeks later...
usvojio sam 1 filadendronjako dobro napreduje, al poco da zauzima suvise terase. Kontao sam da ga oko sredine stabljika obuhvatim kanapom, pa da se sve uspravioce li mu to prijati ili ima nekih drugih tehnika?
recimo da mu nece nishta faliti, a ti ugodi sebi. on ce posle da pushta one pomocne korenove da se kao fol podupre, al to nas nishta ne smatra :Ddakle, slobodno. ja sam na proshlog meseca u preduzecu vezala priruchnom najlon kesom za kvaku od prozora, pa me shef nagrdio da sam bezveze ^_^ps. nema luke, a ja surovo orezala glicinije. Edited by thermal bug
Link to comment

pa neka si ih ošišala, ocvale su, neka malo olabave (ima jedna divlja na ulazu u jednu susjednu kuću, samo čekam da mi zavuče granu u boršu i mazne nešto).lena, šta je to- neki sukulent? imala sam davno nešto slično, ali to je uspjevalo u najmračnijem i najhladnijem kutu sobe.

Link to comment

Da, da sukulent, ovo mu valjda dodje čuvarkuća samo crvena. Sutra s posla ću da donesem jedan špric da je zalivam jer ne vidim kako bi je inače zalivala... :unsure: Nego mi umro spatifilum, valjda mu nisam pogodila mesto.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...