Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

ona nana se ispostavila kao nocna morarazvila je 2cm debelu paucinu korenja ispod saksijeizgleda treba da je obrezujem kao bonsai :blink: nemam livadu! sta ona misli!

Link to comment

Да пријавим да су љиљани коначно решили које ће боје да буду... засад ови жути, има два бела и два-три још се не зна боје. Него, да видим ко ће да погоди која је то биљка десно, висока скоро два метра (ајде, 170цм, да не претерујемо), цвета изјутра и око подне се већ спаруши, па сутра испочетка...dscf11449kv.jpgА ако будете добре, качим и слику магнолије у цвету. Цвет мирише на фил за торту са кором од лимуна, отприлике, а најбоље се удише кад загњуриш главу међу латице, пошто је цвет таман да напуни шерпу од 2-3 литре.

Link to comment
Je l' ti gajiš bube ili cveće? Ja baš ne bih bacila tako lep cvetak, naročito zbog toga što privlači i ogavne noćne leptire tzv. veštice. Pročitah da privlači i druge insekte, iduće godine ga obavezno sadim pored ljiljana. I još nešto, konsultovala sam druge sajtove, postoji konfuzija oko naziva noćurak. Neki tako zovu biljku Mirabilis jalapa, neki Matthiola bicornis ( to je u stvari noćna frajla), a ovo što ti imaš je Oenothera speciosa, a na engleskom ovaj prvi je "Four o' Clock" ( jer se cvetovi otvaraju u 4:00 PM). To me je naviše zaintrigiralo, opet je potvrđeno da nam Britanci u potpunosti pariraju kada su u pitanju originalni narodski nazivi za biljke.

Uvek dođem na ovu temu kad se uželim odmora i prirode. Ko će sačekati još dve nedelje do pravog odmora?

ma super je sve to, divna je biljka, kolko god o'clock, ali tamani gadove kao luda. ne mogu svako jutro da skidam mrtvu faunu, malo mi je mnogo :(
Link to comment
Него, да видим ко ће да погоди која је то биљка десно, висока скоро два метра (ајде, 170цм, да не претерујемо), цвета изјутра и око подне се већ спаруши, па сутра испочетка...
Ova sa belim ili svetloplavim cvetićima? Liči na vodopiju ( cikoriju). Samo, na livadama nisam videla tako visoku. Ova ispod nje sa roze listićima koji padaju je ehinacea. Edited by halloween
Link to comment
Ova sa belim ili svetloplavim cvetićima? Liči na vodopiju ( cikoriju). Samo, na livadama nisam videla tako visoku. Ova ispod nje sa roze listićima koji padaju je ehinacea.
Јесте, цигура/цикорија, и ехинацеја.Као што сам обећао, ево то исто само из супротног смера, са скоро целом магнолијом:dscf11420magnolija.jpg
Link to comment

dscf11420magnolija.jpg

Sve biljke sa ove fotografije su dva puta veće od onih koje sam do sada videla.Cikorija je narodni lek protiv proliva, samo oprezno sa količinom i treba brati ono što je udaljeno od puteva i fabrika.
Link to comment

pa ta magnolija mora da se skrati :osigurno njen koren ugrozava temelje kuce!a mi cemo ti poslat novu, samo da je raspishemo na tenderu ^_^

Link to comment
pa ta magnolija mora da se skrati :osigurno njen koren ugrozava temelje kuce!a mi cemo ti poslat novu, samo da je raspishemo na tenderu ^_^
Има пешес метара од куће до, хм, монголије, а и тамо је већ појела шта је било. Пружа корење на друге стране, има места.Иначе, пробала комшиница да је скрати, послала свог дечка са тестером, приметили смо га док је секао, издерао се на њега, па на њу. Позивала се на некакав телефонски позив са градским службама, па сам јој обећао да ћу да скратим с њене стране чим ми донесе нешто црно на бело од града. Отад не диванимо.А са њеном децом не диванимо откако смо их ухватили да пуштају куче да балега испод дрвета, баш по поштаревој стази, тек сам се онда слатко издерао.
Link to comment
:(jel ti curela krv?
"Чудно... кад се цепа, смеје се, кад се дере, плаче" @наша најмлађа, кад је имала 5 година.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Dajem preporuku “sa odlikom” za poljoprivrednu apoteku “Semenarna” u Prizrenskoj ulici. Odlično su snabdeveni, radi opasno informisan dečko, veoma pričljiv i ljubazan. Dobili su hormone za ožiljavanje, uvoz iz Mađarske, do skoro toga nije imalo po našim prodavnicama, 850 dinara po kutiji (za 1000 sadnica). To je količina za profesionalnu upotrebu, ali ima neograničen rok trajanja, tako da se i amaterima isplati na duži rok. Ima ih tri vrste u zavisnosti od biljke koju hoćete da razmnožite.

Link to comment
đe lubenica?
:Dnema vise, bila mala, samo 12.5kgbila je prebrzo savladana udruzenim snagama :)sad samo kora da se oslobodim...ili da napravim ikebanu
Link to comment

daklem, sama sadila, sama okopavala, sama redovno zalivala, negovala, kad je cvetalo mirisala i ni cveticha ubrala..... daklem samo moja hipicka bastica...... a ovo je sve sto je cvetalo [za sad] iz nje.....oleander ima prednoswub.gifgrdn1.jpggrdn2.jpggrdn3.jpggrdn4.jpggrdn5.jpggrdn6.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...