Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Cinik bi prokomentarisao da bi - po toj logici - bilo za ocekivati da danas ima daleko vise 'kvalitetnijih' fotografija i fotografa nego ikad dosad (neuporedivo vise 'alata' je pristupacno neuporedivo vecem broju pojedinaca). Ne sticem taj utisak. Danas preovladjuju snapshots... kao sto smo videli na topiku o Majstorima, a cak i odnose prestizne nagrade.
Upravo. Mislim da sam negde vec napisao, moji prijatelji koji koriste film i danas kazu da je digitalna fotografija suvise brza za njih. Velika memorijska kartica zapravo vuce na inflaciju fotografisanja, klik ovde klik onde, da probam sad ovo, pa ono - bez razmisljanja i planiranja. Otuda i snapshotovi.Toga kod filma nema. Film (barem mene) obavezuje na poshtovanje - imam taj celuloid, samo jedan za taj sekund, eksponiracu ga na nesto vredno.
Da se vratim na fotke, mislim da je stvar sa "vecim mogucnostima" u fotografiji vrlo kontraintuitivna, tj. (daleko) vece mogucnosti uopste ne olaksavaju pravljenje jako dobrih ("umetnickih") fotografija; samo (eventualno) omogucavaju uspesniju proizvodnju mediokritetskih. Majstorske fotke (da ne kazem umetnicke) je djavolski tesko napraviti, kao i uvek (ama u dlaku identicno).
Slazem se da je majstorske fotografije tesko napraviti, za to je potreban majstor:). Medjutim, PS je kvalitet vise, takodje ako ga koristi majstor.E, sad - sto svaki osnovac ima piratski PS i mobilni sa kamerom, ne znaci da su digitalna fotografija i digitalna obrada zlo. Tacno je, vuku na jeftina i laka atraktivna resenja, ali ko ume da se odupre moze da dobije majstorski rezultat. Edited by CowBoy
Link to comment

slazem se i ja sa Indyjem i Cowboyem :) uzgred, mene memorijska kartica ne vuce na hiperpritiskanje dugmeta za slikanje :) idem u seansu setanja i fotkanja nedeljom rano prepodne i najvise uradim 30-ak fotografija tada, sacuvao sam naviku setanja, gledanja i razmisljanja sta cu da fotografisem. e sad, druga je prica sto sam osrednji amater ali sam makar amater sa finim ponasanjem dok fotografisem :lol: a sada:mamurni zemunski lepotan u nedelju prepodne posle nocnog provoda :lol:img0386sy6.jpgBy pontijak

Link to comment
:wub: nije mi džaba lepša polovina zemunica
a jesu' lepe devojke iz Zemuna mada jos uvek mislim da su najlepse devojke iz NBG (valjda zato sto sam odrastao kod Fontane) :lol: u to ime (valjda se osoba iks nece ljutiti, ionako je radio zum)img0558fe4.jpgBy pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...