Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Minja, Cowboy i Pontijače, hvala. Mislim da sam i počela da se bavim fotografijom da bi mi neko jednog dana rekao da mi slika liči na Klimta :DCowboy, čemu podozrivost? :) Ta fotografija nije ni otvorena u Photoshopu, skenirali su mi film u laboratoriji i direktno s diska sam je uploadovala na Flickr. Upravo u tome je prednost filma, sve pod uslovom da ga razvija neko s mozgom.

Link to comment
I tata bi sine ali ne mozes se bas naroljat kad odes u setnju s klincem (sine aj' odi kopaj u pijesku dok se tata malo napije)P.S. ako se bolje pogleda, u centru slike se vidi mali, plavi kaput i kapa
QQ :lol: zaista, dete je prisutno :lol: eeee, prosto jos jedan moj autoblam, toliko o meni i osecaju ljudske odgovornosti, video nebo, more i oblake a dete nisam ni primetio :lol: sreca sto mi je sin tinejdzer pa mogu da se zanesvescujem u ushicenju prirodom kada mi to padne na pamet jer ionako nigde vise nece da ide sa mnom :lol: @maxividakako shvatam, u Evropi se sve brze vraca strast ka fotografisanju analognim aparatima? skenira se film i lepo sa flasha prebaci u komp i nikakva obrada nego eto fotke ali bez mracne sobe i hemikalija :) nesto od juce, palilusko dvoristeimg0735bl1.jpgBy pontijak Edited by Pontijak
Link to comment
hej, pa hvala na komentaru :)a autoooo, ajoooojjjj, hocu jedan takavvvv :) pih, konj mator a jos uvek imam neostvarene zelje :lol:
I tata bi sine ;) , ali nažalost ja se ne zovem Boban, nego Nenad :(
Cowboy, čemu podozrivost? :) Ta fotografija nije ni otvorena u Photoshopu, skenirali su mi film u laboratoriji i direktno s diska sam je uploadovala na Flickr. Upravo u tome je prednost filma, sve pod uslovom da ga razvija neko s mozgom.
Još ćete me naterati da se dohvatim moje analogne skalamerije...Da li još može da se kupe ORWO filmovi? :)
Link to comment
@ Indy, ima jedan potret na mom flickru accountu s te plaze. Poslije ga vise nisam htio gnjaviti pa je otisao 'istrazivati' dine i travu,
Bas je secerko!Evo malo australijske obale...gor2finwn6.jpg
Link to comment

auuu :o pravo sa zelene trave u Okean :o ta Australija je 1 veliko cudo :)i da, za mnogopostovane fotografe iz velikog sveta, malo zemunske obale, tek da vam proradi nostalgija :)img0471ho8.jpgBy pontijak

Edited by Pontijak
Link to comment

Pontijače, čini mi se da je strast prema filmu (kao i prema svim ostalim oblicima fotografije) još jača u Japanu nego u Evropi. Najbolje filmadžije na Flickru su Japanci, valjda zato što imaju para za profi opremu. Kad sam već spomenula Flickr, tamo postoji prilično jak film community, ali to je subjektivan utisak jer to su fotografi koji su uglavnom skloni umetničkoj fotografiji, pa često kad naletiš na nešto zaista impresivno, ispostavi se da je film. To je verovatno minoran procenat u poređenju s milionima digitalnih snapshotova koji čine glavnicu Flickr uploada.Mićke, Orwo ovde može da se nađe na Ebayu, naravno, davno isteklog roka trajanja. Ono čega više nema je Kodachrome, a i određene vrste Polaroid filma prestaju da se proizvode. Mislim, ima i ljudi koji još uvek slušaju muziku s vinila. To ne znači da vinil nije umro. Možda paralela nije baš najbolja, ali teško mi je da procenim kakva je budućnost filma.

Link to comment
Ilford se dobro drzi, i izgleda ce to tako i ostati za neko vreme... slucajno, bas moja omiljena kompanija iz "starih vremena" (mada sam cesce imao para samo za ORWO/EFKE, koji su takodje bili odlicni).
Link to comment

@maxividahvala na objasnjenju :) pa, ko je ovde sacuvao svoje analogne aparate, eto moze ponekad da uradi neki film :) ovde je Ilford srednjeg formata (zaboravih koji tip) negde oko 500 a razvijanje i skeniranje 300 din, znaci oko 10 evra za 12 snimaka, nesto se spremam da ovog proleca uradim jedan film, tek da vidim da li jos uvek umem da koristim fotoaparat a i da vise razmisljam dok fotografisem jer ipak dati 800 din i videti 12 losih snimaka i nije neko zadovoljstvo :lol: ja sam ionako kao mlad radio sa jednostavnim aparatima, Rollei iz ranih 60-ih i neki Zeiss-Icon iz istog perioda, fina mala turisticka kamerica sa objektivom na mehu, expozicije, ako se dobro secam, B, 25, 60, 200 :lol: khm, pogledacu kuci kada dodjem, secanje je varljivo :lol: huh, ko me tukao po usima da napisem da necu danas vise da kacim fotografije ovde :lol: @Indyjeste ORWO bio sjajan film, istina ja sam radio samo sa c/b srednjeg formata i ah, taj lep osecaj kada se izvadi rolna iz pakovanja i stavi u aparat :) i cudo jedno koliko je bio izdrzljiv film, radio sam sa filmovima kojima je istekao rok trajanja 5 do 7-8 godina i hvatali su svetlo tj bilo negativa na njima :o naravno, Zemun :)img0449kz1.jpgBy pontijak

Edited by Pontijak
Link to comment
Mislim da sam i počela da se bavim fotografijom da bi mi neko jednog dana rekao da mi slika liči na Klimta :D
:) zaveli su me dekorisani kostimi i kolor.
Cowboy, čemu podozrivost? :) Ta fotografija nije ni otvorena u Photoshopu, skenirali su mi film u laboratoriji i direktno s diska sam je uploadovala na Flickr. Upravo u tome je prednost filma, sve pod uslovom da ga razvija neko s mozgom.
Ma nije podozrivost, bila je to pretpostavka - da si rekla da je bez obrade, ne bih ni stavio nevernicki :) komentar. Ucinilo mi se zbog toga sto je blur rasporedjen po obodu fotografije.edit: za razliku od "tvrdih" fotografa (ili pravih, sve jedno) ja fotografiju dozivljavam kao i ostale medijume - bakrorez, ulje, pastel, litografiju - sve je dozvoljeno*. Zato PS retko pominjem u negativnom kontekstu, u ovom slucaju takodje - pomenuo sam ga kao korisno sredstvo za usavrsavanje kompozicije.* hocu reci, bitan je finalni rezultat, kako je do njega doslo je sekundarna stvar. Edited by CowBoy
Link to comment
... sve je dozvoljeno*. ... * hocu reci, bitan je finalni rezultat, kako je do njega doslo je sekundarna stvar.
Cinik bi prokomentarisao da bi - po toj logici - bilo za ocekivati da danas ima daleko vise 'kvalitetnijih' fotografija i fotografa nego ikad dosad (neuporedivo vise 'alata' je pristupacno neuporedivo vecem broju pojedinaca). Ne sticem taj utisak. Danas preovladjuju snapshots... kao sto smo videli na topiku o Majstorima, a cak i odnose prestizne nagrade. Ko je uopste cuo za Ansel Adamsa od ovih miliona sto nosaju PowerShotove ruku ispruzenih ispred sebe (mislim, ako je nesto ruzno u vezi digitalne fotografije...) i kroz njih gledaju svet?... Isto vazi i za muziku, danas svako moze da ima svoj studio, a masovno popularna muzika je, ako ista, gora nego pre 40-50 god. Tacno pre 46 god na 1. mestu top liste bio je instrumental Shadows-a "Wonderful Land"... Danas je to Estelle feat. Kanye West - "American Boy"... Svako nek' sam prosudi o tome, ali za mene ono Marksovo o kvantitetu i kvalitetu nesto bas i ne funkcionise, kao i stosta drugih njegovih umotvorina.Da se vratim na fotke, mislim da je stvar sa "vecim mogucnostima" u fotografiji vrlo kontraintuitivna, tj. (daleko) vece mogucnosti uopste ne olaksavaju pravljenje jako dobrih ("umetnickih") fotografija; samo (eventualno) omogucavaju uspesniju proizvodnju mediokritetskih. Majstorske fotke (da ne kazem umetnicke) je djavolski tesko napraviti, kao i uvek (ama u dlaku identicno).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...