Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Opa. Lepo zrnce ;)
Da, ISO 400. Međutim, ovaj moj Canon kad je podešen na aperture priority program, pod jakim dnevnim svetlom, s tako brzim filmom i široko otvorenom blendom snima malo presvetle slike za moj ukus. Do sad nije bilo potrebe da snimam u full manual modu jer s filmom nižeg ISO-a nema tog problema, a uglavnom sam takve koristila. Uštedi se na vremenu kad ne moraš i ekspoziciju sam da podešavaš. Ali ne može i jare i pare.
Link to comment
ovaj moj Canon snima malo presvetle slike za moj ukus.
Ali, ne bih rekao u ovom slučaju, mislim da jači kontrast pojačava i osećaj dubine koji mi prvi pada u i oči tako doprinosi fenomenalnom izgledu fotografije.
Link to comment
Međutim, ovaj moj Canon kad je podešen na aperture priority program, pod jakim dnevnim svetlom, s tako brzim filmom i široko otvorenom blendom snima malo presvetle slike za moj ukus.
Mozes da namestis onaj Exposure compensation "regler" na 1, 2 ili 3 (ili kako to vec ide kod tvog Canona). U ovom opisanom slucaju mogla bi da probas sa -1 ili -2 npr.; samo za takve scene/situacije, posle se naravno iskljuci.Moguce da tvoj Canon (ne poznajem Canone), mislim filmski, bitno drugacije meri osvetljenje od digitalca Nikona (to bi trebalo da ima u uputstvu). Uglavnom, gotovo sigurno na njemu (Canonu) ima i Exposure lock (znaci, moze da se "nanisani" vazni deo kadra (tj. objekt), na njemu izmeri svetlo i onda "exposure lock"-uje.Ima ovde detaljno o podesavanju ekspozicije za Canon EOS-500N / Rebel G (ne znam koliko lice na tvoj model).
Link to comment
Mozes da namestis onaj Exposure compensation "regler" na 1, 2 ili 3 (ili kako to vec ide kod tvog Canona). U ovom opisanom slucaju mogla bi da probas sa -1 ili -2 npr.; samo za takve scene/situacije, posle se naravno iskljuci.Moguce da tvoj Canon (ne poznajem Canone), mislim filmski, bitno drugacije meri osvetljenje od digitalca Nikona (to bi trebalo da ima u uputstvu). Uglavnom, gotovo sigurno na njemu (Canonu) ima i Exposure lock (znaci, moze da se "nanisani" vazni deo kadra (tj. objekt), na njemu izmeri svetlo i onda "exposure lock"-uje.Ima ovde detaljno o podesavanju ekspozicije za Canon EOS-500N / Rebel G (ne znam koliko lice na tvoj model).
I ja mislim da bi bilo dovoljno da ga smanjim na -1. Ovaj EOS 500N liči na moj aparat. Moj je EOS 3000N, izgleda ovako. Mislim da sve ovo što su napisali za 500N može da se primeni i na njega, samo treba malo da se udubim u uputstvo (ako ga negde još uvek imam).
Link to comment

a sada malo starudije sken negativa iz 1989, radjeno Rolleiflexom, ORWO film (ne secam se kog tipa) kojem je tada na kutiji pisalo da mu je istekao rok trajanja pre 5 godina, razvijac i fixir, ni toga se ne secam, okej, secam se svoje Magnifax kopirke :lol: pretprosle godine skenirao ostatke starih negativa a ovo je valjda bio neki moj trip da sa manjkom tehnickog znanja pravim fotke sa nekom tzv. atmosferom kraja pretproslog veka. meni su ti negativi nekako emotivno dragi a o njihovom kvalitetu, to je vec druga prica :)23fe7.jpgBy pontijak

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...