Jump to content

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

i bet you don't :Pne, stvarno, podeli - da i mi ostali znamo ;)
Kroz narandzasto platno ili zicu, igrao si se zoom-om dok je eksponirao?@indy: svaka cast, fantasticno svetlo, senke, kompozicija. Uhvacen trenutak.
Link to comment

^ Fala kauboje :)

treba biti hrabar i staviti se pored majstora ovde :)
Bogami je ovo impresivan debi.Minimalno 'doterano' (glow...)pontijakcolwf6.jpgLepo je i kao sepija, kao CD cover za neku ambijentalnu muziku...pontijaksepijalt9.jpg
Link to comment
Kroz narandzasto platno ili zicu, igrao si se zoom-om dok je eksponirao?
nazalost, nista tako kreativno.u pitanju je plasticni zid, i celije od kojih je formiran.sto se tice kruga, nemam pojma kako se taj 'halo' efekat pojavio - da li zbog koriscenja UWA objektiva ili od same strukture zida. ali definitivno je fiksna zizna daljina u pitanju, bez igranja zoom-om.ali svidja mi se tvoja ideja :)
Link to comment

Kauboju, što kod Indyja preskoči da pohvališ model i pozu (naravno bicikla) ;)Indi ovu bih ti kandidovao u top10 na pdf-u@Pontijak, samo ti kači, a pusti druge da sude o fotografijama, obzirom na strukturu ljudi ovde mislim da te niko neće nagrditi, već ćeš pre dobiti koristan savet, što se iz Indyjeog primera i vidi.Ja, iskreno smatram da je ova tvoja fotografija odlična baza da se malo doradi u nekom programu za obradu i da izgleda fenomenalno.Post produkcija daje mogućnosti da naglasiš ono čto si hteo da pokažeš fotkom, ne znam šta bi TI istakao ovde, ali mislim da bi (za početak) sa malo cropa i pojačavanja kontrasta, da se naglasi odsjaj u staklu, ili kao iz prethodnog primera C/B konverzija dala fenomenalne rezultate. Tako bi izgledala da ne bi morao da skupljaš hrabrost za bešenje fotografija :)edit: kako se to igra sa zumom dok se exponira a da se ne zabrlja oštrina ?

Edited by micke
Link to comment
Kauboju, što kod Indyja preskoči da pohvališ model i pozu (naravno bicikla) ;)
Huh, bas pre par minuta sam morao gospoji da dajem odgovor na pitanje "ko ti je ova?" :rolleyes:
Link to comment

Ne, neee, nije to umece - jednostavno, nasao si se na livadi kada je svetlo bilo kakvo je bilo ;)bravo, ovo opravdava onu diskusiju o pejsazu pre par strana. Atmosfera je ... ma, strashna fotka:)

Link to comment
Let me tell you about Sweden Only country where the clouds are interesting Big brother says it's the place to go...2364267785_36d501a954_b.jpg
Bravo i za fotku i citat Stranglersa :D
Link to comment
Bogami je ovo impresivan debi.
kada mi to napise Majstor fotografije kao sto si ti - to je za mene Pohvala :) i da, tvoja sepia obrada je impresivna! bolja od mog originala (minimalno doterivanog sto si ti odma' primetio i dao svoje 2 verzije) :) uzgred, videh i ostale tvoje fotke koje si okacio i svo moje postovanje i divljenje za tvoje fotografije, ima nekoliko pred kojima mi je zastao dah od odusevljenja :)tja, ipak si se ti skolovao u ona vremena nase mladosti a ja sam bio samouk, dzaba mi koriscenje Rolleiflexa (koga jos cuvam) - taman kada sam pod stare dane mladosti koja vec bila izvetrela odlucio da se uclanim u Foto klub Beograd i posle godinu dana poceo raspad zemlje, koji sam ja bio baksuz za grad i zemlju :lol: Edited by Pontijak
Link to comment
@Pontijak, samo ti kači, a pusti druge da sude o fotografijama, obzirom na strukturu ljudi ovde mislim da te niko neće nagrditi, već ćeš pre dobiti koristan savet, što se iz Indyjeog primera i vidi.Ja, iskreno smatram da je ova tvoja fotografija odlična baza da se malo doradi u nekom programu za obradu i da izgleda fenomenalno.Post produkcija daje mogućnosti da naglasiš ono čto si hteo da pokažeš fotkom, ne znam šta bi TI istakao ovde, ali mislim da bi (za početak) sa malo cropa i pojačavanja kontrasta, da se naglasi odsjaj u staklu, ili kao iz prethodnog primera C/B konverzija dala fenomenalne rezultate. Tako bi izgledala da ne bi morao da skupljaš hrabrost za bešenje fotografija :)
hvala ti na lepim recima podrske :) ma, kacim ja fotografije na deviantart.com, nekako sam lenj da kacim na nekim drugim sajtovima, ovde samo gledam i zastaje mi dah od odusevlenja kada vidim zaista predivne fotografije, da ne nabrajam autore, svi posetioci ove teme vide da ovde ima sjajnih fotografa :) shvatam ja sta znaci post produkcija, kod kuce radim na starom PoweMac G3 modelu koji je meni za kucne potrebe sasvim dovoljan ali ubija me ego (koji je samo odraz moje lenjosti i nesigurnosti u sebe) koji me tera da se trudim da napravim fotku kojoj je potrebno sto manje post produkcije - to je poprilicno glupo, da sam u kucnoj mracnoj sobi kao mlad imao tu logiku razvijao bih filmove bez fixira :D htedoh reci, svestan sam svojih mana koje me koce da se vise posvetim fotografijama koje napravim i ispada da mi je to ostao jedini antistres program, ne kaze se uzalud da su najsmireniji ljudi fotografi i sportski ribolovci :lol: u to ime, dorcolske kapije :)img0322rg8.jpgimg0322rg8.be69678de3.jpgedit: ova mi se ipak vise svidja od one koju sam prvo stavio Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...