Jump to content

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Imao sam jednom vrlo slicnu fotku (tvojoj prvoj), pejsaz blizu mora koji sam negde u Australiji uslikao. Meni je bas prijala ta zelena boja i to otvoreno prostranstvo... I onda sav ponosan pokazem desktop kolegi (kao, "vidi sto je lepo"), a on ce spontano "hm, tamo bas nema nicega". Ovaj... sto jes', jes. :DPS. Sto se tice druge, ponekad mi se cini da nesto tog tipa bolje funkcionise u vertikalnom pravougaoniku
Hvala svima na komentarima.A sto se tice 'praznine', imao sam slicnu opasku i na nekom drugom forumu. Ovo sam tamo napisao: imam par fotki gdje je usamljeni bor ili čovjek ali sam namjerno odlučio izbaciti takve motive sa fotografije. Mislio sam da ova ogoljelost do kostiju bolje dočarava surovost ovakvih pejsaža.Po mom skromnom misljenju, dodavanje takvih elemenata bi prebacilo fotku ekspresno u patetiku i klishe. Vec su i ovako, opet po meni, na rubu da budu takve.Za kvadratni format ili 'portret' si vjerojatno u pravu ali nisam htio izgubiti ove teksture na grotama u prvom planu. Compromise compromise...
Link to comment

@ BGHostOriginalni snimak ima dosta zrna (snimljen je na Tri X). Medjutim, na ovako malom "uvecanju" to se bas i ne vidi, pa sam mu pripomogao sa filterom za zrno u Picasi (foto ispod je sa istog filma, bez filtera). Normalno, kada bih pripremao "pravu" fotografiju, povecao bih je na 20x30 cm (ili 30x40cm), uz odgovarajuci papir + razvijac, zrno bi bilo sasvim uocljivo i bez digitalnih efekata.tfinib4.jpg

Link to comment

Indy odlicne fotke.. Koji aparat koristis.. Tri x jos nisam probao.. Ja uglavnom radiom sa Efke 100 ili 400 i AGFA APX 100 ili 400.. Mada mi je sad jedan lik poslao iz Hrvatske Ilford Delta 3200, ovde ga nisam nalazio.. :D Evo neke moje sa zadnjeg razvijenog kolor filma (razvlacio sam ga jos od kraja prosle godine), Kodak Gold sa 24 snimka. Aparat je neka prastara ali veoma fina Praktica (PL Nova IB)ff0a0001hs2.jpgff6a0007xd1.jpgff7a0008gx1.jpgff8a0009xc4.jpgff9a0010cb5.jpgff10a0011bg5.jpgff12a0013gv0.jpgff13a0014db9.jpgff15a0016vp8.jpgff19a0019cc1.jpg

Edited by esdy_11192
Link to comment

Esdi ne razumem se u te efke, agfe i ilforde (ja sam odustao još na orwou ;)) ali mi se jako dopada fotografija sa onim dečkom što duva.da malo najavim leto2314692225_5095d647a0.jpgčamac

Link to comment
Indy odlicne fotke.. Koji aparat koristis..
U principu, najviše volim aparate koje sam nekad koristio, bili su mi u stvari bolji (ovi noviji su uglavnom više praktični, nego što podižu kvalitet. To posebno važi za digitalce). A možda je to samo i žal za mlados. Kiev 4A sam koristio 70-tih i u stvari ga najviše volim (to uostalom i jeste kopija, i to dobra, legendarnog Zeiss Contaxa). Kiev u akciji (film je bio efke KB21), ovo je iz 1978.:avion2jy5.jpgGlavni problem je bio nedostatak ugrađenog svetlomera (merilo se ručnim, manje praktično). Tu je na scenu stupila Praktica, u mom slučaju VLC2. To sam koristio 80-tih (imam je i danas, radi, samo za nju se više ne proizvodi baterija). Pošto Praktica ima svojih problema (ne malo) dođoh 90-tih do manuelnog Nikona FE-2 (i to bi bilo to što se tiče filmskih aparata, sumnjam da ću ih više kupovati). Digitalni aparati su, naravno, mnogo, mnogo praktičniji... Edited by Indy
Link to comment

@indy: Fin put.. Nikon FE2 keva.. :D Mene stvarnosmara kad aparat nema svetlomer.. Mada sam se sad previse navikao i na TTL svetlomere.. Malo sam se zezao sa FEDovima, najvise sam koristio Praktice (PL NOVa IB, MTL3.. M42 navoj sa prajmovima od 29mm, 50mm i 135mm), sad najvise volim da korstima Pentax ME Super, pored par zumova, sa njim najvise volim da korisim 50mm f1.4.. Lepo ce mi doci taj Pentax sistem kad budem kupovao dSLR, odavno planiram K bajonet i Pentax.. Trenutno sam odustao od dSLRa jer sam provalio da mi bas nesto ni ne treba.. A i CB film tesko da moze da se "imitira".. :)Gledam uskro da probam nesto srednjeg formata.. Tu jos oklevam sta i kako da pazarim, preveliki izbor.. @Minja: Hvala.. :) Nema ih vise sa tog filma (a da valjaju), sa nekih drugih kolor filmova ih imam u galeriji na netu mada sam neke i ovde kacio..

Link to comment
Je l to HDR? Daj original na uvid, cini mi se da Plavoj Spilji ne treba sminka :-)
Volim HDR, ali ovoj fotografiji nije trebala takva dorada. Evo i smanjenog originala :camacoriginalvj5.th.jpgInače snimljena je na Kefaloniji.@ orderka, odlično si (ob)uhvatio ove krovove, a ona zarđala antena mi je najjača :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...