Jump to content

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Pa o žanru sam i govorila, razume se.
:)onda se nismo razumeli - ja nisam govorio o zanru vec o pojedinacnim fotografijama pejsaza koje sam video tu i tamo. Ono sto udje u zanr obicno nema neku vrednost, inace nisam pristalica zanrova.Kada kazem "dobar pejsaz" ili "dobar portret", ne mislim na pripadnost zanru vec na pripadnost motivu.
Link to comment

Razumem ja to, ali ne mislim da žanr mora da ima negativnu konotaciju. Uzmi, recimo, ovaj Indyjev sjajni portret Australijanaca s psom. Odličan motiv, ali ne negira žanr, narpotiv. Moglo bi se reći da je reč o žanrovski klasičnom portretu, ali mnogo šta ga čini zanimljivim i svežim - od kompozicije, preko izraza lica ljudi, atmosfere, pametno izabrane crno-bele tehnike. Intrigira, budi želju da saznaš više o subjektima na slici. Kombinacija svih tih činilaca nije ništa neviđeno, ali je svejedno čini rad koji će meni dugo ostati u sećanju.Uostalom, ti si govorio o kategorijama fotografije i pritom izrazio mišljenje koje je dosta blisko generalizaciji. A to je manje-više definicija žanra.

Link to comment

@ Maxivida: pa rekoh da smo se pogresno razumeli. Ja sam mislio da fotorgafije koje za motiv imaju nesto apstraktnije od ljudskog lika, nesto dalje od ljudske empatije, mogu da imaju jako podsvesno znacenje - bas zato sto nismo zavedeni ekspresijom na licu ili konkretnim pokretom tela sa kojim sa direktno identifikujemo.Zaista nisam mislio na zanr, vec na motiv koji je npr. bez ljudske figure.Mislim da ovu nisam kacio nigde:_1018954.jpg

Link to comment
Gore se razvila debata o pejsaznoj fotografiji a ja bio na par dana doma u Puli pa reko da zakacim. Molim prokomentirajte:
Ova donja je simpatična,a inače podsećaju me na ono, ko se seća crno-belih televizora, pa je bilo da se kupi providna folija koja se prelivala od plave gore do zelene dole i lepila se na ekran da da šmek TVa u boji. :lol:
Link to comment
Gore se razvila debata o pejsaznoj fotografiji a ja bio na par dana doma u Puli pa reko da zakacim. Molim prokomentirajte:
Imao sam jednom vrlo slicnu fotku (tvojoj prvoj), pejsaz blizu mora koji sam negde u Australiji uslikao. Meni je bas prijala ta zelena boja i to otvoreno prostranstvo... I onda sav ponosan pokazem desktop kolegi (kao, "vidi sto je lepo"), a on ce spontano "hm, tamo bas nema nicega". Ovaj... sto jes', jes. :DPS. Sto se tice druge, ponekad mi se cini da nesto tog tipa bolje funkcionise u vertikalnom pravougaoniku
Link to comment
Meni je bas prijala ta zelena boja i to otvoreno prostranstvo... I onda sav ponosan pokazem desktop kolegi (kao, "vidi sto je lepo"), a on ce spontano "hm, tamo bas nema nicega". Ovaj... sto jes', jes. :D
Čika Bill Gates se sa tim ne bi složio inače bi desktop za XP verovatno bio drugOJačiji :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...