Jump to content

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Micke me je raz-du-se-vio s gornjom serijom (vec sam ga falio tamo na flickru pa da ne preteram)... ali, realizacija bez greske, a tematika totalno mi pri srcu roninskome.---2277234970_08733847a9.jpg

Link to comment
:blush: hvala, hvala, još ću da se i uobrazim...@ Indy, smo udri, pohvala nikad dosta :wink: @ Kauboj, od opreme nemam ništa fancy, kit objektiv 18-55 uz eos 350d, Canon 75-300 f 4.5-5.6, Cosina 19-35 f/3.5-4.5 i Sigma28-70mm F2.8-4 DG sve u svemu veoma prosečna staklarija, pa se tešim onim : "boj ne bije svijetlo oružje...."Ovo je fotografisano sa Sigmom iz ruke i nešto nisam baš preteramo srećan, ali kao što se po vašim reakcijama da videti njegovo veličanstvo CS3 može dosta toga da isčupa.@ Maxi, mnogo bih voleo da si pogodila za Lensbabies, ali avaj, ipak je u pitanju Zoom Blure :(. Razmišljao sam da pazarim tu "bebu" čak nije ni skupo u odnosu na zadovoljstvo, ali sam skapirao da ja nemam vremena za korišćenje i nameštanje te skalamerije da bih iskoristio sve njegove mogućnosti. hvala još jednom
Link to comment
Aussiesaussies600nb8.jpg
bravo indy, kao amerika za vreme velike depresije, ali veseli farmeri, steinbeckovstinakako ne nadje jos veci buljuk.ni priroda/za mene/ ne moze da bude toliko izrazajna i prelepa i savrsena kao covek u svojoj nesavrsenosti i manama.
Link to comment
ni priroda/za mene/ ne moze da bude toliko izrazajna i prelepa i savrsena kao covek u svojoj nesavrsenosti i manama.
Priroda ima 1 veliku prednost, a to je da uglavnom ne beži od objektiva fotoaparata... Mislim, osim faune.Osim u slučaju da naiđeš na natural born pozera, kao što je mala Mila:mila600bg2.jpg
Link to comment

Odlicne fotografije Indy, Minja:)naravno da portreti dodaju jos jedan aspekt fotografiji - osecaj empatije, i slazem se: po pravilu su toplije, pa makar na fotografiji bio snimak tenkova i onih nesrecnika sa tjenanmena. Sto se tice pejsaza, mislim da je to nesto drugacija kategorija fotografije - kontemplativnija, teksturalnija, sa vise materijala za podsvesno konzumiranje.

Link to comment

Za mene je pejsaž vrlo ograničavajuća forma... Repetitivna i često dosadna. Tu su model "kršni bregovi", model "usamljeno drvo", model "planine kao slojevi", model "voda u kojoj se ogleda nešto", model "dramatični oblaci" i još par klišea (kojima sam i sama podlegla u nekoliko navrata). Kompozicija je u većini slučajeva stereotipna, retko kad može da se vidi nešto zaista sveže, a kamoli autentičan materijal za podsvesno konzumiranje.Indy, izuzetan portret.

Edited by maxivida
Link to comment
... Kompozicija je u većini slučajeva stereotipna, retko kad može da se vidi nešto zaista sveže, a kamoli autentičan materijal za podsvesno konzumiranje.
... naravno, ako se zadrzis na zanru.
Link to comment

Pa o žanru sam i govorila, razume se. Sigurna sam da bi mnogi voleli da prekorače granice žanra, ama malo ko ume. Indy, ovaj Islanđanin je za svaku pohvalu, ali i tu ima yawn momenata. Ova planinčuga ispod izbezumljene bebe, recimo. Aurora borealis mu je odlična.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...