Jump to content

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

koje pre**ravanje. Toliko drame oko obicnog snapshota. Nit je kompozicijski predobra nit je tehnicka izvedba bajna! Donekle ima atmosfericnost ali ne toliku da se sad treba toliko pjeniti pogotovo kad se skuzi da autor ni jednu stavku fotke nije namjerno odradio. Mislim , WTF?!?
slozices se da je grubost izlisna.ne pretendujem da mogu da razumem sve jezike i pojmovne sisteme, kao ni da zabavljam saroliku publiku tehnickim bravurama, besprekornim kompozicionim resenjima i/ili intrigom sizhea, ma sta to znacilo i kako izgledalo. na kraju, drzim da sam najobicniji amater, kome je fotografija laka besposlica i u retkim slucajevima dinamicka masina za uoblicavanje necega / najcesce magle.ukoliko sam opsirnijom naracijom zauzeo vise prostora nego sto bi to neko zeleo da vidi na slikovnom podforumu,to je samo zato jer mi je u jednom trenutku postalo pretesno u kategorijama 'dobar, los, sranje'.
Link to comment
slozices se da je grubost izlisna.ukoliko sam opsirnijom naracijom zauzeo vise prostora nego sto bi to neko zeleo da vidi na slikovnom podforumu,to je samo zato jer mi je u jednom trenutku postalo pretesno u kategorijama 'dobar, los, sranje'.
I stvarno si uspeo u tome, uploaduj sledeću fotografiju !
Link to comment

meni ne, gubi se dubina, skracena je perspektiva i gubi se, najvaznije, atmosfera koja sugerise neku otudjenost, umor i usamljenost.ovako deluje kao da je fragmentarna.jeste da je desni deo tezi od levog, sto se nekog balansa tice, ali daje neophodnu dubinu i covek u beloj majci postaje fokalni point sa pravim znacenjem.monohromaticne boje i ta topla oker boja zidova kao da su se stopile sa umorom, a u neku ruku deluju relaksirajuce.fotografija definitivno ima narativnu notu.

Link to comment

Plus je i zakoseno mnogo zanimljivije (u stvari to je valjda i bilo najzanimljivije, makarone je mozda slucajno a mozda i namerno u originalu nabo skoro savrsenu kompoziciju).

Link to comment
...makarone je mozda slucajno a mozda i namerno u originalu nabo skoro savrsenu kompoziciju).
Nista nije slucajno. Covek je spustio kameru na krivu stolicu i otrcao do kauca da "zaspe" pre neko sto shutter okine. Sve ostalo je istorija.
Link to comment
Snapshout slobodno rastrgnite, ali tako da ukapiram gde sam sve pogresio i kako da postignem ostrinu.
Pa da, kao sto si i sam rekao, snapshot omanjuje u onom sto je ovde sustinsko - prirodno interesovanje je na (fenomenalno izrazajnom) licu psa, to mora da bude besprekorno ostro (sto bi rek'o jedan moj ortak: "dlaka - dlaka"); posebno oci. Uslovi da se to postigne ovde definitivno nisu bili laki, mracno je, flash bi sve ubio, a verovatno ni stativ nisi imao pri ruci.... Dakle, jedino visestruko ponovljeni snapshotovi sa nadom da ce barem jedan od njih biti besprekorno ostar.
Link to comment
kako da postignem ostrinu.Postoji li neka fora za onaj efekat krupnijeg zrna bez PS zahvata?[/img]
za ovo prvo, ili manje pijenja ili aparat sa optickom stabilizacijom [npr. canon ima gomilu modela sa oznakom IS]a za drugo, veci ISO?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...