Jump to content

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

nisam nameravao.kao sto nisam nameravao ni da organizujem bilo kakvuhijerarhiju mogucih 'vaznosti', znacenja, itd. - sto bi posledicno rezultiralo porukama, plasmanu i pozicioniranju neke esteticke poetike i sl.u tom kontekstu mi je blisko tumacenje o intrigantnom umoru*, npr.uz rizik da zaslovim gendernim probiracem,verujem da je jedino damama dostupan pravi gestalt.sada mi je vrlo bliska ideja fotografije kao porpista i instrumenta borbe protiv entropije. odatle i lahka ironija u retku da mi selvtajmer bese luchonosac.cak i njegova (selvtajmerska) halovska crvena lampicau ovom kontekstu nije bez znacaja i mnogogranih implikacija.(na kraju, cak je i kod salvadora opskurna stolica(tm?) u prvom planu.)_________* kao moguca teza drugog, nedokucivog

Link to comment
da, selvtajmer bese mai shepard.i stavljen na stolicu* iz prologa.takva depersonalizacija kamere mi se takodje pokaza zanimljivoscu u zanrovskom smislu.[juce sam visekratno navijao nekoliko izvodjenja prvog klavirkoncerta shostakovicha (op. 35),sve pokusavajuci da napipam na koji me to nacin dmitrij dmitrijevich tako kolosalno radi u drugom stavu, lento,negde na 4'55'' utakmice.te sam slusao po svim vektorima, spreda, sboka, odozada, izdvojeno, iskrojeno, strizeno, skraceno - u prvi stav se nista ne razumem, ali mi tek posle njega dade gol u navedenom lent0-u.tako i ovde kompozicija, nista ne valja - nemam razloga da ne cijenim sud znalaca fotogravske vestine -iskropujem stolicu, pola divana, niski sto - i sa njima i cijelu char]dopada mi se i naknadna mastarija o 'postojanju nacina da se ovo izbegne' - kao kljuc k efektu.__________* odatle ugao, stolica bese sa nagibomeduit:jednom lui kan rece da ako zelimo da nam kuce imaju dobre delove,moramo se pomiriti sa postojanjem losih (delova).glavna vestina je u kontrolisanju potonjih.u neka vremena, kada je postojala jedinstvena slika svijeta,reci cu da sam bio inficiran tako jednostavnom gestalt (ne)jednacinom.bilo bi mi znacajno kada bih je mogao ponovo rijesiti.
:thumbsup:
Link to comment
jednom lui kan rece da ako zelimo da nam kuce imaju dobre delove,moramo se pomiriti sa postojanjem losih (delova).glavna vestina je u kontrolisanju potonjih.
Moramo se pomiriti samo sa losim zdravljem. U umetnosti nema pomirenja sa losim, ni u celini, ni u delovima. Ako igde covek tezi savrsenstvu onda je to u umetnosti. Ako se ti miris sa losim (delovima) fotografije, posmatrac nece.
glavna vestina je u kontrolisanju potonjih.
Ne znam kako se kontrolisu losi delovi kuce, losi delovi slike, etide, scene, price (ako su vec tu)... Ako znas, podeli sa nama.
Link to comment
NE! CowBoy-u, on je pominjao WB.
WB (balans belog) nije samo vernost vrednosti boja i njihove temperature - obicno je i uslov za koloristicki logicnu kompoziciju. Naravno, dobar WB nije obavezan uslov - ali, ako se duze bavis fotografijom, oko prepoznaje promasenu temperaturu boje. Meni to obicno smeta. U ovom slucaju, dovoljno je jedan detalj sa fotografije (sako, na primer) izbaciti iz zelenozute game i dobice se nesto sto ne lici na promaseni WB.To je, naravno, moje misljenje.
Link to comment

Hvala Indy.Inače što se tiče fotke zbog koje je ovde malo živnulo, meni ne smeta stolicatm, obzirom da je cela kompozicija nakrivljena, jako mi se dopada i boja i izvedba.

Link to comment
Moramo se pomiriti samo sa losim zdravljem. U umetnosti nema pomirenja sa losim, ni u celini, ni u delovima. Ako igde covek tezi savrsenstvu onda je to u umetnosti. Ako se ti miris sa losim (delovima) fotografije, posmatrac nece....Ne znam kako se kontrolisu losi delovi kuce, losi delovi slike, etide, scene, price (ako su vec tu)... Ako znas, podeli sa nama.
sa radoscu cu podeliti tvoj optimizam, cak cu sebi dozvoliti i prosirenje na 'lose' zdravlje.recepta kontrole 'losih' ne znam, ali podozrevam u kojoj se ravni moze tragati za takvim instrumentarijem: u vokabularu luja kana, 'lose' bi moglo da znaci 'sluzece' - u opoziciji sa 'sluzenim'.ovaj nice pair je stozer njegove poetike.lekcija dobro naucena u borominija / obogacena HVAC sistemima.[za mene je nadjena* fotografija bila otkrovenje u smislu verbalizacije slike,njenog narativnog zasicenja - za koji sam ranije smatrao da samo skodi,vice 'efekat, efekat', po pustim trgovima pravolinijskog poetickog pragmatizma.ovde zelim da se zahvalim svim ucesnicima u posmatranju/iskazivanju,za to sto su me potakli da sednem za neki drugaciji itinerer vizuelnog opazanja.]______* u najboljim tradicijama objet trouv? -izma.iznenadila me je i snaga akumuliranog vremena, u kome je fotografika bila daleko od ociju.
Link to comment

koje pre**ravanje. Toliko drame oko obicnog snapshota. Nit je kompozicijski predobra nit je tehnicka izvedba bajna! Donekle ima atmosfericnost ali ne toliku da se sad treba toliko pjeniti pogotovo kad se skuzi da autor ni jednu stavku fotke nije namjerno odradio. Mislim , WTF?!?

Link to comment

Pa sad... nema potrebe za burnim reagovanjem. Najzad je ovaj ptf malo oziveo, umesto fotki postiramo licne poglede na foto estetiku i ne moramo da se slazemo. Ovo jeste snapshot... ali sa pretenzijama. Interesantno je da je bilo rekacija za i protiv korektnog WB, negiranje postojanja kompozicije, pitanja "sta fali kompompoziciji?" kao i onih kojima ne smeta fotka kakva jeste. Zar to nije dovoljan razlog da podrzimo ovakav razvoj dogadjaja na ovom ptf?

Edited by Zmitjkoe
Link to comment
koje pre**ravanje. Toliko drame oko obicnog snapshota. Nit je kompozicijski predobra nit je tehnicka izvedba bajna! Donekle ima atmosfericnost ali ne toliku da se sad treba toliko pjeniti pogotovo kad se skuzi da autor ni jednu stavku fotke nije namjerno odradio. Mislim , WTF?!?
... ma snapshot ili ne, ja pricao o promasenom WB-u, a fotografija je dobar primer za to. Na kraju, sta je snapshot? Neinteresantna kompozicija, valjda, informativni snimak, snimak za ilustraciju, turisticki snimak. Pomenuta fotografija jeste na ivici, valjda zato i toliko komentara.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...