Jump to content

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

k?sz?n?m sz?pen!a/kromatomahija neprestana - zapravo sam je i sam bio ubrzo izcrnobjelio,ali me je posle [sedam godina] osvojila mekoca sive tkanine odela, talasna topografija rolke, delaturovska ciklama oblina diwana na gustoj vanili zida.
Kao da je balans belog promasen, previse je zute - ili, ako si koristio film, nije bio odgovarajuci. U svakom slucaju, nista sto PS ne moze da sredi:)
Link to comment
Nista ne sredjuj, u ovakvim slucajevima "korekektan WB" potpuno ubija autenticnost.Znaci, moj glas za ili onako kako je, ili crno-belo.
Aion, u biti ja se slazem s tobom, meni ne smeta. Samo makaronee opisuje boje i tonove koji ne postoje (sivilo odijela? nema tamo S od sivila) , U tom pravcu je moj komentar.
Link to comment
U svakom slucaju, nista sto PS ne moze da sredi:)
Ne treba PS; besplatni Irfanview sredjuje to sa jednim Shift+U... ali, mozda se autoru ovako vise svidja (ovako je skoro dihromatska fotografija, sto ima neke drazi).
Link to comment
Nista ne sredjuj, u ovakvim slucajevima "korekektan WB" potpuno ubija autenticnost.Znaci, moj glas za ili onako kako je, ili crno-belo.
Ma moze i ovako, dobro izgleda - ali bilo bi interesantnije sa, npr (minja) sivim sakoom.edit: kada kazem PS, mislim i na likovnu obradu. Edited by CowBoy
Link to comment
2244593743_328ff72937_b.jpg
uh, ovo je kao dutch landscaping, nesto kao constable i goyen, vrlo lepo
s e d a m181125.jpg
meni se dopale ove tople monohromaticne boje, nekako intrigiraju a i oplemenjuju umor, bela rolka ima carobnu fluorescentnost neku/ ako nije obradjivano?/
Link to comment

Teror modne fotografije, podpomognut casopisima i sajtovima koji se bave tesiranjem foto-opreme. WB treba postaviti tako da sve izgleda kao da je snimano po umereno oblacnom danu.

Link to comment
Teror modne fotografije, podpomognut casopisima i sajtovima koji se bave tesiranjem foto-opreme. WB treba postaviti tako da sve izgleda kao da je snimano po umereno oblacnom danu.
Jel' se ti to meni obracas?
Link to comment

Kolorit daje posebnu atmosferu ovoj slici, ma koliko je WB pogresan. Ispravni color correction bi to unistio i ucino da jos vise do izrazaja dodje veci problem - kompozicija.

Link to comment
Kolorit daje posebnu atmosferu ovoj slici, ma koliko je WB pogresan. Ispravni color correction bi to unistio i ucino da jos vise do izrazaja dodje veci problem - kompozicija.
Zanimljivo, ja ne vidim nikakav problem sa kompozicijom.
Link to comment

pre bih rekao da je kompozicija vise prebacena, nego podbacena - ovde ona zasigurno resava odredjenezadatke iz vizuelnog opazanja, u protivnom bi fotografija bila ignorisana?[mene je zapravo najvise zaintrigirala narativna implikacija naslova. a nasao sam cd bez naslova, stavio u citac i razgledao sta sve ima, stihijski, s zada, da prostite.odjednom su ozivele senke iz tog predpraznicnog vremena-prevremeno sumiranje, sentiment, autoerotizam]

Link to comment
Zanimljivo, ja ne vidim nikakav problem sa kompozicijom.
Gotovo 1/3 slike nema nikakav efekat. Stice se utisak da je kamera stavljena na nesto i da je slikano self timer-om. Jebiga, ugao nije bas najsrecnije resenje i siguran sam da su postojali nacini da se ovo izbegne. Steta, sve ostalo je jako dobro.181125lo7.jpg
Link to comment

da, selvtajmer bese mai shepard.i stavljen na stolicu* iz prologa.takva depersonalizacija kamere mi se takodje pokaza zanimljivoscu u zanrovskom smislu.[juce sam visekratno navijao nekoliko izvodjenja prvog klavirkoncerta shostakovicha (op. 35),sve pokusavajuci da napipam na koji me to nacin dmitrij dmitrijevich tako kolosalno radi u drugom stavu, lento,negde na 4'55'' utakmice.te sam slusao po svim vektorima, spreda, sboka, odozada, izdvojeno, iskrojeno, strizeno, skraceno - u prvi stav se nista ne razumem, ali mi tek posle njega dade gol u navedenom lent0-u.tako i ovde kompozicija, nista ne valja - nemam razloga da ne cijenim sud znalaca fotogravske vestine -iskropujem stolicu, pola divana, niski sto - i sa njima i cijelu char]dopada mi se i naknadna mastarija o 'postojanju nacina da se ovo izbegne' - kao kljuc k efektu.__________* odatle ugao, stolica bese sa nagibomeduit:jednom lui kan rece da ako zelimo da nam kuce imaju dobre delove,moramo se pomiriti sa postojanjem losih (delova).glavna vestina je u kontrolisanju potonjih.u neka vremena, kada je postojala jedinstvena slika svijeta,reci cu da sam bio inficiran tako jednostavnom gestalt (ne)jednacinom.bilo bi mi znacajno kada bih je mogao ponovo rijesiti.

Edited by makaronee
Link to comment
dopada mi se i naknadna mastarija o 'postojanju nacina da se ovo izbegne' - kao kljuc k efektu.
Kao i u kinematografiji i u fotografiji postoje dokumentarna i rezirana fotografija. Dokumentarna belezi realnost a u reziranoj slikamo ideju, kopiramo mentalnu sliku. Postoje razni putevi do realizacije. Ponekad taj put moramo vise puta prelaziti da bi smo dobili ono sto zelimo. Da li si siguran da si bas hteo da u prvom planu dominira neostra stolica?cs9598.jpg Edited by Zmitjkoe
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...