Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

čak i da su linije paralelne kompozicija bi i dalje vukla na desno zbog ovih porozora koji joj daju na težini. tome nisu krive linije već sam položaj aparata koji bi morao biti par koraka desno od mesta sa kog je slikano. diskutabilan je i izbor optike, mislim da bi se sa širim objektivom dobila cela površina zelenih prozora, pa onda kropom doći do pravog kadra.

 

 

lično bi se odlučio na jedan luk, i čekao bi nekog da prodje idealno bi bilo da nosi crveni šal koji vetar nosi

:fantom:

 

 

ili par koraka levo da razbuca simetriju... sad vidim da me smara i što su se srednji prozori zalepili za ogradu. 

 

...

 

no dobro, da ne stresiramo dalje, pontijače, ja se nadam da te moji komentari nisu uznemirili, a ako jesu naiskrenije se izvinjavam jer smatram da je eksperimentisanje neophodno, a sa njim i povremeni fejlovi i svakako ne bih ni voleo ni želeo da se iko oseća loše zbog mojih komentara upućenih na račun njegovog rada. 

 

vasilijeva početna primedba i molba je razume se, pogrešna. 

Edited by McCabe
Link to comment
Tako je. Dobro je kao vežba ali neuspela. U suštini ima jednu simetričnu kompoziciju bez ikakvog dešavanja na dve strane terena. Kao da gledam tenis iz ptičje perspektive. Tako mu izgleda fotka.

 

Stvar vadi prozorska šestorka koja je malo pomerena ka uglu ali opet je ubija nekorišćenje stativa i odustvo postprodukcije da bi se kompozicija ispravila jer mu sve pada na desnu stranu. 

 

ja mu iskrivljenost i 'curenje' ne zameram, nije do njega, barem iskrivljenost. sto vasa kaze, sve to moze u post produkciji da se sredi. mogao sam jos da je cvrckam, ali to preporucujem pontijaku, da se izmedjuostalog pozabavi post-processingom kada sara linije.

 

sto se mene licno tice, ja bih ovo drzao na zidu, uramljenu.

 

pontijakprimer.jpeg

Link to comment

čak i da su linije paralelne kompozicija bi i dalje vukla na desno zbog ovih porozora koji joj daju na težini. tome nisu krive linije već sam položaj aparata koji bi morao biti par koraka desno od mesta sa kog je slikano. diskutabilan je i izbor optike, mislim da bi se sa širim objektivom dobila cela površina zelenih prozora, pa onda kropom doći do pravog kadra.

 

 

lično bi se odlučio na jedan luk, i čekao bi nekog da prodje idealno bi bilo da nosi crveni šal koji vetar nosi

:fantom:

da, mnogo mora da se radi na 'ispravljanju' tu bi na licu mesta mogao da spreci dosta toga. ako pontijaka zanima, kako na licu mesta moze sa obicnom kamerom, bez tilt-shift objektiva da radi ove linije i da manje ima posla u post-produkciji, mogu da se potrudim da nadjem na youtube jedan video koji objasnjava primerom kako su nase noge u ovom slucaju presudne + kako da se kamera ponasa/postavi za takvu scenu, da se izbegnu izoblicenja i iskrivljenost linija.

Link to comment

ja mu iskrivljenost i 'curenje' ne zameram, nije do njega, barem iskrivljenost. sto vasa kaze, sve to moze u post produkciji da se sredi. mogao sam jos da je cvrckam, ali to preporucujem pontijaku, da se izmedjuostalog pozabavi post-processingom kada sara linije.

 

sto se mene licno tice, ja bih ovo drzao na zidu, uramljenu.

 

pontijakprimer.jpeg

 

E! I onda ufotkaš tako uramljenu kako visi na zidu. I nazoveš je "Školski primer istraživanja geometrije u školskom primeru istraživanja geometrije"

 

Ili sačekaš da se spusti pauk sa plafona (po sredini slike, razume se) i nazoveš je "Paja Pauk u čudesnoj zemlji matematike."

Link to comment

Iskren da budem, meni kompozicija kao kompozija ne bode oči, više je onako kolorit depresivan, nadam se da se Pontijak neće naljutiti što sam samo malo se poigrao sa njegovom fotkom, čisto sam ja htio da vidim kako bi mi fotka izgledala u drugoj formi što se boja tiče

 

 

 

 

 

 

taman posla da se ljutim :) svidja mi se jako tvoja prva obrada :) i druga je ok ali prva mi se bas svidja :)

Link to comment

no dobro, da ne stresiramo dalje, pontijače, ja se nadam da te moji komentari nisu uznemirili, a ako jesu naiskrenije se izvinjavam jer smatram da je eksperimentisanje neophodno, a sa njim i povremeni fejlovi i svakako ne bih ni voleo ni želeo da se iko oseća loše zbog mojih komentara upućenih na račun njegovog rada. 

 

vasilijeva početna primedba i molba je razume se, pogrešna.

 

zasmejao si me jako sada, sve pohvale za trud :D  motivi su ti toliko jasni da mi je dosadno da ih pominjem, prosto ti se cedi zuc iz recenica ali si se formalno dobro pokrio :)  nego, ne rece mi, da li bi crveni plasticni upaljac na ogradi dao neku dinamiku fotografiji? :lolol:

 

i daj stavi neku fotku umesto sto pises te skolske komentare iz udzbenika srednje dizajnerske :)

 

@hofnung

 

ma gde da se ljutim na mekejba, on i ja smo stari znanci na forumu :lolol:  nego juce mu naglo pao secer na temi o keksijevim karipskim avanturama pa mu usled pada secera dosla inspiracija da teoretise :lolol: 

 

@JamesMarshall

 

a moja boja na toj fotki je depresivna, kako moze birokratska zgrada da ne bude depresivna? :lolol: ovo je inace landhaus u gracu

 

 

 

Molim da se prepirke sa drugih delova foruma ne prelivaju na ovaj sveti topik.

 

obrati se mekejbu koji je ulozio toliki trud i zuc u prelivanje crvenog upaljaca na fotografiju, nema to veze sa mnom :)

Edited by Pontijak
Link to comment

E! I onda ufotkaš tako uramljenu kako visi na zidu. I nazoveš je "Školski primer istraživanja geometrije u školskom primeru istraživanja geometrije"

 

Ili sačekaš da se spusti pauk sa plafona (po sredini slike, razume se) i nazoveš je "Paja Pauk u čudesnoj zemlji matematike."

vickast si, nije to lose :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...