Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Uh... Bez uvrede ali kakva jezivo dosadna kompozicija na donjoj slici... 

 

ovo nikako nije kontruktivan komentar, stavise, mene bi uvredio ovakav komentar, jer nisi razmislio o siroj slici. video si da nema nista interesantno tvom oku i hajde da iznesem svoje misljenje, cak i ako ukljucuje djon.

 

ovo je dobro kao vezba, vidi se da istrazuje, eksperimentise sa linijama. trazi oblike i kako se oni povezuju u kompoziciji. ovakav nacin je tipicno skolski primer istrazivanja u svetu geometrijskih oblika kada je foto kamera u pitanju, tj. oko posmatraca.

Link to comment

Iskren da budem, meni kompozicija kao kompozija ne bode oči, više je onako kolorit depresivan, nadam se da se Pontijak neće naljutiti što sam samo malo se poigrao sa njegovom fotkom, čisto sam ja htio da vidim kako bi mi fotka izgledala u drugoj formi što se boja tiče

 

 

e84qxe.jpg

 

6epwzc.jpg

Edited by James Marshall
Link to comment

ovo nikako nije kontruktivan komentar, stavise, mene bi uvredio ovakav komentar, jer nisi razmislio o siroj slici. video si da nema nista interesantno tvom oku i hajde da iznesem svoje misljenje, cak i ako ukljucuje djon.

 

+1

 

Iskren da budem, meni kompozicija kao kompozija ne bode oči, više je onako kolorit depresivan

 

+1 Sve je to posledica manjka svetlosti, zato mi je motivacija kada je oblačno/nema sunca barem 50% manja ili nikakva. 

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

ovo nikako nije kontruktivan komentar, stavise, mene bi uvredio ovakav komentar, jer nisi razmislio o siroj slici. video si da nema nista interesantno tvom oku i hajde da iznesem svoje misljenje, cak i ako ukljucuje djon.

 

ovo je dobro kao vezba, vidi se da istrazuje, eksperimentise sa linijama. trazi oblike i kako se oni povezuju u kompoziciji. ovakav nacin je tipicno skolski primer istrazivanja u svetu geometrijskih oblika kada je foto kamera u pitanju, tj. oko posmatraca.

 

Tako je. Dobro je kao vežba ali neuspela. U suštini ima jednu simetričnu kompoziciju bez ikakvog dešavanja na dve strane terena. Kao da gledam tenis iz ptičje perspektive. Tako mu izgleda fotka.

 

Stvar vadi prozorska šestorka koja je malo pomerena ka uglu ali opet je ubija nekorišćenje stativa i odustvo postprodukcije da bi se kompozicija ispravila jer mu sve pada na desnu stranu. 

Link to comment

naravno, nije obavezno. sve to može i u postprodukciji.

 

zato sam i pitao, fotkaš iz ruke najpreciznije što možeš pa posle cinculiraš distortion.

Link to comment

Ne moraš čak ni to da drndaš. Moj savet je običan freetransform i gajdovi da ti označe gde linije treba da ti budu. Ako nisi slikao zatvorske rešetke ili nešto tog tipa trebalo bi da to bude brzo i efikasno. 

 

Btw

 

 

+1 Sve je to posledica manjka svetlosti, zato mi je motivacija kada je oblačno/nema sunca barem 50% manja ili nikakva. 

 

Oblačno, sumračno, veštački... Pa opet koloritno. 

 

https://shanieanderson.wordpress.com/2011/04/19/research-into-richard-billingham-and-thomas-ruff/

Edited by McCabe
Link to comment

čak i da su linije paralelne kompozicija bi i dalje vukla na desno zbog ovih porozora koji joj daju na težini. tome nisu krive linije već sam položaj aparata koji bi morao biti par koraka desno od mesta sa kog je slikano. diskutabilan je i izbor optike, mislim da bi se sa širim objektivom dobila cela površina zelenih prozora, pa onda kropom doći do pravog kadra.

 

 

lično bi se odlučio na jedan luk, i čekao bi nekog da prodje idealno bi bilo da nosi crveni šal koji vetar nosi

:fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...