Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

zahvaljujem svima na komentarima :wub:

 

@hoffnung neke oce 'retardirano' da stignu sa skeniranja npr ona sa grand canala je skroz nekako cudno iskrzana, sto ti kazes kao da je silovan sharpnes, e sad da li je do skena, lose ekspozicije... pojma nemam. plus oce i flick da ubaci svoj sharpnes

Link to comment

@barsa, definitivno je do skena, to nije losa ekspozicija napravila. taj ko je radio, lose je uradio.

 

 

auuuuu... koliko vas ceka... lele.. kuku.. sada mi se tresu noge :blush:

Link to comment

Teza/filozofija to više nije, ostaviš li je za sutra.

Cepaj...

imam ja to u glavi, ali sam jednom pisao o tome i bilo je onako bogato, a sada kada bih ponovo pisao to, bilo bi u jednoj recenici. zbog toga bih odlozio. nece to pobeci iz glave.

Link to comment

evo, nemam inspiraciju, ali bolje da ne odugovlacim.

 

ovo se svodi na moje iskustvo kao fotograf-amater, kroz vreme sta sam sve pogledao/procitao/fotografisao/obradio..itd. kada sam prvi put video [moj neki pocetak u fotografiji] fotografije od bressona, istog trenutka sam pozeleo isto kao i on. 'senzacije' kada su motivi na fotografiji u pitanju. ali to je bilo nemoguce u to vreme, samo sto je taj zalet kod mene toliko bio jak, da sam potuno zaboravio na poslovicu: "ko visoko leti, neka pazi da ne padne" bez znjanja, iskustva ovo je bio logican pad. taj pad na dupe mi je pomogao da razmislim o stvarima koje nas svakodnevno okruzuju ili da razmislim o svemu sto sam znao, a to je da su male stvari vredne paznje, odn. da su i one vredne iako su male, da imaju svoj znacaj i kako to obuhvatiti, tj prikazati ih u punom sjaju. svaki element koji vidimo u nasem okruzenju ima smisao, buduci da je sve u geometriji, kao i mi sami. logicno je prema tome da se sve spaja ili uklapa, ali je potreban ugao gledanja kako bi se to uklopilo. onda ono sto je malo i nije imalo 'cast' dok nismo videli, sada kada vidimo i mozemo to da zabelezimo, dobija znacaj, odn, vrednost. ovo se odnosi na sve stvari koje nas okruzuju. da li je to sada ispred nas ili je u radijusu od 10000km

 

edit: u tom slucaju, senzacije su nebitne.

Edited by hoffnung
Link to comment
 to je da su male stvari vredne paznje, odn. da su i one vredne iako su male, da imaju svoj znacaj i kako to obuhvatiti, tj prikazati ih u punom sjaju.

 

davno je napisao jedan japanac, haiku pesnik i naravno zen covek priblizis li se dovoljno blizu, rogovi puza su isto kao i rogovi bika :)

 

P1020060_zpsepnhb35f.jpg

Link to comment

Hvala, Hofnunze, veoma lep odgovor :) i ja cekam da upadnem u istu fazu, jos uvek me drzi megalomanija velikih panorama, slika nase galaksije i slicnih stvari, pretpostavljam da cu uskoro prestati da se igram i raditi ono sto mi zapravo najbolje ide i sto najvise zelim, a to su fotografije ljudi i fotografije oneobicene svakodnevice.

 

Malo eksperimentalne fotografije. Ovo je pravi snimak Sunca. Fotografiju posvecujem Helli.

 

wwcl85.jpg

Edited by Грешни Василије
Link to comment

@pontijak, ma, znam ga! tj. znam mu unuka, svako jutro zajedno jedemo burek i jogurt :D hehheh vrlo je slicno sa ovim sto sam napisao.

 

@vasilije, ne mora da znaci. ko zna gde te odvedu panorame i sve ostalo cime se sada bavis kada je fotografija u pitanju. meni je zanimljivo da je bresson, kada je ostario, ostavio kameru sa strane i vratio se svojim pocecima, tj. slikanju. kao da je na svom putu zatvorio krug. prosto je fenomenalno kada se razmisli o tome i ako se upotrebi malo masta :) bitno je da uzivas u toj 'sferi' u kojoj si sada kada je fotografija u pitanju.

Link to comment

Ma upravo sam cistio mackama pesak i, dok sam to radio, smislio seriju fotografija koja ce se, i u procesu izrade i u konacnoj izvedbi, u potpunosti bazirati na budistickoj filozofiji - sekvenca postupaka pri fotografisanju je ujedno i simbolicni prikaz filozofije o nepostojanom egu, a rezultat je odjek toga. Stvar provereno radi, sad sam isprobao, meditacija kroz fotografisanje.

 

Samo da skiciram jos fotografije, imam jedno 25 ideja, zeleo bih da proberem 10.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ma upravo sam cistio mackama pesak i, dok sam to radio, smislio seriju fotografija koja ce se, i u procesu izrade i u konacnoj izvedbi, u potpunosti bazirati na budistickoj filozofiji - sekvenca postupaka pri fotografisanju je ujedno i simbolicni prikaz filozofije o nepostojanom egu, a rezultat je odjek toga. Stvar provereno radi, sad sam isprobao, meditacija kroz fotografisanje.

 

Samo da skiciram jos fotografije, imam jedno 25 ideja, zeleo bih da proberem 10.

You do not take a photograph. You make it.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...