Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

dobre su ti fotografije :) a ona dva mrka madjarska nacionalna junaka mi tako lice na nase moderatore koji mogu da nas pociste sa topika zbog stavljanja previse fotki odjedno :lolol:

cudo jedno, ja toliko volim tramvaje kao tip javnog prevoza, slatko sam se navozao budimpestom tramvajima onako bez reda i logike, od linije do linije, ulazio izlazio presedao vozio se napred nazad isao do krajnjih stanica a nisam napravio ni jednu jedinu fotku tramvaja, o svasta

 

prelep je to grad. prelep. ima toliko detalja da je to cudo, mislim da bih se sasvim lepo osecao da zivim tamo par godina :)

 

P1020181_zpsryljc9dy.jpg

 

P1020177_zpslvrleu5s.jpg

 

P1020220_zpsghegog06.jpg

 

P1020221_zpsbfd4nfkh.jpg

 

P1020224_zpsdcgrv6qs.jpg

 

P1020264_zpsuax1pqe9.jpg

 

P1020268_zpsa4bmfepc.jpg

 

P1020283_zpsnwiqrp0u.jpg

 

P1020336_zpszx9rlejn.jpg

Edited by Pontijak
Link to comment

Vjerovatno  :lolol:

 

ali opet, nisu oni gifovi od 80MB što stavlja ekipa

 

ajd sad izvrtimo čitčet do kraja stranice da rasteretimo malo  :lolol:

Link to comment

e da, vidim da si ti uslikao pestanski tramvaj dvojku :)  kako su im cisti tramvaji, i karoserije i enterijer, cudo jedno a tek red voznje, milina

Link to comment

ajd sad izvrtimo čitčet do kraja stranice da rasteretimo malo  :lolol:

 

Evo, samo jos jedna dodatna posle ove - pa da se prebacujemo na sledecu stranu :) .

Link to comment

barsa, ova iz venecije, prva je bas bas cool! ali mi se cini da bi crno/bela varijanta+senke bilo mnogo bolje. boja i ves na zici malo odvracaju paznju od siluete u prolazu.

Link to comment

to je ono sto ja nikada nisam umeo - da uslikam ljude u kadru, to mi odmah palo na pamet kada sam video siluetu u veneciji a svaka fotografija ulice, prolaza, kapije itd je mnogo jaca ako ima neku ljudsku pricu, neku osobu

Link to comment

@hoffnun  evo probao sam ali em sam slab sa bw obradom a i nekako kad fotkam nikad ne razmisljam o potencijalnim bw fotografijama nego su mi uvek i boje element koji pokusavam da na sto uspesniji nacin uklupim u celinu jedne fotografije. Naravno to nikad ne ide lako ali opet ja imam osecaj da mi je mnogo teze napraviti dobru bw fotografiju (ko da su mi ove u koloru uspesnije :D ).

 

16213019583_45e8258d3e_z.jpg

Link to comment

to je ono sto ja nikada nisam umeo - da uslikam ljude u kadru, to mi odmah palo na pamet kada sam video siluetu u veneciji a svaka fotografija ulice, prolaza, kapije itd je mnogo jaca ako ima neku ljudsku pricu, neku osobu

 

mislim [smatram] da to i nije neka posebna filozofija. za pocetak, nadjes dobar/zanimljiv kutak/prolaz/stavec. kroz trazilo napravis sebi idealan kadar, da je kompozicija elemenata koje vidis sasvim korektna, tj. da ima smisla ili da ti se dopada to sto prvo vidis. pretpostavis unapred da ce tu ljudi prolaziti i cekas :D pre toga zamislis nekoga ko prolazi i da li se uklapa sa ovim prvim. posle nekoliko takvih vezbi, udje ti u krv i sve odradis brze + ekperimentises. da ne pricam o tome ako zelis na istom mestu da se "zadrzis" tj. da ga vise puta posecujes, jer ti se dopada samo mesto.

 

@hoffnun  evo probao sam ali em sam slab sa bw obradom a i nekako kad fotkam nikad ne razmisljam o potencijalnim bw fotografijama nego su mi uvek i boje element koji pokusavam da na sto uspesniji nacin uklupim u celinu jedne fotografije. Naravno to nikad ne ide lako ali opet ja imam osecaj da mi je mnogo teze napraviti dobru bw fotografiju (ko da su mi ove u koloru uspesnije :D ).

 

16213019583_45e8258d3e_z.jpg

ok, kapiram kada kazes da si slab sa 'bw obradom' to se i vidi :P salim se, ali su ti skroz zapusene sada senke. danas cu da uradim [bio sam vec uradio, i dobro je izgledalo, ali sam izbrisao] bw ovu tvoju verziju i da je okacim ovde, nadam se da ne zameras?

Link to comment

meni se svidjaju barsine boje venecijanske ulice :)

 

@hoffnung

 

sve to i meni poznato u teoriji, pokusavao sam ali izgleda da sam mizantrop u dusi pa otud i nesposobnost da fotografisem ljude :lolol:

Link to comment

meni se svidjaju barsine boje venecijanske ulice :)

 

@hoffnung

 

sve to i meni poznato u teoriji, pokusavao sam ali izgleda da sam mizantrop u dusi pa otud i nesposobnost da fotografisem ljude :lolol:

 

i meni se svidjaju, ali bw je samo iz razloga da se sve stopi u jedno.

 

Slobodno naravno, valja nesto i da naucim :)

 

ok. mozda ti se nece dopasti, pogotovo sto nisi razmisljao na taj nacin: "bw"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...