Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

meni nista ne vredi sto sam uvek imao volje i hrabrosti da pitam potencijalnog modela ali sta mi to vredi kada ne umem da fotografisem ista osim kvaka, gelendera, stepenica, prozora i slicnih andrmolja :(

Link to comment

no, malo da prosirimo temu kada smo se dotakli iste, nadam se da ce te se ukljuciti. meni su portreti generalno teski, to je verovatno zato sto nemam znanja/iskustva na likovnom nivou figure. cini mi se da mi je to od kada sam poceo da se zanimam za fotografiju, mogu da primetim i da citam vrlo lepo kada je "dobar" portret u pitanju, ali da sam probam da uradim, jako tesko. verujem da to u mom slucaju izmedju ostalog ima veze jer su to zive stvari - ljudi. sa druge strane, nemam nikakav problem da "razumem" usamljeno drvo ili slican motiv kako bih ga stavio u kadar, iz bilo kog ugla, ali ovo prvo  jednostavno ne bih mogao da primenim i na ljude. u mom slucaju, kada fotkam ljude-lice ili celu figuru, uglavnom dobra fotka, tj. ona za koju ja kazem sam sebi da ima smisla, nastane iz te serije slucajno, da kazem imao sam srecu. cini mi se, kada nekad razmisljam o tome, da je to potpuno drugacija sfera od bilo cega sto ima veze sa zapazanjem i crtanjem/fotografijom.. itd.

 

+

 

uvek me je privlacila naga fotografija, pogotovo paint. tipicne slike zena koje leze na kaucu, osvetljena toliko da se vidi kompletna figura sa svim detaljima, dok je pozadina prazna.

 

edit: pontijak, potpuno te razumem. u mom slucaju, kada bih se oslobodio, prevazisao te decije bolesti, siguran sam da bi rezultat bio jednak kao i kada fotografisem lice, odevenu ljudsku figuru.

Edited by hoffnung
Link to comment

to je na nekom manjem nasipu iza savskog, zeleznickom mosta neka bentoncina, ostavljena na istom tom nasipu. ovo sirova varijanta kako to izgleda:

 

image.jpg

 

 

svakako bih ti vrlo rado dao ovu fotku, tj. obradjenu u rezoluciji 2500x2500 300dpi da izvuces sasvim pristojan print? + ovo nije dslr, kompaktna ixux kamerica.

 

hvala cowboy!

 

Moze i raw ako imas, samo digni na sendspejs ili nesto. Mada je 2500x2 malo jbg.

Link to comment
  • 2 weeks later...

da, i vrlo vam je slican taj neki ulicni "istinski" momenat. [ima jedna eng. rec za ovo, ali stao mi mozak i pokusavam da se setim, ali nema sanse..]

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...