Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Ubit ću te ako se naložim na film.

 

inače aparat je stiglo prokletstvo starih mašina, klasični problem: zatvarač radi normalno do 30, duže ekspozicije zuje i glave. dobro, to je klasika.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ubit ću te ako se naložim na film.

tu ćeš tek videti koliko znaš tj. ne znaš. sve ovo do sada je dobro, vrlo dobro. ali sada zalaziš u jednu novu teritoriju koju pojavom digitalne fotografije svi maksimalno zanemaruju, a u suštini ona je srž fotografije. ekspozicija tj. eksponometrija. 

budi strpljiv, ispucaćeš desetine loših fotki sa sjajnim motivima zbog loše izmerenog svetla. dinamički raspon ume da zavara, tačna blenda & ekspozicija su najvažniji. 

zbog toga cimaj dslr sa sobom, i budi vrlo obazriv kako mu koristiš svetlomer. 

 

problema ne bi trebalo da bude

:lol:

Link to comment

ja sam srecna ako me usere jedna slika na jednu rolnu

 

i zar svetlo nije subjektivne prirode? a jos vaznije je sta hoces da ta fotografija govori nama

 

 

prosto je neverovatno koliko ljudi se bavi fotografijom, imaju nevidjene aparate, ubijaju sa photoshopom .... ali fali im sadrzina. nije sve u tehnickoj savrsenosti. one treba da nas provociraju, izazivaju neku emociju, bilo sta.

kriterijumi su otisli u qrc pa se tako danas slave oni kojima ne manjka tehnicke spoznaje. sramota je koliko je sve manje i manje kvalitetnih umetnika fotografije.

Edited by mustang
Link to comment

Vasilije loze te, niko ne pominje cucanje u mracnoj komori, prste izjedene od fiksira, razvijanje filma, kuhanje raznih шпеција, njihovo muckanje sa sve onim 'oce-nece da ispadne kako treba, susenje fotografija...

Sve u svemu - nema ti spasa  :)

Link to comment

Vasilije loze te, niko ne pominje cucanje u mracnoj komori, prste izjedene od fiksira, razvijanje filma, kuhanje raznih шпеција, njihovo muckanje sa sve onim 'oce-nece da ispadne kako treba, susenje fotografija...

Sve u svemu - nema ti spasa  :)

Sve to znam :) imao sam, tj i dalje imam, Opemus 5 mašinu za povećavanje, štipaljke su mi tu negde, imao sam i moćnu sušilicu sa glatkim limovima, doznu za film (koja je to jebada sa uvlačenjem...), kadice velike i male, termometar pod obavezno...kako beše, hladan razvijač jednako duže razvijanje i jači kontrast, imao sam ono čudo sa šest jezičaka za test printove, pa zeleno svetlo, crveno svetlo,,i tranzistor na baterije preko koga je zalepljena crna traka da se ne vide led diode...

 

Lepo je bilo u komori.

Link to comment

ORWO vremena  :) , DIN 15 za mekocrtace, DIN 27, visoko osetljiv za supersofisticirane :isuse: koji bi da snimaju i nocu...

Fotokemika. 

Ilford, vidim iz vase price da samo on ostao....

Link to comment

ja sam srecna ako me usere jedna slika na jednu rolnu

 

i zar svetlo nije subjektivne prirode? a jos vaznije je sta hoces da ta fotografija govori nama

 

 

prosto je neverovatno koliko ljudi se bavi fotografijom, imaju nevidjene aparate, ubijaju sa photoshopom .... ali fali im sadrzina. nije sve u tehnickoj savrsenosti. one treba da nas provociraju, izazivaju neku emociju, bilo sta.

kriterijumi su otisli u qrc pa se tako danas slave oni kojima ne manjka tehnicke spoznaje. sramota je koliko je sve manje i manje kvalitetnih umetnika fotografije.

 

slazem se sa boldovanim. ja drugacije ne bih mogao. to je takodje [svetlo] licni pecat jedne fotografije. iako jednostavan alat, zapravo je vrlo vazan.

 

mislim da ne manjka kvalitetnih umetnika u fotografiji, stavise, ima ih koliko hoces, ali to je opet subjektivno. 

Link to comment

nama su kriterijumi ocito drugaciji. vucaram se po tim galerijama upravo u nadi da nadjem nesto u sta bih se mogla 'zaljubiti'...

 

ajd kad smo ovde vec,....navedi mi tvojih pet trenutno aktuelnih fotografa da ih pogledam.

thx.

Edited by mustang
Link to comment

nama su kriterijumi ocito drugaciji. vucaram se po tim galerijama upravo u nadi da nadjem nesto u sta bih se mogla 'zaljubiti'...

 

ajd kad smo ovde vec,....navedi mi tvojih pet trenutno aktuelnih fotografa da ih pogledam.

thx.

mozda, ali mozda si i stoga. meni je nekad ili cesto bitan samo jedan fragment jedne fotografije da mogu da se prepustim mislima. ali, kada je konkretno u pitanju:

 

15136275872_7e293aa6ea_c.jpg

 

by chrisfriel

 

veruj mi da ih imam vise od pet, ali neka bude samo jedan sada.

 

 

ajd pojasnite malo ovo oko subjektivnosti svetla

ja sam se zeznuo, mislio sam da se prica o balansiranju bele. :blush: o filozofiji subjektivnog svetla ne bih znao sta da kazem od osnove koliko je vazno za fotografiju da objekat bude osvetljen, da se vidi-nazire. jednostavno, svetlo je bitno utoliko da ga nema, fotografija bi bila 'flat' tj. mracna. smatram, tj. verujem da tako nesto ne bi imalo smisla.

Link to comment

Ova treća sa dizalicom je najbolja. 

 

Vaso, ako hoćeš da slikaš galebove, najbolja pozicija je na parkiranom šlepu kod Ada Huje, tačnije između Ada Huje i Paradajz ostrva. Postoji još jedna napuštena barža kod restorana Dunavska terasa u Višnjici. Nadrealan prizor, kao u Nebu nad Berlinom.

 

Kao prvu rezervu predlažem električni kabl sa stotinama poređanih golubova kod bašte restorana Stara Skadarlija, prekoputa Bajlonijeve pijace. Za taj kadar, međutim, morao bi da poraniš između 5 i 6 ujutro.

Link to comment

Ova treća sa dizalicom je najbolja. 

 

Vaso, ako hoćeš da slikaš galebove, najbolja pozicija je na parkiranom šlepu kod Ada Huje, tačnije između Ada Huje i Paradajz ostrva. Postoji još jedna napuštena barža kod restorana Dunavska terasa u Višnjici. Nadrealan prizor, kao u Nebu nad Berlinom.

 

Kao prvu rezervu predlažem električni kabl sa stotinama poređanih golubova kod bašte restorana Stara Skadarlija, prekoputa Bajlonijeve pijace. Za taj kadar, međutim, morao bi da poraniš između 5 i 6 ujutro.

:Hail:

Svaka čast na savetima! Hvala puno!

 

(offtopic: taj restoran uopšte nije loš)

Link to comment

:Hail:

Svaka čast na savetima! Hvala puno!

 

(offtopic: taj restoran uopšte nije loš)

 

p.s. Na baržama slikaj posle podne, tad ih ima najviše, pre podne lete i love. Srećno!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...