Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

mj1sn8.jpg

 

Izvinjavam se što kvarim zabavu, ali meni ove zgrade  u kompoziciji deluju groteskno i deformisano bez razloga, više kao nasilno ispravljena perspektiva u PS . Zlokobno nadvijeni dalekovod nad njima mogao je da fantastično zaokruži priču, ali nije zbog fascinacije munjama koje su pojele fine gradacije sivih tonova.

Link to comment

Izvinjavam se što kvarim zabavu, ali meni ove zgrade  u kompoziciji deluju groteskno i deformisano bez razloga, više kao nasilno ispravljena perspektiva u PS . Zlokobno nadvijeni dalekovod nad njima mogao je da fantastično zaokruži priču, ali nije zbog fascinacije munjama koje su pojele fine gradacije sivih tonova.

 

nisam zelio da prvi kvarim piknik ali meni ova fotografija izgleda tako izjebana i silovana u fotosopu da je zapravo ubiveno™ sve sto je eventualno moglo biti zanimljivo.

Link to comment

nisam zelio da prvi kvarim piknik ali meni ova fotografija izgleda tako izjebana i silovana u fotosopu da je zapravo ubiveno™ sve sto je eventualno moglo biti zanimljivo.

 

Ма само да није просветљивао зграде и кућицу... да је оставио светло какво је било, а каблови ако се виде, виде се.

Link to comment

ne znam mnogo ste strogi. za objektiv koji je imao, ovo je fenomenalno [ovde mislim na zgrade - perspektive, korekcija distorzije itd.] sto se tice obrade, ne znam. sasvim je ok. mozda ima tu i tamo malo halo efekta zbog pretpostavljam alata "shadows and highlights" ali to su vrlo zanemarljive sitnice da ih tako nazovem. sto se tice kompletne scene, mene radi. iako je pustinja u gradu, postoji ta dinamika zbog duge ekspozicije i gromova i zgrada + ulicno osvetljenje, skoro pa ona scena iz filma 'terminator'

 

znaci, sto se tice obrade, ne kazem da nije moglo bolje, bolje u ovom smislu znaci.. provesti jedno duze i kvalitetno vreme kako bi se tamni delovi mozda malo izbrusili kako bi senke bile vidljive. mozda i ne tako puno vremena provedenih, ali bi svakako ukljucivalo layerisanje i cetkice - dodge i burn.

 

sto se tice kompozicije, ovo je odlicno! tj. mene radi. 

Link to comment

u jbt al ste strogi. Pa nije munja pozirala jbt, trebalo je ovo u'vatiti.

 

Meni ok, Vasa se sve vise kali u kompoziciji, sve je tvrdji (na dobar nacin), fotka mi je jako interesantna. Obrada jeste problematicna ali i to se uci, ne moze preko noci. 

 

Hocu reci gresni Vasilije je svakako dijamant, samo se mozemo sporiti oko toga koliko je obradjen™

Link to comment

koliko vidim ovde imaju dve škole mišljenja, jedna kojoj su primarne osnovne fotografske veštine motiv, kompozicija i ekspozicija i druga kojoj je primarna post produkcija fotografije. kako ne stojim lično najbolje, onako kako bih želeo sa postom, ja sam se samo osvrnuo na ova tri elementa i zaista nemam ama baš nikakvu zamerku tu. eventualno bi na samoj dramatičnosti motiva doprineo možda neki ljudski lik u vidu pešaka ili možda jasnije izraženog automobila u prolazku, od kog bi se samo zbog dužine trajanja ekspozicije video obris farova. ovde ima neka mrlja koje bolje da nema.

 

to bi doprinelo ka još čvršćoj kompoziciji, a i sama svetla bi omogućila da blenda bude još zatvorenija i stegnutija

meni nekako greota da te jebavam jer vidim da si ozbiljno zagrizao, pa čisto da ne utučem entuzijazam. zato sam za ovu fotku rekao,da je bez zamerke, jer je evidentno bolja od predhodnih.

 

ajd sledeći put okači i neobradjenu i nekropovanu fotografiju u nekoj mizernoj rezoluciji čisto da može da se vidi prvobitna ideja u kadriranju i ekspoziciji

Link to comment

E hvala na svemu ovome. I čuj, ne postoji način da mi se kritikom i cepidlačenjem ubije entuzijazam, imam kristalno jasnu ideju šta želim od svojih fotki, ali još uvek ne znam kako da to izvedem i kritike su ubedljivo najveća pomoć u tome.

Link to comment

Ма само да није просветљивао зграде и кућицу... да је оставио светло какво је било, а каблови ако се виде, виде се.

 

 

meni nije samo prosvetljivanje problem. pratim logiku: sto manje fotosopa to bolje.

fotka ima previse natrpanih elemenata. ludo nebo, munja, kablovi, ulica, ova mala kuca ( tekst kao centralni element, sto je generalno na fotografiji mnogo problematicno ), ulicno osvetljenje, koje zbog ekspozicije dobija specifican estetski momenat, zgrade , autobuska stanica i nesto sto se desava ispod semafora a nisam u stanju da odgonetnem sta. uz sve to, provlacenje kroz fotosop. mnogo jada.

mislim da bi se napravilo par dobrih fotki cak samo sa kropovanjem ove. mogao bih pokazati sta mislim ali necu coveku da cepam fotografiju.

 

ja bih se mozda igrao drugim formatima. cak neki siroki 6x6 ili 6x7. ali dobro, to je moje misljenje naravno :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...