Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

  • 1 month later...

@Kaligula

 

Ne kritikujem, ali me zanima:

 

Zasto si fotkao sa ovolikim otvorom blende? Ono, bebe imaju meke crte lice, nema potrebe da ih neostrinom omeksas, pozadina je tamna tako da ne utice na prednji plan, ...

Link to comment

Isprobavao objektiv & nisam hteo da pravim skolski klasicne bebece fotke jer to ne bih ni umeo:) (vidi pod Maxivida, ona je majstor) 

 

Dete se igralo po podu a ja sam hvatao trenutke, plitak dof tu samo pojacava neku pricu odnosno pravi pricu i tamo gde je nema.

 

npr.

 

tumblr_n338heiJJc1twt8c6o1_1280.jpg

 

edit: ovo stavio kao primer, ne kao fotku za ovaj topik :D

Edited by Caligula
Link to comment

Ali u ovoj fotci koju si stavio kao primer plitak dof ima smisla, izdvajas objekat koji zaokplja detetovu paznju. U onoj koji su okacio plitak dof je cist hipsteraj (u smislu u kome ti koristis ovaj termin).

Link to comment

:) :wub:

preslatkoca :)

isto htela gore da pitam sto bas tako plitko, u fokusu joj samo jedno oko, imas elemenata za pricu na drugim poljima koliko hoces a da nema te gradacije oshtrine na samom licu.

ok mi je kada je celo lice van fokusa ali ja ne shvatam portrete gde su samo delovi u fokusu, prosto mi deluje kao tehnicka greska, ali to sam  ja :)

Link to comment

U onoj koji su okacio plitak dof je cist hipsteraj (u smislu u kome ti koristis ovaj termin).

 

 

:lol:  pa jeste, ne kazem, ali sam i napisao u komentaru da je fotografija inspirisana jako jeftinim socivom i blendom 2 :D

 

I jos da primetim da sam inace veliki protivnik plitkog dof-a po svaku cenu, nego evo ovde me zavelo staklo (ovde ima svega, ali jako mali plitkog dof-a)

 

 

@Juliana: sve je do posmatraca i oka koje je ili izvezbano da vidi "gresku" ili nije (ja se trudim da svoje oko oslobodim te uvezbanosti). Evo jedne moje "greske" koja mi se dopada, cela je debelo van fokusa:

 

tumblr_mefgrg2n6J1raj2n0o1_1280.jpg

Edited by Caligula
Link to comment

:) :wub:

preslatkoca :)

isto htela gore da pitam sto bas tako plitko, u fokusu joj samo jedno oko, imas elemenata za pricu na drugim poljima koliko hoces a da nema te gradacije oshtrine na samom licu.

ok mi je kada je celo lice van fokusa ali ja ne shvatam portrete gde su samo delovi u fokusu, prosto mi deluje kao tehnicka greska, ali to sam  ja :)

 

Meni se ovo svidelo, ne mogu da objasnim :)

Link to comment

ali ako nemas 50D Canon, ne pokusavaj da izvuces to crnilo

 

eh...pa neće biti da je to baš toliko referentna sprava?

Link to comment

Crni tepih je bio presudan i gornji rakurs  -_-  ali ako nemas 50D Canon, ne pokusavaj da izvuces to crnilo

 

Gledam pa mi se cini da je negde u rangu sa nikonovim d90. Tacno?

Link to comment

eh...pa neće biti da je to baš toliko referentna sprava?

 

 

joj zezo sam se, crnilo mozes i moblinim telefonom da dobijes ako socovo pokrijes prstom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...