Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Možda, ne odbacujem mogućnost da ni ja nisam u pravu, sigurno sam mogao i bolje da sročim moju prvobitnu "kritiku" (kojom zaista nisam imao nameru da impliciram bilo šta od onog zbog čega se našao uvređen), ali ono što mi sada zaista smeta je reakcija na bezazlen komentar- ispada da imam nešto protiv čoveka (jer po istom trebalo bi da pijemo kafu zajedno da bih mogao da mu prebacim nešto), što ni u ludilu ne može biti tačno. Ali ako je njegova komanda izvršna, citat:2. kako može da dosadi nešto što je lepo?Onda neka se na ovome završi. Ako on ne može da shvati da isto kao što on može da zatrpava ovu temu (jednu od najboljih na PPP, btw)- tako i ja mogu reći da su njegove "fotografije" smaranje, diskusije (jer tome PPP služi, zar ne?) između pomenutog i mene više ne može biti.I da, ne bi bilo lepo da napišem šta mislim o fotografu koji za vrhunac svoje veštine uzima neke teksture, potez mišem više-manje u PS.
izgleda mi kao da si se ti naljutio, a ne treba nego ja. da ne bi razvlačili ovu priču, jasan mi ja tvoj stav povodom mog "zatrpavanja" ove teme. i ovde nisi u pravu. znaš šta je zatrpavanje teme? kada bi me na svakoj strani bilo i po nekoliko postova na istoj. uvredljiv si, a ja te u mojih 7 tačaka nisam 1 uvredio. samo sam pokušao da dobijem objašnjenje tvog hira jer ne znam kako drugačije sebi ono da objasnim. mogao sam da te ignorišem, ali sam ipak spustio loptu i preduzeo nešto. priznao sam ti da sam se naljutio (sujetan sam kao sila) nisam morao. napravio sam neke greške kao što si se uhvatio za tački pod red. br. 2. ali to mi je više bilo simpatično da napišem. čak sam napisao da si to mogao na bolji način da kažeš i time na neki način da ublažim sve. tačka br. 6. iz ovog poslednje tvog posta jasno se vidi da si uvredljivog raspoloženja prema meni i ako ti misliš da je to kool, ja ti se više neću obraćati. tvoje je da me staviš na /ignore jer ja neću presati da "zatrpavam" ovu temu.ć.
Link to comment
@Indy: Bobove fotografije jesu bremenite "obradom" ali meni je jos uvek prva asocijacija kada ih vidim: fotografija.Za mene je fotografski vid nista drugo do prepoznavanje svetla, kao sto je fotografija nista drugo do igra svetla. Bobovi radovi su po pravilu interesantno osvetljeni i svetlo je bitan (odlucujuci) deo njihove atmosfere. Dakle, to je jos uvek mnogo vise fotografija nego sto je crtez, grafika ili slika, barem ja tako vidim stvar:)Sa druge strane, razumem te potpuno: patinom cesto mogu da se prikriju neki nedostaci, koji bi se kod "ciste" fotografije jasno videli.
boba videh i pratih kad je poceo ove obrade, meni su njegove fotke carobne, ima svoj stil. fotke su mu poezija, bravo Bobe!uh ovo dete .. bajkovitojel refleksija ovde okrenuta?
Link to comment

jeste elle bolje izgleda kada je okrenuta. [pod utiskom]sve su bebe bajkovite. nikad nisam video bebu a da je iz ovog sada/ovde vremena. apsolutna bajka, a mi nismo u toj bajci, ne više. (možda bi bebe trebale da se preimenuju u "apsolutna bajka" dok ne stasaju i taj termin "beba" da se ukine. :D totalno su sve savršene i čiste bez i malo svesti o tome u šta će da se pretvore kada stasaju ili.. šta će da im urade oni najbliži i okolina, da.[/pod utiskom]hvala!

Link to comment
...iz ovog poslednje tvog posta jasno se vidi da si uvredljivog raspoloženja prema meni...
Uvredljivog? Ha- ha, ha, ha (diabolical laughter)! Ne druže, samo se ne sećam da sam video veću snašu/egoistu od Tebe. Jadno, pa smešno, eto to je. WOW, sujetan si kao sila- jel' i to neki haiku? Tebi ovo Tvoje lepo? Shvataš li Ti uopšte gde si u odnosu na jednog Indy-ja, npr.? Jel' boli, kad čovek opušteno izbacuje onakve stvari, i to sa filma čiji doživljaj tako bezuspešno pokušavaš da kopiraš, u stvari karikiraš do apsurda?Nema veze, teksture i naknadno ubačeni tekstovi su vrhunac fotografije- jel' da? Da. Kada Ti "obradiš" knjigu na polici, ram na stolu i oblak na nebu, to je za stalnu postavku u Gugenhajmu. Jel' tako? Tako je. Uživaj u svojim remek-delima, ja znam da više neću biti Te sreće.
Link to comment

Sta ti je covek skrivio, jebo te. Ako ti se ne dopada, ignore i kraj price. Meni se bas svidja to sto se Bob drzi te svoje forme kao pijan plota, tako izbor motiva dolazi do izrazaja u vrlo kontrolisanim estetskim granicama - nesto kao haiku.

Link to comment
Uvredljivog? Ha- ha, ha, ha (diabolical laughter)! Ne druže, samo se ne sećam da sam video veću snašu/egoistu od Tebe.
Ovaj post sam ostavio ovde samo kao primer kako se na ovom PDF-u ne treba ponasati. Sledeci slican ovom brishem. Edited by CowBoy
Link to comment
Opa, Indy u boji! Very nice, indeed.
Onu iznad kuce (zove se Bella) namerno nisam hteo u boji..., to je jedan od verovatno najslikanijih motiva u ovom delu Australije, a pošto se radi o jarko obojenim kućicama naravno niko ne može da odoli da ih prezentira u boji... reko', eto mi ga izazov. 4307336354_e6d3b4bbdb.jpg
Link to comment
Uvredljivog? Ha- ha, ha, ha (diabolical laughter)! Ne druže, samo se ne sećam da sam video veću snašu/egoistu od Tebe.
Знаш, негде око првог вагона сам се и слагао са тобом. Мени то набацивање текстура дође отприлике нека четрдесетседма мода у фотографији, дође и прође, неко усаврши технику и избаци повремено нешто јако добро, код већине који прчкају с тим Стерџенов проценат стоји доста изнад 90%, већина ствари тако урађених почиње да досађује... што је отприлике био тај твој први вагон.Међутим, нисам досад то коментарисао (осим можда у пар случајева кад сам сматрао да би фотка била боља без тога); точкић на мишу је довољан, као што је у галерији био довољан корак да се поред фотке прође. Ал' ти баш нашао да се палиш. Иди на језик/кажи трска, има тамо добрих савета.@боб: кад мало боље размислим, не задржавам поглед на твојим патинираним фоткама напросто зато што поступак вуче на још неколико њих који га рабе, па сам те некако стрпао са њима... али ове последње две те очито издвајају. На овој последњој се уопште не види да ли си и шта си фотошопао, и није ни битно. Осим што је битно баш то што се не види, остане само фотка, лепа каква јесте.
Link to comment
Кам'он, човек. Није све баш тако јадно по нашим англоамерикама. Ево једне хромиране и друге забаве ради. Нови квадрат(и). wink.gif
Да, у градовима где још постоји збијени центар. Ово овде има три центра, на растојању од по 10-15 км, све развучено, и нема живе душе, само кола, осим на оном другом центру, на риви. Што сам већ потрошио, не иде ми се тамо, много дува са океана :(.Штогод ми криво што оних неколико шетњи по старом центру Ричмонда нисам боље искористио... дивне старе зграде, са два века шмека, и двадесет година пропадања, крпљења преко воље. И чудо једно, увек исте ствари ми западну за око... ево исте фасаде 2002 па онда 2004.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...