Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Кам'он, човек. Није све баш тако јадно по нашим англоамерикама. Ево једне хромиране и друге забаве ради. Нови квадрат(и).
Gornja sracunato dobra (zicer) a ova ispod - odlicna :wub: @Maxivida: caroban Vracar. Kada sam je video, znao sam da je Bg ali sam se preshao za kraj - mislio sam da je Dorcol.
Link to comment

1. nemoguće je da se ne naljutim. nisam od ljudi koji ignorišu. mogu da ignorišem, ali neću. 2. kako može da dosadi nešto što je lepo?3. ne moraš da gledaš. postoji opcija /ignore i tako možeš da preskočiš ono što ja postavljam. 4. meni je lepo i ne vidim da je dosadno. onda kada meni bude dosadilo, siguran sam da ću promeniti nešto. 5. budući da me ne znaš ili znaš, ali ja tebe ne znam, morao bi da znaš da ja često menjam obradu. 6. komentar ti nije na mestu. tj. mogao si kada si već to napisao da kažeš: "ne dopada mi se to što radiš bob.e" dobro, možda si hteo da ublažiš. a). tvoj komentar u stvari znači: "nemoj više da postavljaš ovde, idi" kako? pa, lepo. ovo je moj stil i bilo bi suludo da namerno nešto menjam samo zato što se tebi ne dopada. to bi bilo baš no sense.b) druge nema. 7. nisi mi poznat, mrzi me da sada okrećem ove strane i da gledam da li si postavljao nešto, ali i da jesi i da mi se nije dopalo to što Ti radiš, meni moje pravo ne bi dozvolilo da ti tako nešto napišem. imajući u vidu da nisu svi isti i normalno je da ti se nešto ne dopada, dosadno je. i da jeste i jeste, umeo bih da se izborim sa tim vrlo lako. iskreno, nije mi jasan tvoj komentar baš zbog ove poslednje rečenice.

Link to comment

Pa, ne mora da se voli, ali može čak i onda da se prepozna i prizna veština. Ja, recimo, ne bih umeo da uradim to kao bob, a i kad bi me neko obučio oko Fotošopa dovoljno, ne verujem da bi bilo jednako estetski uspešno. Sad, ja od početka ne krijem mišljenje da je većina onog što bob kači za mene izvan fotografije, ali sam svestan i da sam konzervativan u tom pogledu. (Što, uostalom, nije ništa novo... još 1920-tih je postojao pokret za "čistu" fotografiju, a protiv unošenja "likovnog, slikarskog" - mislim naravno na f/64). Sve to ne znači da to nije vrlo kvalitetno urađeno i da sasvim verovatno ima veću publiku (da ne kažem i potencijalne mušterije) od svih nas ostalih malo tradicionalnijih "škljocala" na ovom forumu zajedno.

Link to comment
Pa, ne mora da se voli, ali može čak i onda da se prepozna i prizna veština. Ja, recimo, ne bih umeo da uradim to kao bob, a i kad bi me neko obučio oko Fotošopa dovoljno, ne verujem da bi bilo jednako estetski uspešno. Sad, ja od početka ne krijem mišljenje da je većina onog što bob kači za mene izvan fotografije, ali sam svestan i da sam konzervativan u tom pogledu. (Što, uostalom, nije ništa novo... još 1920-tih je postojao pokret za "čistu" fotografiju, a protiv unošenja "likovnog, slikarskog" - mislim naravno na f/64). Sve to ne znači da to nije vrlo kvalitetno urađeno i da sasvim verovatno ima veću publiku (da ne kažem i potencijalne mušterije) od svih nas ostalih malo tradicionalnijih "škljocala" na ovom forumu zajedno.
sve si rekao kao i ja što bi rekao, ali je razlika u tome što se mene tiče. ja sam subjektivan u ovom slučaju i ne bi imalo tu snagu. hvala ti na tome što si napisao, pogotovo deo koji sam boldovao. što se tiče ove tehnike; mogao bi, samo u slučaju da se primiš. čovek kada se primi, u stanju je da ode i na mesec. nije lako i ova tehnika nikako nije laka* ali isto tako nije nemoguće ako postoji volja. meni je baš dugo trebalo da iz svega toga izađe nešto što bi mi pokazalo "ima nade" noć-dan i tako nekoliko meseci i svaki dan naučim nešto novo, ne stagniram. pokušavam da se te teksture ne ističu u onom smislu da preovladaju iako je očigledno. hoću da kaže.. voleo bih da tako radim da se stope sa motivom. i verujem (ako me to bude držalo) da će biti sve bolje i bolje. ne nalepim samo teksturu i kao važi. u ovo što ja radim uključen je ceo alat iz fotošopa. što se tiče publike, ja nemam veliku publiku. barem ovo što radim ne čuje se kao ogroman glas. ne težim ka tome da se ovo svidi većini. uglavnom su to banalne stvari, motivi koje želim da istaknem ili stvari koje u prirodi kada ih vidimo, ne obratimo im pažnju kao da su nešto posebno, naprotiv - ne primećujemo ih. da ih obradom ulepšam. *laka je u smislu... staviti teksturu na fotografiju nije teško. kao što nije teško napraviti testo. fora je da od tog testa nešto umesiš i ispečeš i pojedeš i da ti bude ukusno i dobro posle toga. isti je princip, evo nekoliko primera gde nije dobro upotrebljena tekstura i gde jeste. naravno, sve je stvar ukusa. cowboy uvek! (kontruktivna kritika)sasvim okne dopada mi se motiv i teksura u ovom slučaju nikako ne idu zajedno. uradio je dobro, ali mi ovo nikako ne ide. prenaglašena tekstura, motiv ne dolazi do izražajatekstura i motiv nikako se ne uklapajuprenaglašeno, ali je odlično ispalo
Link to comment
...
Au. Da sam znao da si takav (ovde bi usledila neprimerena kvalifikacija), rekao bih odmah ono što je očigledno- potpuno obične, nezanimljive, prečesto i nebrojeno puta prežvakane motive "obradiš" i onda postaviš ovde- što opet ne znači da nema "fotografija" koje mi se i sviđaju, ali se jednostavno izgube u masi prethodno pomenutih.I nauči da prihvatiš kritiku. A da Ti ja nešto branim, da Te teram? Bože me sačuvaj, i da imam tu vlast, moja reakcija bi bila ista. Samo blagovremenija. Kao što ću jednom najzad da :Hail: -ujem Indi-jev NBG, Bubu i toliko još fotografija.PS: Laik sam za isti, pa Te molim da oprostiš što ne pravim razliku između nekoliko vertikalnih linija i ničim izazvanog dela teksta posred nečega što bi trebalo da bude fotografija.
Link to comment
Au. Da sam znao da si takav (ovde bi usledila neprimerena kvalifikacija), rekao bih odmah ono što je očigledno- potpuno obične, nezanimljive, prečesto i nebrojeno puta prežvakane motive "obradiš" i onda postaviš ovde- što opet ne znači da nema "fotografija" koje mi se i sviđaju, ali se jednostavno izgube u masi prethodno pomenutih.
To nije konstuktivna kritika vec potpuno licni stav dat bez obrazlozenja. Meni, na primer, nije "dosadilo" da gledam BMHS-ove fotografije jer su - kvalitetne.Ne postoji losh motiv, postoji samo losa artikulacija. Isto vazi i za kritiku - pozeljna je, ali samo dobro artikulisana. Evo, Bob je dao par linkova i komentara koji npr. kod mene stoje.@Indy: Bobove fotografije jesu bremenite "obradom" ali meni je jos uvek prva asocijacija kada ih vidim: fotografija.Za mene je fotografski vid nista drugo do prepoznavanje svetla, kao sto je fotografija nista drugo do igra svetla. Bobovi radovi su po pravilu interesantno osvetljeni i svetlo je bitan (odlucujuci) deo njihove atmosfere. Dakle, to je jos uvek mnogo vise fotografija nego sto je crtez, grafika ili slika, barem ja tako vidim stvar:)Sa druge strane, razumem te potpuno: patinom cesto mogu da se prikriju neki nedostaci, koji bi se kod "ciste" fotografije jasno videli. Edited by CowBoy
Link to comment
To nije konstuktivna kritika...
Možda, ne odbacujem mogućnost da ni ja nisam u pravu, sigurno sam mogao i bolje da sročim moju prvobitnu "kritiku" (kojom zaista nisam imao nameru da impliciram bilo šta od onog zbog čega se našao uvređen), ali ono što mi sada zaista smeta je reakcija na bezazlen komentar- ispada da imam nešto protiv čoveka (jer po istom trebalo bi da pijemo kafu zajedno da bih mogao da mu prebacim nešto), što ni u ludilu ne može biti tačno. Ali ako je njegova komanda izvršna, citat:2. kako može da dosadi nešto što je lepo?Onda neka se na ovome završi. Ako on ne može da shvati da isto kao što on može da zatrpava ovu temu (jednu od najboljih na PPP, btw)- tako i ja mogu reći da su njegove "fotografije" smaranje, diskusije (jer tome PPP služi, zar ne?) između pomenutog i mene više ne može biti.I da, ne bi bilo lepo da napišem šta mislim o fotografu koji za vrhunac svoje veštine uzima neke teksture, potez mišem više-manje u PS.
Link to comment
Кам'он, човек. Није све баш тако јадно по нашим англоамерикама. Ево једне хромиране и друге забаве ради. Нови квадрат(и). wink.gif4297382512_4ca8c8fcc1.jpg500dsc00093helga.jpg
eh, ovakav motor i ova devojka iza mene na motoru, pa gde bi mi bio kraj :pustisnovi: nestvarno ali tak dobro: koliko sjajnih fotografija videh na ovoj temi :)
Link to comment
I da, ne bi bilo lepo da napišem šta mislim o fotografu koji za vrhunac svoje veštine uzima neke teksture, potez mišem više-manje u PS.
Ovo je jos konstruktivnije™. Edited by Zmitjkoe
Link to comment
što se tiče ove tehnike; mogao bi, samo u slučaju da se primiš. čovek kada se primi, u stanju je da ode i na mesec. nije lako i ova tehnika nikako nije laka* ali isto tako nije nemoguće ako postoji volja. meni je baš dugo trebalo da iz svega toga izađe nešto što bi mi pokazalo "ima nade" noć-dan i tako nekoliko meseci i svaki dan naučim nešto novo, ne stagniram. pokušavam da se te teksture ne ističu u onom smislu da preovladaju iako je očigledno. hoću da kaže.. voleo bih da tako radim da se stope sa motivom. i verujem (ako me to bude držalo) da će biti sve bolje i bolje. ne nalepim samo teksturu i kao važi. u ovo što ja radim uključen je ceo alat iz fotošopa. što se tiče publike, ja nemam veliku publiku. barem ovo što radim ne čuje se kao ogroman glas. ne težim ka tome da se ovo svidi većini. uglavnom su to banalne stvari, motivi koje želim da istaknem ili stvari koje u prirodi kada ih vidimo, ne obratimo im pažnju kao da su nešto posebno, naprotiv - ne primećujemo ih. da ih obradom ulepšam. *laka je u smislu... staviti teksturu na fotografiju nije teško. kao što nije teško napraviti testo. fora je da od tog testa nešto umesiš i ispečeš i pojedeš i da ti bude ukusno i dobro posle toga. isti je princip, evo nekoliko primera gde nije dobro upotrebljena tekstura i gde jeste. naravno, sve je stvar ukusa.
od svake rasprave moze da ima koristi:priznaj, kada bi ti palo na pamet da pises svoj umetnicki manifest? :) ovim boldom tvoje recenice samo da napomenem da su isti pristup imali i davnasnji haiku pesnici u japanu :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...