Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

4258637949_b6c31c27c4.jpgSnimljeno Nikonom D90 na ISO1600 sa prioritetnom blendom na f:13 i 1/2s ekspozicijom (iz ruke, sa osloncem). Prekadrirano u kvadrat i spusteno na rezoluciju 1600x1600 pixela, prebaceno na iPhone, tamo obradjeno u CameraBag softwareu sa efektom "Lolo" (=Lomo, zbog kopirajta). Ako budem isao ponovo da snimam, otvoricu blendu a spustiti ISO na npr 400, jer ima previse suma (premda se nekima svidja).(Za primer, ovo ispod je sa ISO400, sa oslonca, sum je nepostojeci; ona iznad sa "krivim tornjem" je ISO800 i na uvecanju se vidi sum).600dsc0095a.jpg
Link to comment

Meni se color shum nikada ne dopadne, sem ako nije specijalno pravljen u PS.Mislim da onoj gore ne bi smetala veca ekspozicija (i manji ISO) pa makar i iz ruke.

Link to comment

Sad bas gledam u original... kolor sum nije preveliki, ovaj gore jeste 80% rezultat obrade (obrada nije u Photoshopu, mozda je u tome stos).Ne izbacuje D90 tako veliki sum, cak ni na ISO1600. (Evo u spojleru drugacija obrada, efekat 'Cinema', sum je dosta manji).

img0569l.jpg

Link to comment
ova u "vozu" je mnogo sočna! ako te ne mrzi malo historije? kontrast je mnogo dobar.
To je nocna (vecernja) fotka, available light, uslikana sa Nikkorom 50mm/1.4, mislim pri f:1.4. ISO je bio 1600. Prekadrirao sam da bi zenski lik dosao vise do izrazaja (i dalje je malo vise na ivici fotke, ali to je skljocnuto trenutak pre nego sto je tramvaj otisao, nije bas bilo vremena). Primenjen je default Pinhole efekt (Silver Efex, koji sam u medjuvremenu nabavio kod mnogo ljubaznog prodavca) da se konvertuje u c/b. Drugo nista nije radjeno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...