Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

72788620.jpgiza ovih koktela je Dunav.........a iza Dunava...Rumunija....just 2 get a picture.
Е, тако већ може... ово је баш добро. Оно прво ти је успут навукло и неки ружан штих у лабораторији.
Link to comment

Jedan brzi edit. Izvini, nije mi djavo (PS) dao mira. Less is more.cipele.jpgPS.Ustvari, ona zena desno je trebalo da ostane, a sve ono levo da se ukloni.

Edited by Zmitjkoe
Link to comment
Nisam naravno ni mislio da se treba držati kao svetog pisma, međutim u tom pravilu "ima nešto", što se najbolje vidi ako se pogleda većina fotki koja ga se ne prirdžavaju (nešto smeta na njima). Naravno, može se kršiti uspešno, što sam mislim i sam radio (a tako kaže i jedan od komentatora). Uglavnom, ima nešto u tome, nije tek da stvari od interesa budu na nekakvoj trećini slike, već da budu u nekoj međusobnoj dinamici koja je najjača kad su stvari otrpilike tako postavljene. Ima o tome lepo u podcastu koji sam ranije linkovao, Epizoda 5: Rule of Thirds.
Sad sam vidio post i link u njemu. Po meni, ti ovdje nisi prekrsio pravilo nego si ga korektno upotrebio. Objasnjenje (po meni): baraka je postavljena simetricno i to je OK jer je vise manje na donjoj horizontalnoj trecini ali jos bitnije od toga je cinjenica da si formirao trokut unutar fotke (contrails i oblaci) koji u jednom kutu zavrsava tocno na baraci. I zato je dinamika fotke iliti kompozicija dobra. Nije prekrseno pravilo nego skolski tocno aplicirano.Slicno objasnjenje se moze primjeniti i na onu moju s tipom koji pusi nargile. Iako su fotke potpuno razlicite, kompozicijski su vrlo slicne.
Link to comment

Zmitjkoe, u pravu si, fotka je pretrpana.minja, to ti je naprednije tumačenje pravila trećina, i sasvim tačno... ja sam uobičajio da se držim vrlo proste interpretacije (one 4 tačke interesovanja koje se dobijaju u preseku trećinskih linija)... Dugovremenska navika koje sad moram da se odučim.konjici.jpg

Link to comment
ivanice, bravo! ne bih da izdvajam neku posebno, dopadaju mi se motivi i obrada mnogo!!! :D
Шгјз, добре фотке само сви папири имају исту брљотку на истом месту... да се уради поново на чистом папиру канда би боље чинило фоткама. А штета, добре.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...