Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Evo par zadnjih koje sam okačio na flickr pre nekih nedelju dana... Kako sam lenj i neoganozovan, ovo je sa filmova iz aprila/maja.. :D Verona4033587912_b115cab6fd_o.jpgBarselona - Sagrada Familia4032850245_92cd7a5de5_o.jpg4033617972_b1022de0d3_o.jpgBarselona4033637784_13911ed02b_o.jpg4032899709_b77bc62f59_o.jpgIma još mnogo toga, nikako da sredim... A imam bar još 25+ filmova da razvijem iz Holandije, Pariza (i okoline) i (skorašnje) Sofija i Plovdiv... :D

Link to comment
pict0040aforum.jpgPre nekoliko godina sam tamo™ okacio oko stotinak slika sa mojih potuvanja po Americi. Resih da ponovo pogledam tu kolekciju i ovde okacim neke koje nepravedno čame na hard disku i nisu objavljene. Za pocetak 1 reklama za jonske stubove :D napravljena na imanju gospodina Randolpha Hearsta u Kaliforniji.
Link to comment
Minja, vrhunski... mada to što izgleda sistematski odbijaš pravilo trećina meni ipak malo žulja mozak... ali to sam samo ja :D
Hvala Indy.Al to bas i nije tako. Na onoj s ribicima horizont i dodir mora s kopnom su na trecini i dzamija je tocno na presjeku dviju trecina. ;) Edited by minja
Link to comment

Evo i mojih five cents... Siguran sam da se tog pravila (rule of thirds) ne treba drzati k'o pijan plota (zvuci poznato?). Mozda je u prvoj slici centralni pecaros mogao biti vise levo, ali bi onda on bio sam, sto je manje interesantno, a i mesto Plave dzamije, vro bitan deo kompozicije, bi se poremetio [ovako je na "pravom" mestu]). Sto se tice pusaca nargila, simetricna pozicija je ovde idealna.PS.Pretece me Minja. Da, horizontalni deo trecina je ovde skolski tacno primenjeno.

Edited by Zmitjkoe
Link to comment

Nisam naravno ni mislio da se treba držati kao svetog pisma, međutim u tom pravilu "ima nešto", što se najbolje vidi ako se pogleda većina fotki koja ga se ne prirdžavaju (nešto smeta na njima). Naravno, može se kršiti uspešno, što sam mislim i sam radio (a tako kaže i jedan od komentatora). Uglavnom, ima nešto u tome, nije tek da stvari od interesa budu na nekakvoj trećini slike, već da budu u nekoj međusobnoj dinamici koja je najjača kad su stvari otrpilike tako postavljene. Ima o tome lepo u podcastu koji sam ranije linkovao, Epizoda 5: Rule of Thirds.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...