Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Sinoćnji koncert Massive Attack (Heineken Music Hall, Amsterdam). Kako sam prodao moje Canon kamere i objektive ostao sam (momentalno) na DP1, koja ipak nije dorasla ovakvom poslu. Em ima extra siroki objektiv, em je jadna polućorava u mraku. A sam koncert... to treba videti i čuti.ma348.jpgma1343.jpgma3344.jpg

Edited by Zmitjkoe
Link to comment
4052030177_136d7d791a.jpg4052027493_d7391a86ac.jpg4052754826_31e13b22cf.jpg4052011403_6b6ec4f5c3.jpgНови скенови старих филмова - има још пуно на фликру (slide show). Неко је питао већ на ПМ, па да кажем да су носталгичари и остали (аматерски) заинтересовани слободни да користе све моје фотке са тематиком старог Бгд, само нек' ми јаве плус нек' означе ко је аутор. (Успут, имам и занимљив доживљај с тим у вези, Прле и Фамозни Вибратори, бенд на мојим фоткама из 1978. се "препознао" на њима и веома обрадовао, будући да нису имали ниједну фотку као бенд из тог периода. Би ми мило ем драго.) Edited by Indy
Link to comment

Indy, nemoj ovo krivo shvatiti. Ove stare u usporedbi s novima kao da je slikao drugi covjek. Stariji materijal je pun poeticnosti i sklada. Na novijim fotkama moram traziti taj feeling.Evo u istom postu neka vrsta pohvale i neka vrsta kritike.A ja i dalje po Istanbulu:4053290961_c5961c9bb2_b.jpg

Link to comment
Ove stare u usporedbi s novima kao da je slikao drugi covjek. Stariji materijal je pun poeticnosti i sklada. Na novijim fotkama moram traziti taj feeling.
Znam.I'm losing my touch, što rek'o Keith Richards.Treba reći i da sam u vreme nastanka ovih starih fotki bio tome posvećen skroz (faks sam studirao kampanjski, mesecima bih se bavio ničim određenim, što je luksuz koji odavno nemam, kao što nema ni većina ljudi... :sigh:) Ali, vratiću se ja u formu, znam, pa makar kad se penzionišem! Možda će ovo što ću dodati takođe zvučati kao 1 jezivi cop out, ali je australijsko sunce - uglavnom - ubistvo za fotografiju. Prejako je u svako doba dana, osim 6-7 ujutro i 7-8 uveče, nema veze da l' je leto ili zima, da l' je lepo ili oblačno. Svetlo prosto sve sprži.Dotle, evo još nešto iz good ol' days:4052175173_5dc2568990.jpg
Link to comment

Nove fotke su tehnicki, i ponekad umetnicki perfektne. Stare su cista umetnost: nebrusena, ponekad nesigurna u sopstveni doseg i glas, ali uvek iskrena, svedena, bez suvisnog cifranja, hirurski precizna. Fantasticne fotografije. Pustio sam Josipu Lisac i natocio vino gledajuci ih. 

Link to comment
Nove fotke su tehnicki, i ponekad umetnicki perfektne. Stare su cista umetnost: nebrusena, ponekad nesigurna u sopstveni doseg i glas, ali uvek iskrena, svedena, bez suvisnog cifranja, hirurski precizna. Fantasticne fotografije. ...izuzetna snaga kompozicije, ta nelagoda u svim elementima...hladno mi je kada je gledam
kako tako umete da verbalizujete ono sto fotografije izazovu u vama, stvarno vam zavidim (svima vama kojima to ide od ruke). je l se to negde uci ili samo prirodni talenat? :)ja samo mogu da vidim da li me fotografija 'pogodi' il me 'ne pogodi' - tu se otprilike zavrsava moja sposobnost da verbalizujem ushicenje istom.... :(Indy, ova devojka u polju me bas pogodila :).
Link to comment
(Успут, имам и занимљив доживљај с тим у вези, Прле и Фамозни Вибратори, бенд на мојим фоткама из 1978. се "препознао" на њима и веома обрадовао, будући да нису имали ниједну фотку као бенд из тог периода. Би ми мило ем драго.)
Где ме нађе... Сифи ми је био ђак једно полугодиште... био је понављао четврти разред шеширџијског смера, па пошто се то одељење правило сваке друге године, њега стрпају у кројачко одељење, скроз женско осим њега...На овој новијој слици скоро да сам га познао.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...