Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Hvala:) Drago mi je da sam poceo (ne bas zabavan) proces prebacivanja negativa u TIFF. Trebace mi meseci, kako stvari stoje... a posebno kad dodjem do filmova koje tek treba iseckati na snitove od 6 kadrova i ispraviti dovoljno da mogu da se lepo skeniraju (imam ih naravno puno prosto srolanih, a cak i dan-danas neke profesionalne foto laboratorije mi tako vracaju filmove, sto je stvarno unikum).

Link to comment
a cak i dan-danas neke profesionalne foto laboratorije mi tako vracaju filmove, sto je stvarno unikum).
Slajd razvijen prosle nedelje angry.gif05102009409.jpgOvo nije nikakav professional lab, toga nema u mom malom gradu. Mada koliko sam ukapirao, ovi [Jessops] salju u Nemacku.U onom vecem gde sam pre ziveo, su ih seckali na slajfne od 9 snimaka :huh: Edited by jms_uk
Link to comment
3983438213_bfca8a9ced.jpg
aaaa! koja serija! :Hail: auto Olje Ivanjicki!
BTW. Jel' ima neko ideju o kom se autu radi? Imam jos par fotki, jednu onako vise sa strane, mogu kasnije da okacim zarad identifikacije. Bas me zanima, vrlo neobican auto.
Link to comment
BTW. Jel' ima neko ideju o kom se autu radi? Imam jos par fotki, jednu onako vise sa strane, mogu kasnije da okacim zarad identifikacije. Bas me zanima, vrlo neobican auto.
Citroen SM.
Link to comment

Specijalno za fotogejzinga, posto znam da on voli ove arheoloske blokovske slike, znaci sad muzika iz grlom u jagode... te 1983....800img011.jpgpg800img025.jpg(Ne, ovo nije Indonezija, ovako je izgledala obala pored Save pre nego sto su je okovali u beton, a zatim i u splavove prepune velikih Srba):pg800img034.jpg

Link to comment
Hvala:) Drago mi je da sam poceo (ne bas zabavan) proces prebacivanja negativa u TIFF. Trebace mi meseci, kako stvari stoje... a posebno kad dodjem do filmova koje tek treba iseckati na snitove od 6 kadrova i ispraviti dovoljno da mogu da se lepo skeniraju (imam ih naravno puno prosto srolanih, a cak i dan-danas neke profesionalne foto laboratorije mi tako vracaju filmove, sto je stvarno unikum).
Сућут, колега. Мени тамо™ стоје комплет негативи за период '68-'84 (или ту негде... а онда се проредило), ручно сечени Илфорди од 17 метара... знам да је негде у томе и једна ролна намотана све једно до другог, пречника бар 15 цм... па једног дана. Скенер се има, времена ће једном бити, само да се све то скупи на једном месту.Ал' стварно ме ништа није вратило као та последња фотка... туцаник, са барама, и стаза кривуда између њих. Тачно то. Новембар?
Link to comment
Nesto veoma novo, a veoma staro... blagodacu mog novog skenera za filmove, prvi put - ever - ugledase svetlo dana kao pozitivi neki od ovih Orwo negativa koji su uslikani pre frtalj veka...3983419035_1598aedbf4.jpg
Meni kod ove fotke u oči nije upao vojnik, nego činjenica da si još tada slikao ženske po ulici i da te od tada još niko nije strpao iza rešetaka. :lol:
Link to comment
Ал' стварно ме ништа није вратило као та последња фотка... туцаник, са барама, и стаза кривуда између њих. Тачно то. Новембар?
6. novembar 1983. Tj. to je datum kad je film razvijen, verovatno je slikano koji dan ranije.
Čekaj, ova s traktorom je antologijska. Verovatno tvoja najbolja ikad.
Nemam pojma, i ja je prvi put vidim :D To je najsmesnije, kad uopste nemas pojma da si nesto slikao, samo ga nadjes tu na filmu. Radjenje fotki je uvek bila stvar odokativne selekcije sa kontakt kopije, ono sto mi se nije cinilo zanimljivim u 24x36mm, nikad nije ni bilo povecano.
Meni kod ove fotke u oči nije upao vojnik, nego činjenica da si još tada slikao ženske po ulici i da te od tada još niko nije strpao iza rešetaka. :lol:
Praktica VLC2 je za to bila zakon, posto je imala trazilo sa saht prizmom. Nije se niko bunio, cak i kad vide, osim jednog druga milicionera kome je bilo sumnjivo zasto snimam most, pa mi je naredjeno da se razidjem. Edited by Indy
Link to comment

Kornati u zoru. Slikano sa Pasmana. Kozja staza vodi do vrha na kojem je kapelica i pogled od kojeg suze oci. Na pucini Kornati (i Dugi otok i Iz i tristo drugih) a na obali Zadar s Velebitom u pozadini preko kojeg promalja sunce. Instant dozivotna uspomena.3992681677_b6aa49ec2c_b.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...