Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Ja nemam [mada sam imao vrlo kratko na 40D, ali nisam nesto koristio] Live View, ali znam nekoliko ljudi koji su kunu da je ono uvecanje preko ekrana jako dobro za precizno fokusiranje :unsure:
Онда мени треба бољи него што имам... <_< .
Ne znam na ostalim aparatima, ali Canon objektivi koji imaju FTM [Full Time Manual] je upravo veslanje u prazno :D Jer i kad stignes do kraja fokusiranja, prsten mozes i dalje da okreces.
Што је у реду, само кад бих некако знао да сам стигао до краја, и где сам то као изоштрио - где сам на скали. Још не знам ни које му је која страна, тј да ли то изиграва леви или десни навој :( .
37859084735f977c2a4a.jpgGiant's Causeway, Severna Irska
Свака част, боје су чудо једно.
Link to comment
Мислиш на смањење дубинске оштрине? Јер некад је већи проблем повећати је. И то без обзира на медиј, то је особина самог објектива. У ствари није неки проблем на камерама које дозвољавају да се експозиција зада ручно или бар са приоритетом бленде, па отвориш до даске а скратиш експозицију.
Mislio sam na ono što sam i rekao, a to je manipulacija dubinskom oštrinom (manipulacija znači da možeš da je postaviš onako kako ti želiš, kada već moram da prevodim). I nije nikako "bez obzira na medij", već je to daleko teže izvesti na medijima koji prave manju sliku (što znači ono što ima mali senzor, a isto bi važilo i za neki mikrofilm koji se odavno ne koristi). U slučaju malih digitalaca na kojima čak ni ISO ne može da se postavi (a to bi bila većina mobilnih telefona), već sami povećavaju osetljivost u slabijim svetlosnim uslovima, to je praktično nemoguće. Tako da ja ne mislim da je sasvim tačno (da citiram Anonymousa) ono što je Cowboy napisao. Za mene nije tačno.---Nego, da se vratim fotkama.img022ah.jpg Edited by Indy
Link to comment
Koji aparat je u pitanju?
Фуџи фајнпикс С9100 (познат као 9600 ван еСАДа, слабо памте имена чим пређу грану...). Може то да се изоштри, ал' није то онај осећај и брзина као са директном аналогном механиком.Од свих тих менталних андрмоља које ми се по глави вуку још из доба 8мм филма (пре супер осмице!), стално се враћам на "јебеш аутоматику коју не можеш да искључиш". Јер, волим ја да ми он то лепо изоштри и измери светло, а онда да га мало гурнем на ову или ону страну. За експозицију има, веома при руци, притиснем једно дугменце кажипрстом и под палцем је точкић којим могу да дигнем или спустим у корацима од по 1/3 бленде, дивота. Да има тако нешто за изоштравање, али да притом видим шта радим, е мерака.Ал' шта је ту је, ово је најбоље што сам пре две године могао да нађем за те паре. Било ми греота да носим ону Конику димиЏ (ремонтовану... лоше) у Сан Франциско :) . А ево за ове две године 7900 снимака... ја задовљан. Жао ми је само ствари које нисам снимио. Ово... прошао воз. Слова су скинута. Од старог биоскопа сад праве салу за картинг (!).theat8.jpgпјаф™: ништа нарочито... слова, речи. Edited by расејан
Link to comment

Posle. Prvo je bilo venčanje, pa proseko za zvanice u dvorištu te opštinske zgrade, pa smo išli u park za portrete, tu je bio i mali scavenger hunt za mladu i mladoženju (ostali su mi podlivi na ramenima od opreme koju sam teglila jerbo je park povelik) i na kraju smo otišli u taj restoran da slikam kako je postavljen sto, menije, tortu. Sve zajedno četiri sata.

Link to comment

Nisu šćeli film, their loss. Da, naravno da je moj aparat, takav kakav je, na kraju ipak ispao pouzdaniji. Ali svejedno štedim za novi.

Link to comment
pogled s' moje terase sa 300mm.3643334253_3fc3ab7030_o.jpg
Dugo nisam posecivao ovaj topic, rek'o ajde da odmorim malo u pauzi od rada, kad naidjoh na ove fotke Boba Mould-a. Fenomenalne su, zapanjio sam se i nisam izdrzao da ne pohvalim.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...