Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Sigurna sam da bi svaka digitalna fotografija koju sam ikad snimila bolje izgledala na filmu, u tom smislu. Pogotovu kad je reč o portretima. Digitalna fotografija izgleda hladno i suviše precizno, više je dokument nego umetnost. Naravno, osim ako joj ne promeniš lični opis u PS-u.
slažem se. mislim da je indy to lepo napisao: "naviknućeš se" ili, navikli smo se. ja jesam (mada... ovo je relativno. sve dok ne vidim zrno), mada često kao i ti "zakukam". to je isti princip kao cd i vinil. možda kao emocija i intelekt. hladno-toplo :Dsa druge strane, ja ne znam da li bih umeo da se ponašam sa filmom. često mi to padne na tint-aru. uporedio sam to u svojoj glavi kao što za gramofon nije samo da imaš bilo kakav gramofon. najbolji rezultat, tj. zvuk ćeš dobiti na dobrom gramofonu i dobrom pojačalu i naravno zvučnicima. ovo je paralela za tehnički uslov poznavanje filma. ::3772254282_6b91a76c84.jpg3772254642_62dd8abb10.jpg3772255082_03afa70720.jpg
Link to comment
Sigurna sam da bi svaka digitalna fotografija koju sam ikad snimila bolje izgledala na filmu, u tom smislu. Pogotovu kad je reč o portretima. Digitalna fotografija izgleda hladno i suviše precizno, više je dokument nego umetnost. Naravno, osim ako joj ne promeniš lični opis u PS-u.
Не бих се баш сложио, не скроз. Ево, мени ова фотка савршено одражава како сам се распилавио кад сам видео како нам цветају гладиоле. Боје тачно онакве како сам их видео, штимунг још бољи (јер се на слици не осећа оморина :)). Нисам ништа чачкао, само мало изрез и смањио на 900 пиксела по ширини (и то у Гимпу). И нисам нешто морао да се бакћем хладно техничким апотекарисањем по лабораторији, да пазим на сваку длачицу, температуре развијача и свих оних фиксира... ово је не само лакше, него бесплатно, нема оног раз/премишљања о лови и колико ми је још остало траке, да ли овај калем дижем за 3 или 6 дина, хоћу ли имати папира, и колико ће све то да кошта да га урадим (изеш га, аматер). Са овим шкљоцалом (а већ ми је треће) могу да пробам шта ми год падне на ум.dscf7812a.jpgА ево и папричици за аватар, да не мора да иде код фотографа:paprichica.jpg
Link to comment
И нисам нешто морао да се бакћем хладно техничким апотекарисањем по лабораторији, да пазим на сваку длачицу, температуре развијача и свих оних фиксира...
Hvala nebesima da je sve to proslost - long live Digital Lab. :Hail:13155385.jpg44809752099b8e5f3a8b.jpgsilverwinteri.jpgPS. Fotke, nazalost, nisu moje, sluze samo kao ilustracija. Edited by Zmitjkoe
Link to comment
Не бих се баш сложио, не скроз. Ево, мени ова фотка савршено одражава како сам се распилавио кад сам видео како нам цветају гладиоле. Боје тачно онакве како сам их видео, штимунг још бољи (јер се на слици не осећа оморина :)). Нисам ништа чачкао, само мало изрез и смањио на 900 пиксела по ширини (и то у Гимпу). ...
U tome baš i jeste njena poenta - dokumentovati nešto, poput tvojih gladiola vs art.
Link to comment
U tome baš i jeste njena poenta - dokumentovati nešto, poput tvojih gladiola vs art.
chek bre, kad slikash gladiole analognim onda je art, a digitalnim nije? sve valjda mozhe da bude art kad se ljudi naviknu, kao sto su se navikli na analognu sliku, navici ce se i na digitalnu. i kao shto su se navikli na testeraste kockaste i sinaste zvuke, ili recimo commodore chip music. nekima se i dan danas jezhi kozha na to, dok se neki rasplachu kad chuju.
Link to comment
Ne, nisi razumeo.
maybe. ona reche da je digitalna vishe dokument nego umetnost. tako ja skontah i to shto ti reche. a i reche da je hladna i precizna, ista stvar koju prichaju za elektronsku muziku. ja mislim da je to samo pitanje senzibiliteta.
Link to comment
Sigurna sam da bi svaka digitalna fotografija koju sam ikad snimila bolje izgledala na filmu, u tom smislu. Pogotovu kad je reč o portretima. Digitalna fotografija izgleda hladno i suviše precizno, više je dokument nego umetnost. Naravno, osim ako joj ne promeniš lični opis u PS-u.
Slazem se delimicno.Danas se profesionalno bavim izmedju ostalog i digitalnom grafikom - a do pre osam godina nisam hteo da sednem za tastaturu. Razlog - nisam hteo (kao vajar, slikar, graficar) da poredim atom sa pixel-om. Kasnije sam se (i nije mi zao zbog toga) predomislio.U svakom slucaju, digitalno kao medij ima svoje krupne falinke u odnosu na analogno...... ali ono sto je dobro je cinjenica da kada se digitalno (u pristojnoj rezoluciji) odprinta/utisne/hardverski primeni na analogno, rezultat su atomi, a ne pikseli:)Neko rece (Indy?) da fotografija postaje fotografija tek kada se materijalizuje na papiru/platnu, vatever. Sa tim se potpuno slazem. Jer, najbitniji je medij. Edited by CowBoy
Link to comment
maybe. ona reche da je digitalna vishe dokument nego umetnost. tako ja skontah i to shto ti reche. a i reche da je hladna i precizna, ista stvar koju prichaju za elektronsku muziku. ja mislim da je to samo pitanje senzibiliteta.
Pa jeste, s tim sto je maxivida fotografkinja koju ceni ne tako malo ljudi, ako ti to nesto znaci.Ja sam prvi pomenuo muziku u ovom kontekstu i nisam uopste mislio na to sto ti pises. Hteo sam da kazem da se u poslednjih 20-tak godina tehnologija digitalne muzike toliko usavrsila da je danas tesko reci da se moze cuti neka razlika u odnosu na analognu reprodukciju (bez obzira sta kazu audiofili). Koliko znam, vec ima digitalne foto tehnike za koju vazi isto u poredjenju sa filmom, medjutim u pitanju je high end profesionalna oprema, koju mi smrtnici necemo imati jos barem 5-10 godina. Ali, imacemo je jednom, i to je ono sto sam hteo da kazem. Problem pixela ce biti prevazidjen.
Link to comment
Pa jeste, s tim sto je maxivida fotografkinja koju ceni ne tako malo ljudi, ako ti to nesto znaci.Ja sam prvi pomenuo muziku u ovom kontekstu i nisam uopste mislio na to sto ti pises. Hteo sam da kazem da se u poslednjih 20-tak godina tehnologija digitalne muzike toliko usavrsila da je danas tesko reci da se moze cuti neka razlika u odnosu na analognu reprodukciju (bez obzira sta kazu audiofili). Koliko znam, vec ima digitalne foto tehnike za koju vazi isto u poredjenju sa filmom, medjutim u pitanju je high end profesionalna oprema, koju mi smrtnici necemo imati jos barem 5-10 godina. Ali, imacemo je jednom, i to je ono sto sam hteo da kazem. Problem pixela ce biti prevazidjen.
Jao, ili ja zhurim dok chitam i radim ili se ne kontamo. Znachi mi, devojci sam njene slike pokazivao kao primer koliko se dobre fotke kache na forumu (i minjine, recimo). Samo sam hteo da kazhem da kad neko na primer igra 10 godina gejmboj, danas slusha muziku koja se pravi na gejmboj-u, i to percepira kao art (stvarno postoji lik koji svu svoju muziku radi na gejmboju), iako to sa zhivom muzikom veze nema. Mozhda greshim, ali ja to trenutno tako shvatam. Da sve mozhe da bude art kad se stavi u neki kontekst. Pa i ruzhna mrljava digitalna fotografija.
Link to comment

@расејан - To da slika cveća za tebe ima neku emocionalnu vrednost postaje jasno tek kada nam ti to kažeš. Bez propratne priče, to je jedan osrednje eksponiran snimak bez jasnog fokusa, loše kompozicije jer je od raskošnog cveta u prvom planu zanimljivije ono što je svenulo iza njega levo. Boje jesu lepe, ali to zahvaljujući prirodi a ne tvom aparatu, kao što se vidi iz primera s paprikom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...