Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

3648530130_375c2dfcfe_b.jpg
sa ovim zelenim monohromaticnim tonovima samo si jos vise podvukao osecaj i atmosferu neke zabokrecine, ustajalosti, dugog stajanja, a opet iz pogleda i muskarca i zene izbija neki inat, prkos... mozda cak i spremnost za dalje.uhvatio si sve to.mene uvek fasciniraju lica, svako drugacije i svako ima svoju pricu zaledjenu u tom trenutku. pitanje je kako fotograf da to uhvati a da se nema utisak da je slikani jednostavno rekao 'cheese' i pozirao. Edited by PussyGalore
Link to comment

Uh, Pussy, ovo kao da si mi citala misli dok sam fotkao sliku. Ovo mi je jedan od najdrazih komentara do sada. Cesto razmisljam hoce li biti ispravno protumaceno i razumljivo ono sto sam htio fotkom istaknuti.Hvala na prelijepom komentaru. P.S. @indy: Che?

Link to comment
< ође фотка >
Невероватно... обоје изгледају као да су ми некакве комшије, или да се знамо из неких дана. Као да ме гледају са "а где си био кад је грмело".Овде таква фотка неће бити могућа још неко време, бар не у већини градова, осим ако почнеш да залазиш у налазишта људи за које знаш да неће да се намештају за сликање, да те неће тужити, и да ће уопште пристати да остану пред објективом. И да ћеш уопште моћи да их видиш.Уопште, вредело би направити статистику... онако, објављене слике из живота по квадратно километру. Кладио бих се у пар пива да добар део САДа спада у пустињу по том питању, јер напросто нигде никог нема, сви су у колима, а кад изађу иду да једу, пазаре, пију или спавају. Ако их и ухватиш у нечем ван тога, мораш да си сигуран да су ти потписали одобрење да их сликаш, или да су неки никоговићи којима никад неће пасти на ум да са неким адвокатом поделе лову коју би извукли од тебе. Понекад чак ни зграде није баш упутно сликати... или бар објавити.
Link to comment

Kako nece biti moguca? Nisam ja u Svedskoj okinuo ovu fotku i, da, dobio sam za nju 'release'. To s cime se ti iscudjavas je normativ kojeg bi se svi trebali pridrzavati ako fotografiju zele iskoristiti u komercijalne svrhe. Koliko bi tek bilo nekorektno zaradjivati iza ledja prodajuci necije lice? Ovaj komentar vise zapravo govori o tvojem odnosu prema fotografiji (i pogledu na US) nego sto iznosi neke konkretne cinjenice. Sori.

Link to comment
Kako nece biti moguca? Nisam ja u Svedskoj okinuo ovu fotku i, da, dobio sam za nju 'release'. To s cime se ti iscudjavas je normativ kojeg bi se svi trebali pridrzavati ako fotografiju zele iskoristiti u komercijalne svrhe. Koliko bi tek bilo nekorektno zaradjivati iza ledja prodajuci necije lice? Ovaj komentar vise zapravo govori o tvojem odnosu prema fotografiji (i pogledu na US) nego sto iznosi neke konkretne cinjenice. Sori.
Извини, мислио сам да је настала спонтано.
Link to comment

Nema razloga za isprike. Spontano je princip 'i corava koka zrno ubode'. Puno bolje je promisliti sto i kako prije okidanja. Vece su sanse da ce fotka dobro ispasti. P.S. Pa i onda kad promislis brdo toga ispadne srot.

Link to comment
Nema razloga za isprike. Spontano je princip 'i corava koka zrno ubode'. Puno bolje je promisliti sto i kako prije okidanja. Vece su sanse da ce fotka dobro ispasti. P.S. Pa i onda kad promislis brdo toga ispadne srot.
Ма ја сам ту више носталгичан... јер пре него што је ово наступило, нит' је било ко зазирао од објектива (осим железничара и чувара, немо' случајно да сликаш близу Објекта, да не би пријавио Где Треба да му се ту мува неко сумњиво лице и нешто фотограф'ше), нит је ко мислио да ушићари од тога што је био сликан, нит су па фотографи могли да ухвате неку значајнију кинту. Чак је и легенда зрењанинске фотографије, Бен Квик ака шмекер у пензији, иако је живео од тога да слика клинке и пласира их на насловне стране Чика и сличног лишћа, живео скромно.И онда било нормално да имаш целе три секунде да размислиш како да ухватиш нешто у кадар, без бојазни да ће неко да ти шаље адвокате итд. Тек кад сам случајно у трећем плану, некад давно, ухватио двоје маторих Швабаца па они мислили да сам папарацо... онда сам укапирао куд то може да оде. И онда то више није било оно, а поготово данас, кад више ни за куче ниси сигуран да ли сме да се слика без папирологије.Зато сад сликам своје краставце. Како се пентрају...
Link to comment
Кладио бих се у пар пива да добар део САДа спада у пустињу по том питању, јер напросто нигде никог нема, сви су у колима, а кад изађу иду да једу, пазаре, пију или спавају.
Zasto me ne cudi da ti i na temi o kukicanju ima da spustis neku antiamericku liniju?Da, bijednici nijedni, zive u kolima. Nisu kao uzviseni istocnoevropljani.... blaaah ...

tom1973.jpg

Link to comment

maxivida moram sa dozom :love: da izjavim da smo ja i ona od skoro u kontaktu [obostrano] :) ona je sve vreme bila moj kontakt, ja nisam bio njen :D da stvar bude još lepša, koristila je moju teksturu, ej, moju :lol: inače, to što radi je moja inspiracija. ako mogu tako da se izrazim. hoću da kažem da utiče na mene i moj stil.

Link to comment
Zasto me ne cudi da ti i na temi o kukicanju ima da spustis neku antiamericku liniju?Da, bijednici nijedni, zive u kolima. Nisu kao uzviseni istocnoevropljani.... blaaah ...
Просветлидер ме.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...