Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

nadam se sada kada su bačili forum na novi server da će da radi kao radilica. u poslednje vreme sam baš teško otvarao isti. No....CowBoy hvala :) ::ovo je juče:3624057546_ede0f4566b_o.jpgodavno [nova obrada]3624056380_8de2164962_o.jpg3624056972_f92f21c4f0_o.jpgpreključe:3619951333_926b84e407_o.jpg+ ova je skorija, ali mi se mnogo dopada kako sam je obradio:3615397528_9481672734_o.jpg

Link to comment

Da, da. Ta "fruit" je baš juicy! Vratio sam se na isto mesto da probam još neke snimke, jer je super svetlo. Negde oko 18 ili 19h. Onako, u prirodi. Neki drveni sto. Svetlo lepo pada.... Ali nisam uspeo :( Možda zato što sam silio. ::3625186398_74a4b34498_o.jpg

Link to comment
Izvini sto kacim tvoje slike, ovu sam stavio cisto kao ilustraciju. Slika koju si ti gore okacio meni je potpuno neinteresantna.
Izvini sto se mesam ali koja slika je tebi potpuno neiniteresantna je potpuno neinteresantno. Nigde ne pise da ovde mora da se kache slike koje su tebi interesantne. Time plasis buduce postavljace koji bi mozda razbili monotoniju topika na kojem fotke postavljaju 4 coveka.A diskusija o umetnickom dojmu cini mi se da nije tema iz pocetka.
Link to comment
Izvini sto se mesam ali koja slika je tebi potpuno neiniteresantna je potpuno neinteresantno.
Potpuno si u pravu - tebi nije interesantno.Video sam fotografiju, otisao na link i tamo nasao meni mnogo interesantnije fotografije - pa sam, uz izvinjenje, okacio jednu koja je po kompoziciji i konceptu objektivno gledano jacha od predhodno postavljene. Ovo "objektivno" znaci par desetina godina iskustva koje imam u likovnom/fotografskom poslu. Diskusija o umetnickom dojmu je vise nego pozeljna.I, naravno - nema potrebe za takvim tonom.
Link to comment
Izvini sto se mesam ali koja slika je tebi potpuno neiniteresantna je potpuno neinteresantno.
Naprotiv, to što je kauboju (ili nekom drugom) neinteresantno je vrlo interesantno. Vecina fotografija prodje bez ikakvog komentara, a sigurno su se ljudi trudili oko njih. Originalno je ovaj topik imao ideju umetničke fotografije među forumašima, a ko hoće da se bavi time iz hobija, a da ne kažem tek iz biznisa, mora da razvije malo deblju kožu za kritiku. Prvo stoga što će nje biti i posle 20, i posle 40 godina aktivnosti u tom polju, a drugo, jer se iz nje, koliko god da je ponekad uznemiravajuća, nekako najviše i nauči. Pohvale prijaju, ali nisu naročito korisne.Osim ako nisi pristalica ideje da "anything goes", što daleko od toga da je tako, štaviše sasvim sigurno nikad više bezveznih fotografija nije bilo u istoriji sveta (ne mislim na ovaj forum prevashodno, ovde je prosek bolji od onoga što može da se vidi drugde).
Link to comment

meni je svaka fotografija koja nema umetničku vrednost kao sirovo drvo. ima oblik, ali me ostavlja ravnodušnim sve vreme dok je ne obradim. i svako drvo koliko god da je veliko parče, zavisi od strukture. možda je metar sa metar, ali na kraju ispadne malena figurica zato što je bilo loše. mogu paralelno to da uporedim sa onom fotkom. za mene, ona kao takva nema apsolutno nikakvu umetničku vrednost. jer mene to samo zanima. to je za mene samo 1 neobrađeno parče drveta, ima oblik, ali taj me oblik ostavlja ravnodušnim. da nije bilo pisanja o istoj, zaboravio bih je istog časa kada sam je video. npr. ja bih je poslao u drugu ligu za razliku od cowboya koji to nije uradio, a mogao je ;) kad već postoje te lige. ono što sam ja naknadno video u toj fotografiji (ne bih to video da se nije digla ovolika prašina oko iste :D) su linije i sa takvom geometrijom sam se poigrao i od tog neobrađenog parčeta drveta - napravio sam figuricu koju bih ladno držao sa mojim figuricama. hoću da kažem: sve što ima oblik, sve može da se učini drugačijim ako taj oblik trpi apsolutnu promenu i kao takav, dobija jednu drugu dimenziju. ja bih tu dimenziju nazvao 'umetnička vrednost'

Link to comment

ako smem da se ukljucim u diskusiju, da li neko moze da mi kaze kada fotografija postaje umetnicka fotografija? bob pominje obradu. pa bih te zamolio da malo pojasnis, kakva obrada (pretpostavljam da mislis na digitalnu fotografiju)? ima li nekih egzaktnih kriterijuma koji odvajaju umetnicku od 'obicne' fotografije?

Link to comment
da li neko moze da mi kaze kada fotografija postaje umetnicka fotografija? bob pominje obradu. pa bih te zamolio da malo pojasnis, kakva obrada (pretpostavljam da mislis na digitalnu fotografiju)? ima li nekih egzaktnih kriterijuma koji odvajaju umetnicku od 'obicne' fotografije?
...iskreno, ja ne znam kada fotografija postaje umetnička u nekom formalnom smislu objašnjenja. ako bih prosto to objasnio, onda bih rekao ovako: fotografije delim na one koje se kače na zid i one koje ostaju na papiru ili samo u digitalnom formatu. tako ja recimo vrednujem fotografiju. biće mi ugodno da je pogledam svaki put kada prolazim pored iste. možda neki novi osećaj se javi. nešto me potakne, podseti me na neki događaj. probudi u meni razna osećanja. opet, ono što bih ja okačio, ti ili neko drugi možda ne bi. umetnost je možda više nešto lično. kao devojka npr. :wub: moja devojka (kada bih je imao <_< ) ne mora da se dopadne i tebi, tj. ti nikad ne bi mogao da budeš sa takvom ribetinom :D ali, ako smo prijatelji, poštovaćeš je zato što znaš da ona meni nešto znači. ako mi se indy-jeva fotka ne dopada, poštovaću je jer znam da ima umetnički momenat. on je umetnik (on je moj prijatelj) ne dopada mi se da je kačim na zid, ali mi je drago jer sam je video. mene to samo zanima. neko ima devojku i podrazumeva da je ima. kakao ja da je cenim kada je on ne ceni? malo sam drugačije ovo objasnio, ali tako znam.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...