Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

photogazing, svidja mi se fotka. Ako dozvolis sugestiju, malo bih popravio kompozicju ukoliko bi to uslovi dozvoljavali. Pre svega mislim na prvi plan u kom bi gledao da nesto zaokruzim, npr da prvo auto u liniji bude celo, da se vidi desna ivica prve kuce u kadru ili da se vidi i druga strana ulice. Recimo da si se pomjerio levo i most stavio u gornju desnu trecinu i onda spustio desnu ivicu kadra tacno da izbacis ovu prvu kucu. E sad s lijeve strane bi trebalo ubaciti jos nesto u kadar... ne znam samo gledam fotku i kontam kako bi se mogla dodatno poboljsati.

Link to comment
Hoces kompliment za onu fotku sa jezercetom ili da joj trazim mane :) ?
Ako mislis na onu sa morem, ona je na drugoligaskom topiku. Tamo postujem sasvim neobavezno tj. ofrlje. Vise bih voleo kritiku na nesto sa ovog topika.
Link to comment

Ispucao sam tri filma za 10ak dana u CG.. Dva u boji (2x Fuji Superia 200 koji su mi loše razvijeni :( ), i jedan CB (EFKE KB400) koji ću sutra da pokupim.Evo jedne fotke sa Kotorske tvrđave koju sam na brzaka sredio (auto levels + malo pooštrio). Fotkano sa analognim idiotom Minolta AF-C (ima objektiv od 35mm). Videću šta ću da radim sa ostalima i kad ću da stignem da ih sredim, em su većim delom loše razvijene, em mi se komp raspada (nadam se da će CB film biti skroz ok kao i uvek).. :| ob24a0102ix5.jpg

Link to comment

Ova prva me bas impresionirala. Arizona dream. Izmedjuostalog vidi se sloboda odustajanja od tehnicke perfekcije sto je pozitivno.Druga je korektna, s tim da za bi sa ?ultra wide? objektivom i nekim kadrom iz zablje perspektive dobio jos bolju fotku.Trece mi se isto svidja mada fali tekstura na kumulonimbusu.

Link to comment
Ova prva me bas impresionirala. Arizona dream. Izmedjuostalog vidi se sloboda odustajanja od tehnicke perfekcije sto je pozitivno.Druga je korektna, s tim da za bi sa ?ultra wide? objektivom i nekim kadrom iz zablje perspektive dobio jos bolju fotku.Trece mi se isto svidja mada fali tekstura na kumulonimbusu.
Hvala, bas i ja tako mislim za ovu srednju. Ipak mislim da ima taj retro-osecaj koji karakterise taj grad (kazu ljudi kad dodju ovde, kao da su doputovali u 1960-te). Sto se tice ove trece, to u stvari nije oblak na nebu, vec je plavo nebo propusteno kroz jaki crveni filter (digitalni). Fotka bi verovatno bila mnogo zanimljivija da su na nebu neki dramaticni oblaci, medjutim posto je u pitanju australijski Outback, tamo su oblaci veoma retka pojava (iz istog razloga ne bi imalo mnogo smisla nalepiti neke oblake uz pomoc Photoshopa).PS. Vece verzije fotografija se mogu dobiti ako se klikne na ove (sto ce vas odvesti na flickr).----"hills"2741864506_fa99e0f9e7.jpg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...