Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

40 minutes ago, Frank Pembleton said:

Taj koncept neće nikad odumreti. On je suština biznisa.

... Shiit has hit the fan
 


To je pljačka tj “biznis”. 
Kao i uslovljenost ako hoćeš moj TV moraš i moj net, a još ćemo ti uvaliti i fiksni koji niko živi ne koristi zadnjih x godina. 

Link to comment

To je pljačka tj “biznis”. 
Kao i uslovljenost ako hoćeš moj TV moraš i moj net, a još ćemo ti uvaliti i fiksni koji niko živi ne koristi zadnjih x godina. 
Daj mi primer gde to odumire?







... Shiit has hit the fan

Link to comment
9 minutes ago, Frank Pembleton said:

Daj mi primer gde to odumire?

... Shiit has hit the fan
 


Pa ako te zanimaju filmovi, serije, dokumentarci imaš HBO, Netflix, Amazon, Apple TV. 
Ako te zanima sport imaš SKY, DAZN, BT,  Discovery pakete (fudbal) ili za američke sportove godišnji league pass. 
 

Na netu imaš pristup svim vestima što kroz članke što kroz YT kanale najvećih info kuća. 
 

 

 

Link to comment
21 minutes ago, Frank Pembleton said:

Daj mi primer gde to odumire?







... Shiit has hit the fan
 

 

ufuf  :D

bolje da ti nađeš primer gde to ne odumire

u USA svake godine po nekoliko miliona domaćinstava odjavi kablovsku. odmuiranje kao takvo.

za 5-10 godina domaćinstva počinju da formiraju današnji klinci koji ne znaju ni šta je kablovska i tad će nastupiti opšti pomor.

 

  • +1 1
Link to comment




Pa ako te zanimaju filmovi, serije, dokumentarci imaš HBO, Netflix, Amazon, Apple TV. 
Ako te zanima sport imaš SKY, DAZN, BT,  Discovery pakete (fudbal) ili za američke sportove godišnji league pass. 
 
Na netu imaš pristup svim vestima što kroz članke što kroz YT kanale najvećih info kuća. 
 
 
 


Pa da ali koliko od Netflixa pogledaš?
Jel možeš na Netflixu da kažeš ja ću samo ovih 5 serija nemojte da mi naplaćujete ostalo?
Ne ulazim koliko košta Netflix u odnosu na kabl.
I oni ti naplaćuju sve što nude i ne možeš da kažeš: ali ja ću ovaj mesec samo Narcos Mexico i još dva filma max, imate ponudu samo za mene.
Ono 0.5$.
Znači nije pitanje poslovnog modela nego cene.
Poslovni model ostaje.
A da ne pričam koliko bi te koštala količina sadržaja koji dobijaš kroz SK npr.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
 
ufuf  [emoji3]
bolje da ti nađeš primer gde to ne odumire
u USA svake godine po nekoliko miliona domaćinstava odjavi kablovsku. odmuiranje kao takvo.
za 5-10 godina domaćinstva počinju da formiraju današnji klinci koji ne znaju ni šta je kablovska i tad će nastupiti opšti pomor.
 
Kad smo kod sporta npr. tamo ljudi regularno slušaju sport preko radija jer imaju preče stvari da plate...







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment

Koliko znam Netflix može da se uzme samo na mesec dana. To je dovoljno da se pogleda šta hoćeš, pa odjaviš do novog vremena da se posvetiš serijama. Ne traže dvogodišnje ugovore i slično.

Link to comment

Postoji i mogućnost iznajmljivanja serija, pojedinačno, naravno da postoji, ali ako gledaš više od par mjesečno, naravno da te guraju da uzmeš flat pretplatu, više ti se isplati a možda se i zakačiš za nešto dodatno.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Frank Pembleton said:


Pa da ali koliko od Netflixa pogledaš?
Jel možeš na Netflixu da kažeš ja ću samo ovih 5 serija nemojte da mi naplaćujete ostalo?
Ne ulazim koliko košta Netflix u odnosu na kabl.
I oni ti naplaćuju sve što nude i ne možeš da kažeš: ali ja ću ovaj mesec samo Narcos Mexico i još dva filma max, imate ponudu samo za mene.
Ono 0.5$.
Znači nije pitanje poslovnog modela nego cene.
Poslovni model ostaje.
A da ne pričam koliko bi te koštala količina sadržaja koji dobijaš kroz SK npr.


... Shiit has hit the fan
 

 

 

 

Porediš babe i žabe.

Tako onda možeš reći za SK "e ja hoću samo PL i Bundes, neću Ukrajnu, Sloveniju ili žensku jebenu odbojku" . Ja sam ovu diskusiju počeo u kontekstu interesovanja ne sadržaja.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
 
 
Porediš babe i žabe.
Tako onda možeš reći za SK "e ja hoću samo PL i Bundes, neću Ukrajnu, Sloveniju ili žensku jebenu odbojku" . Ja sam ovu diskusiju počeo u kontekstu interesovanja ne sadržaja.
 
 
 
 
 
 
Pa uvođenjem striming platformi si zapravo ti uveo "babe i žabe".
A to za SK i jeste poenta.
Ne možeš i nikad nećeš moći.

A to što tebi ili meni odgovara, to je naš problem.
Mi da smo isplativi[emoji769], oni bi pravili ponudu za nas.
Njima su bitniji ljubitelji zadruge 24h i ta grupa većinski ne"e da se smara sa strim platformama, nego da uključi tv i da vidi malo AV malo Parove.
To je ponuda, ali ne zaboravite ona se formira prema klijentima.
Imali smo "rat do istrebljenja" mts i SBB i opet sve se svelo na "grejs period ".
SBB je igrao na kartu "čujte istinu, jeste skuplje, ali imate N1" i eto koliko je to vredno kad sad i oni idu na "grejs period".










... Shiit has hit the fan

Link to comment
23 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa uvođenjem striming platformi si zapravo ti uveo "babe i žabe".
A to za SK i jeste poenta.
Ne možeš i nikad nećeš moći.

A to što tebi ili meni odgovara, to je naš problem.
Mi da smo isplativiemoji769.png, oni bi pravili ponudu za nas.
Njima su bitniji ljubitelji zadruge 24h i ta grupa većinski ne"e da se smara sa strim platformama, nego da uključi tv i da vidi malo AV malo Parove.
To je ponuda, ali ne zaboravite ona se formira prema klijentima.
Imali smo "rat do istrebljenja" mts i SBB i opet sve se svelo na "grejs period ".
SBB je igrao na kartu "čujte istinu, jeste skuplje, ali imate N1" i eto koliko je to vredno kad sad i oni idu na "grejs period".

... Shiit has hit the fan
 

 

Striming platforme su alternativa kablovskoj. Dakle imam opciju da geldam samo sport na TV (kompu, tabletu, telefonu) i odlučujem da plaćam 2,3,4 puta manje nego da plaćam nekim kablovskim operaterima za 200 kanala koje ni ne gledam. As simple as that.

 

 

 

Ono što meni odgovara ja kupujem za 2$ mesečno preko IPTV :D

Link to comment
 
Striming platforme su alternativa kablovskoj. Dakle imam opciju da geldam samo sport na TV (kompu, tabletu, telefonu) i odlučujem da plaćam 2,3,4 puta manje nego da plaćam nekim kablovskim operaterima za 200 kanala koje ni ne gledam. As simple as that.
 
 
 
Ono što meni odgovara ja kupujem za 2$ mesečno preko IPTV [emoji3]
Otkazao si kablovsku?







... Shiit has hit the fan

Link to comment






 
 
Porediš babe i žabe.
Tako onda možeš reći za SK "e ja hoću samo PL i Bundes, neću Ukrajnu, Sloveniju ili žensku jebenu odbojku" . Ja sam ovu diskusiju počeo u kontekstu interesovanja ne sadržaja.
 
 
 
 
 
 


Pa zapravo može i to. Uvede se PPV i biraj/kupi samo utakmice koje te zanimaju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...