Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

kako ti bre lepo radi? moje iskustvo je sasvim suprotno-nisam skoro video tako kilavu aplikaciju. instalirao danas na LG iz 2020 ili 19, promena kanala traje 5-8 sekundi. imam sbb opticki net, ~600mbps download, tv je mreznim kablom vezan za ruter.
To ti je do tv-a tj. OS na njemu...
Sem ako ne preteruješ sa sekundama...








... Shiit has hit the fan


Link to comment

Kod nas u zgradu dovode optički Beotel i SBB. Ja sam uveliko na SBB i ostala bih i pored bezobrazno velikodušne ponude Beotela (nemaju N1 - lampica za uzbunu) samo ne znam kako se tačno prebacuje na optiku sa klasičnog kabla. Istovremeno bih prešla napokon na EON sa D3. 

Vredi li pokušaj cenkanja/ucene ili ih i dalje boli uvo za stare korisnike? 

Link to comment
1 minute ago, Valkyrie said:

Kod nas u zgradu dovode optički Beotel i SBB. Ja sam uveliko na SBB i ostala bih i pored bezobrazno velikodušne ponude Beotela (nemaju N1 - lampica za uzbunu) samo ne znam kako se tačno prebacuje na optiku sa klasičnog kabla. Istovremeno bih prešla napokon na EON sa D3. 

Vredi li pokušaj cenkanja/ucene ili ih i dalje boli uvo za stare korisnike? 

 

Možda nisi htela to da kažeš, ali malo mi je nejasno iz reči - ne treba ti optika za Eon. I da, njima je svakako u planu da prebace sve na Eon platformu, znam za 3 slučaja u poslednjih par meseci koji su bez nekih posebnih ucena prešli na Eon sa D3.

Link to comment
6 minutes ago, Valkyrie said:

Kod nas u zgradu dovode optički Beotel i SBB. Ja sam uveliko na SBB i ostala bih i pored bezobrazno velikodušne ponude Beotela (nemaju N1 - lampica za uzbunu) samo ne znam kako se tačno prebacuje na optiku sa klasičnog kabla. Istovremeno bih prešla napokon na EON sa D3. 

Vredi li pokušaj cenkanja/ucene ili ih i dalje boli uvo za stare korisnike? 

 

 

 

 

Prebacivanje na optiku ako je u pitanju FTTH (a ne FTTB) zahteva potpuno novu instalaciju.

 

Ja bih na tvom mestu razgovarao sa njima, mada znaju da budu veoma neuvidjajni - meni (na primer) nisu hteli da daju Ubee (koji mi je pripadao) jer sam navodno trebao da potpišem ugovor na dve godina (a ne na jednu) iako to nigde nije pisalo, niti mi je neko rekao. A uvek sam uzimao najskuplje pakete (pa i tada), što govori o totalnom nepoštovanju starih korisnika.

 

Ali, ništa te ne košta da pokušaš, sad im je mts velika konkurencija, pa je moguće da će ti izaći u usret.

Edited by Jeremija
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Možda nisi htela to da kažeš

Nisam, EON bih svakako uzela a zanima me prednost optičkog u odnosu na klasičnu instalaciju kablovske i šta to menja u odnosu cena/kvalitet usluge. 

 

@Jeremija

Hvala ti, tako nešto i ja vidim. Koliko su bezveze prema starim korisnicima pokazali su i kad nam se pokvario ovaj glupi fiksni što ga daju uz prenos broja. Odnela im na popravku/zamenu, oni rekli to je sitnica i ne popravljaju, "uključite bilo koji drugi aparat". 

Što znači ako nemam, da idem da kupim nov fiksni uređaj jer je njima i ta jeftina sitnica previše da budu galantni.

 

Kod nas u zgradi je problem sa MTS Telekomom jer jedini ne plaćaju stambenoj zajednici naknadu za struju i korišćenje infrastrukture tako da ih polako otkačinjemo. Beotel agresivno preuzima njihove korisnike jer su jeftini i imaju optiku. MTS mi svakako nije opcija ni u ludilu ali imam ucenjivački potencijal, jedino što ne umem da se cenkam jbg. 

Edited by Valkyrie
Link to comment
Just now, Valkyrie said:

Nisam, EON bih svakako uzela a zanima me prednost optičkog u odnosu na klasičnu instalaciju kablovske i šta to menja u odnosu cena/kvalitet usluge. 

 

@Jeremija

Hvala ti, tako nešto i ja vidim. Koliko su bezveze prema starim korisnicima pokazali su i kad nam se pokvario ovaj glupi fiksni što ga daju uz prenos broja. Odnela im na popravku/zamenu, oni rekli to je sitnica i ne popravljaju, "uključite bilo koji drugi aparat". 

Što znači ako nemam, da idem da kupim nov fiksni uređaj jer je njima i ta jeftina sitnica previše da budu galantni.

 

Kod nas u zgradi je problem sa MTS Telekomom jer jedini ne plaćaju stambenoj zajednici naknadu za struju i korišćenje infrastrukture tako da ih polako otkačinjemo. Beotel agresivno preuzima njihove korisnike jer su jeftini i imaju optiku. MTS mi svakako nije opcija ni u ludilu ali imam ucenjivački potencijal, jedino što ne umem da se cenjkam jbg. 

 

Imao sam sličnu (ne istu) situaciju pre desetak godina, crkao mi je mobilni, i imao sam samo fiksni na raspolaganju, a internet je bio u kvaru, pa sam prilikom razgovora sa tehničkom podrškom stalno morao da idem sa jednog kraja stana u drugi (od telefona do desktopa). I u jednom trenutku mi je operater besno rekao da dovučem telefon u istu sobu sa kompjuterom, inače mi neće pomoći. :ph34r:

 

 

Ja sam se istog trenutka (iako je bilo leto i užasno vruće) pokupio i otišao kod njih, posle su mi se bog zna kako opravdavali, čak poslali i zvanično izvinjenje.

 

E, ali sad su kao zmija u procepu, mislim da ćeš moći od njih neke stvari da izvučeš, vidim na drugim forumima da nude beneficije za stare korisnike.

Link to comment
18 minutes ago, Valkyrie said:

Nisam, EON bih svakako uzela a zanima me prednost optičkog u odnosu na klasičnu instalaciju kablovske i šta to menja u odnosu cena/kvalitet usluge. 

 

@Jeremija

Hvala ti, tako nešto i ja vidim. Koliko su bezveze prema starim korisnicima pokazali su i kad nam se pokvario ovaj glupi fiksni što ga daju uz prenos broja. Odnela im na popravku/zamenu, oni rekli to je sitnica i ne popravljaju, "uključite bilo koji drugi aparat". 

Što znači ako nemam, da idem da kupim nov fiksni uređaj jer je njima i ta jeftina sitnica previše da budu galantni.

 

Kod nas u zgradi je problem sa MTS Telekomom jer jedini ne plaćaju stambenoj zajednici naknadu za struju i korišćenje infrastrukture tako da ih polako otkačinjemo. Beotel agresivno preuzima njihove korisnike jer su jeftini i imaju optiku. MTS mi svakako nije opcija ni u ludilu ali imam ucenjivački potencijal, jedino što ne umem da se cenkam jbg. 

ne možeš beotel i mts nikako porediti

Pogotovo što je mts optika trenutno nešto najbolje, onako realno, što se bože ovde nabaviti

A to što ne plaćaju je verovatno zato što su ti troškovi mizerni

Link to comment

Znači režimske govno-kanale bez N1, što i ne čudi. 

Neka hvala, samo neprijatelji mojih neprijatelja su mi prijatelji tako da ću da nastavim da ignorišem unfairness SBB-a ko i do sad, šta mi teško.

Bar redovno plaćaju "mizernih" 40k godišnje, to znači za održavanje zgrade zajednici stanara a ja sam deo te zajednice. 

  • +1 1
Link to comment

Prvi put čujem da SBB plaća korišćenje infrastrukture i struje stambenoj zgradi.

Mislim, možda i plaća na naš račun, ali ja o tome pojma nemam. Da li je to do upravnika zgrada da automatski traže ili mi moramo da podsećamo na to pravo? I uopšte, od kada to važi? Bukvalno prvi put čujem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...