Jump to content
IGNORED

SUV- dobri na asfaltu i malo van njega


Zizou

Recommended Posts

1 hour ago, Eleniko said:

otkrio  kufer problema

Ajd prvo ovo. Auris će mi bude malo uskoro a chr mi prvi pik 

Link to comment
On 17. 8. 2024. at 23:17, Desmond Bojčinski said:

Ajd prvo ovo. Auris će mi bude malo uskoro a chr mi prvi pik 

 

Prvo, CHR vrhunsko auto. U vožnji se ne ponaša kao SUV sa problemima - roling itd - vrhunsko vešanje u krivinama, makferson napred ne ume svako da napravi kao toyota za show off. Sedenje napred izuzetno, izdignuto taman kako treba. Sumanuto utegnuto, ništa ne pliva, nigde ne proklizava, za GLA180 na drumu bukvalno pokazna vežba. Sva elektronika može da se isključi, line asistencija i slične nepotrebštine. Gepek veliki, za zadnju klupu me zabole tu će paščad, napred dobro na oba sedišta. Kabina kvalitet, kontrola klime mehanička, odvojena od touch screena, ima gume, ima metala, ima pismo black.

 

Šta je za kritiku? Prelazak sa 120 dizel KS na benzinskih 122 KS je sralje, pod klimom štuca uzbrdo. Ovo je 2017 model, valjda su pojačali u novoj iteraciji. Svejedno priviko bi se, stvar navike.

 

Drugo, jebo ih CVT, trebali mi je 200km da provalim kako da iskontrolišem neupadanje u nekontrolisano visoke obrtaje. Mene to navijanje nervira ali verujem da bi se priviko.

 

Sve ostalo je na strani kola, ako mi ga lizing kuća da za 15k uzeću krajem godine. Na netu ima more prijava na menjač, bateriju itd - raspitaću se šta i kako. Drugarica izlazi iz garancije i već je naručila Corollu Cross, dobar izbor.

  • Hvala 1
Link to comment
14 minutes ago, Eleniko said:

Mene to navijanje nervira

 

+1

 

Što kaže gospođa, i muče i vuče. Posle 3 meseca nisam se navikao da kad ide uzbrdo autoputem zvuči kao da će da ispusti dušu svakog momenta.

 

Komšija uzeo 2020. za 20k, 2.0 sa 180ks. U odnosu na Aurisovih 136 ks chr vuče kao da ima 280, taman toliko i lepši i unutra osetno više mesta. 

  • +1 1
Link to comment

Nemate pojma, CVT je keva. Savršenstvo inženjeringa. Ubedio sam nekako samog sebe da je to ono što mi treba :lolol:

 

Inače, ne mogu da opišem koliko mi nedostaje klasični stick menjač nakon dobrano preko 100K milja raznih automatika. Onaj Subaru što sam vozio je imao manual mod gde su se brzine menjale na polugicama na levoj i desnoj strani volana. Super je to, ali osećaj je samo do nekle sličan.

Link to comment

CVT je daleko od keve sem za penziju ali sad dok ne krenu sa tronic/DSG menjačima to nam je što nam je. A neće.

Link to comment

COO naše kompanije nam se pohvalio da je ubedio ženu da kupi novi auto posle dosta godina. Izabrao je ovo:

 

В Китае раскрыли примерные цены на внедорожник Tank 700 Hi4-T - Китайские  автомобили

 

GWM Tank 700, plug-in hibrid, 4x4, čini mi se da reče da ga je platio oko 60-70k USD. Enterijer je na nivou Range Rover-a koliko sam video na slikama, ima preko 500 konja kombinovano elektromotor + 3.0 benzinac. Reče da ima oko 100km autonomije samo na bateriju.

 

I ogroman je. Bukvalno COO (koji nije nizak) pored njega izgleda kao patuljak.

Link to comment

I dalje sam pod utiskom ovih 700km sa CHR. U poredjenju sa mainstream fekalijama na tržistu ova Toyota je baš hidden gem. Sad ova motorizacija /1.8 bez turba, 122 KS/ je onako, skoro pa žalosna, ali vidim da ima i 2.0 verzija sa 180KS i - bitnije - osetno većim obrtnim momentom.

 

Ono što nije dobro je sto sam bacio pogled na oglase, 2020. godište kao ova nema ispod 20.000. Ne verujem da će AKS lizing biti široke ruke mada mi je glavna nada to sto ce drugarica pregovarati kao da je za nju a ne za mene. 20k ne bi dao za drljanje po ostrvu plus autoban beograd solun/kavala plus nešto po gradu, gde hybrid deo motora ima najviše smisla. Za mene je zona cenjakanja tu oko 15k limit, aj dao bi 16k.

 

Vlasnica ceni potrošnju po gradu oko ili ispod 4, na autobanu je 7, sve mi to radi poso a na navijanje i fakin CVT ću se navići. 

 

Toyota me potpuno kupila kako su decentno i sa stilom prenadrkali vozilo, pritom ga gabaritno spakovalii da zajebu vek. 435cm je dužina, moj S-Cross - seljački crossover - je 430. Ali ta opadajuća linija ka repu je mamojeb samo takav, kapiram da ta aerodinamika dodatno lepi dupe za asfalt a to mi je bio jedan od glavnih utisaka u vožnji, ništa ne mrda, dupe ne radi, nigde ne pliva, kontrola je potpuno u tvojim rukama i to je to. Nijesam ovako bio kupljen niodjednog SUV-a, dugačke ionako ne volem.

 

Videćemo, jbga, valjda ne bude blow.

Link to comment

stigli mi novi gosti u hacijendu, imaju karoq sport line 2.0 tdi 4x4 dsg

 

uzeću da probam iako je poređenje sa CHR nepravedno zbog dizel motora, ipak je 190KS dizela neuporedivo sa bednih 120 benzina. ali čisto da vidim kako taj automatik šalta u poređenju sa CVT.... zna da mi to iskustvo ne treba u fazi loženja na kupovinu.

 

 

Link to comment

jedino da te prevesla na stranu fauve grupacije. ako nečim mogu da se ponose to je taj dsg

 

savršenstvo od menjača

Link to comment
10 minutes ago, Grunf said:

jes dobar taj dsg

Sta moze da ga zezne?Gledam Tiguane sa DSG starije 2011 do 2013 za sebe po Srbiji.Manuelni mi se bas nije dopadao na Tiguanu.

Link to comment
11 minutes ago, askeladden said:

Sta moze da ga zezne?Gledam Tiguane sa DSG starije 2011 do 2013 za sebe po Srbiji.Manuelni mi se bas nije dopadao na Tiguanu.

jbmlg, verujem da nema sta da mu fali ako se redovno i dobro odrzava. kum ga je vozio dugo u pasatu i bio jako zadovoljan. moj majstor me savetovao da kad kupujem polovan automatik, zamenim ulje u njemu. ja tako radio sa moja dva automatika i nisam imao problema. sad vec dugo opet vozim manualni, ali sledeci auto ce definitivno biti automatik. kad vec pominjem sledeci auto, zna li neko valjaju li automatici u suzukiju? lozim se na vitaru.

Link to comment

ja cisto sumnjam da bilo ko iz vw grupe koristi nesto drugo.

 

edit: a wikipedia potvrdjuje.

Edited by Grunf
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...