Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Verovatno će biti krkljanac, mada će BG voz ići na svakih 15 minuta, kao i radnim danom. Batajnica mu je poslednja stanica, kreće sa pančevačkog mosta...Prednost voza je što od Vukovog spomenika do Batajnice stiže za 37 minuta, a kako će biti na drumovima u nedelju niko ne može da predvidi...

Link to comment

molim znalce da mi pomognu oko jedne stvari.kolika ce otprilike biti udaljenost od posmatraca (sa optimalne tacke posmatranja) do aviona u letu?pripremam se za fotkanje, a od udaljenosti zavisi koliki cu crop morati da primenim u obrati, i zato bi bilo korisno znati koja ce mi biti najvisa moguca ISO vrednost....

Link to comment
Ovo je uputstvo za učesnike letačkog programa u pdf formatu, navedena su sva ograničenja u smislu visine i udaljenosti od prostora sa publikom... Na strani 7 je mapa aerodroma sa obeleženim prostorima za publiku, goste, statički deo i najvažnije - obeležene su linije do kojih letelice smeju da dođu kada je u pitanju udaljenost od publike u zavisnosti od brzine kretanja i manevra koji izvode.No cross line je na 230 metara od publike (od najbližih gledalaca), bar tako piše... Kad se to premeri na Google Earth ispadne manje od 100 metara, ali valjda vojska zna...Minimalna visina spuštanja za avione je ograničena na 50 metara, za helikoptere na 30 metara.Znači da bi avion koji ide duž display line 1 bio od najbližeg gledaoca udaljen oko 700 metara horizontalno i 50 metara vertikalno (ako je verovati vojnim dimenzijama iz pdf dokumenta, sa slike otprilike deluje da je display line 1 tri puta dalje od publike nego no cross line)...Valjda ;)
Link to comment

Perfektno! Hvala puno! Malo su se zbunili posto publike uvek ima i duz no cross line, tu se okupljaju fotoamateri i oni koji sede po livadi, dakle oko 500 m ce biti udaljenost, cini mi se

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Vučić je dar koji ne prestaje davati - kaže da nabavka novi vazduoplova jest stvar o kojoj se ne priča na televizijama. Kako taj čouk obožava vojne tajne™, to je neerovatno. :lolol:

Link to comment
da si isao, kojim bi objektivom slikao?
Jedinim kojeg trenutno imam - 18-200mm.btw nisam hteo da slikam letenje vec ptice koje odmaraju na pisti, detalje, nitne, oplatu, motore, kabine & slicne stvari. E, danas nije bila guzva pa je to bilo izvodljivo. Sutra, nista od toga:( Slika vratolomija ima dosta po web-u, radije bih gledao uzivo nego ih trazio preko viewfinder-a.Bio tamo pre mesec i jace oko ovog iventa, leteli su neki ali je svakako daleko da ih hvatas po nebu sem ako nemas neki 300+ telac.Da imam nikon objektiv i bateri grip, pozajmio bih ti al jbg, trosim Canon.Mali savet: ako ces da ih slikas u brisucem letu odnosno kada su najblizi, stavi okidac na braketing mod, pa slikaj serije od po desetak fotki dok ga lovis kroz objektiv. Jer je veliko pitanje hoces li ga u'vatit iz prve. Sto veci zum, veca nepreciznost pri brzom komponovanju.edit: e, okaci nesto i na PDF fotografija sutra kad se vratis:) Edited by CowBoy
Link to comment

Hocu, naravno, fala na savetima, slikacu sa 70-200 (na APS-C mu to dodje ekvivalent 300), sasvim dovoljno kad nemas drugi.Manuelni fokus, ali cu ionako biti na beskonacnom fokusu, pa me zabole. Uhvaticu valjda nesto pametno.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Bio na generalnoj probi, bilo dosta naroda. Za klince je danas bio najlepši dan, mogli su na miru da sede u kabinama i razgledaju letelice. Sutra će već da bude gužva i ludnica.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...