Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Jooooj, to bi išao. Na sam aeromiting verovatno ne ako me ćale ne namoli. Išao na onaj pre 15 godina sa preletom DC-10, pričao sa posadom nekog iljušina, išao na ovaj prošli, ali sa kretenom pa sam morao da se vraćam u sred letačkog programa zato što "nema šta više da se vidi" i "vidi se to sve iz njiva", doduše slikali se sa amerima...Mislim da bi karta trebala biti deset puta veća ako bi to značilo da će biti deset puta manje raje.
Probaj da nagovoris nekog iz medija da te akredituje Sent from wc šolja by BVK
Link to comment

rusi pod znakom pitanja, tj sumnjam da dolaze

Uhapšen komandir akro grupe koja treba da nastupi u SrbijiKomandir ruske akrobatske grupe "Striži" Valerij Morozov, koja leti na Migovima 29 i čiji je nastup najavljen na predstojećem aeromitingu u Batajnici, uhapšen je u Moskvi zbog iznude, javila je ruska agencija RIA Novosti, pozivajući se na policijske izvore.Morozov je osumnjičen da je zahtevao novac od nekih biznismena kako bi im omogućio da koriste zaštitni znak "Striža" na majicama i ostalim reklamnim rekvizitima te akro grupe, navodi se na sajtu Lenta.ru (http://www.lenta.ru/news/2012/08/28/strizh/).Prema navodima agencije Interfaks, Morozov je uhapšen jer je tražio novac od svojih saradnika, koji su inače trebali da budu otpušteni, kako bi im omogućio da iz službe odu na sopstveni zahtev.Ta agencija navodi da je Morozov odbacio optužbe i da tvrdi da je žrtva "provokacije".Slučaj će biti predat ruskom vojnom tužilaštvu, koje će odlučiti da li će Morozova optužiti za iznudu, zloupotrebu službenog položaja ili će obustaviti istragu protiv njega.Akrobatska grupa "Striži" osnovana je 1991. godine od ljudi i tehnike nekadašnjeg 237. Gardijskog lovačkog puka.Piloti te grupe lete na avionima Mig-29, u varijantama 9-13 i 9-51. U vesti se ne navodi da li će grupa "Striži" održati svoj program na aeromitingu povodom 100. godišnjice srpske vojne avijacije, u Batajnici 2. septembra, kao što je bilo planirano.
Link to comment

Sumnjam da ima samo jedna posada, valjda ima zamenik komandira ili nesto slicno? Da svaka jedinica zavisi od samo jednog komandira, ratovi bi se brzo zavrsavali (mada razumem da ovi predstavljaju MIG,a ne Rusko RV).

Link to comment

Izlgeda da će Striži nastupiti sa 3 umesto 5 aviona, što je takođe odlično imajući u vidu okolnosti. Gripen neće sleteti na Batajnicu nego će doleteti iz Mađarske, direktno odraditi nastup i vratiti se.Stigao M2 :) TangoSix inače razbija sa prilozima, evo intervjua sa pilotom koji će u dva dana nastupiti u dve zemlje :Hail:Jutros se vežba sve u šesnaest. Osim naših, čini mi se da sam video i SAAB u vazduhu ali ne mogu da tvrdim jer je bio dosta daleko.

Link to comment

znaci ipak dolaze Strizi :phew:dakle final check. da li je ovo pametan plan: autoput Beograd - Novi Sad - iskljucenje Nova Pazova - Stara Pazova - parkiranje na cosku Pazove prema Bataji - 1.500 metara peske?

Link to comment
Sumnjam da ima samo jedna posada, valjda ima zamenik komandira ili nesto slicno? Da svaka jedinica zavisi od samo jednog komandira, ratovi bi se brzo zavrsavali (mada razumem da ovi predstavljaju MIG,a ne Rusko RV).
Striži predstavljaju rusko RV a MiG-29M2 predstavlja korporaciju.Za one koji planiraju guderijanovski manevar obilaskom preko Stare Pazove, preporuka da na E-75 obavezno izađu preko obilaznice tj. petlje Dobanovci iza aerodroma Nikola Tesla jer u Zemun Polju može da se očekuje totalni krkljanac. Alternativa je da se koristi E-70 do Šimanovaca pa preko Vojke izađe u Staru Pazovu.
Link to comment
Striži predstavljaju rusko RV a MiG-29M2 predstavlja korporaciju.Za one koji planiraju guderijanovski manevar obilaskom preko Stare Pazove, preporuka da na E-75 obavezno izađu preko obilaznice tj. petlje Dobanovci iza aerodroma Nikola Tesla jer u Zemun Polju može da se očekuje totalni krkljanac. Alternativa je da se koristi E-70 do Šimanovaca pa preko Vojke izađe u Staru Pazovu.
e tako smo se prosli put zajebali, sad sam se setiofala, ovo preko Vojke mi deluje dojaja
Link to comment
dakle final check. da li je ovo pametan plan: autoput Beograd - Novi Sad - iskljucenje Nova Pazova - Stara Pazova - parkiranje na cosku Pazove prema Bataji - 1.500 metara peske?
Ne postoji isključenje za Novu Pazovu. Prvo su Novi Banovci pa Stara Pazova ali od Banovaca nema vajde. Dakle, izlaziš na Staru Pazovu i tamo na raskrsnici u centru skreneš levo tj. nazad prema Novoj Pazovi. U Novoj Pazovi prođi prve dve raskrsnice (semafora) i parkiraj se negde u blizini treće jer tu faktički počinje zona aerodroma. Odatle imaš oko 2km do kapije. Ako kreneš ranije i odvojiš malo vremena za lutanje, mislim da komotno možeš da probaš autom dalje prema kapiji i pokušaš da se udeneš negde u kukuruze tačno preko puta ulaza. Ako ne ide, vratiš se do Nove Pazove. Ostaje napomena odozgo, da na E-75 ne izlaziš kroz Zemun Polje već obavezno preko E-70 i obilaznice.
Link to comment
Ne postoji isključenje za Novu Pazovu. Prvo su Novi Banovci pa Stara Pazova ali od Banovaca nema vajde. Dakle, izlaziš na Staru Pazovu i tamo na raskrsnici u centru skreneš levo tj. nazad prema Novoj Pazovi. U Novoj Pazovi prođi prve dve raskrsnice (semafora) i parkiraj se negde u blizini treće jer tu faktički počinje zona aerodroma. Odatle imaš oko 2km do kapije. Ako kreneš ranije i odvojiš malo vremena za lutanje, mislim da komotno možeš da probaš autom dalje prema kapiji i pokušaš da se udeneš negde u kukuruze tačno preko puta ulaza. Ako ne ide, vratiš se do Nove Pazove.Ostaje napomena odozgo, da na E-75 ne izlaziš kroz Zemun Polje već obavezno preko E-70 i obilaznice.
da da sve jasno, hvalau koliko sada zelim da imam battery pack za Nikona :isuse:
Link to comment

Servisne informacije, pretpostavljam da će danas i sutra kod svih koji idu biti razrađivanje taktike...

Aeromiting povodom stogodišnjice srpske vojne avijacije biće održan u nedelju, 2. septembra, pa će tog dana u centralnoj batajničkoj ulici Pukovnika Milenka Pavlovića, do izlaza iz Nove Pazove, biti zabranjen saobraćaj za motorna vozila.Organizatori apeluju na posetioce mitinga da koriste vozila GSP-a, Laste i Beovoz, čije će linije u nedelju biti pojačane ili će saobraćati kao radnim danima.Osim redovnih linija koje prolaze pored aerodroma Batajnica, tog dana biće uvedene i lokalne linije 700A, koja će saobraćati od železničke stanice u Batajnici do aerodroma i 706A, čija će trasa ići od Zemuna do aerodroma.Preduzeće Lasta će, pored redovnih linija, uvesti i autobus koji će saobraćati od bazena u Novoj Pazovi do aerodroma, dok če Železnice obezbediti da na taj dan red vožnje Beovoza bude kao i radnim danima.Zainteresovani za posetu aeromitingu ulaznice za taj događaj mogu da kupe u Domu vojske u Beogradu, Nišu i Novom Sadu, u Domu vazduhoplovstva u Zemunu, knjižari „Odbrane“ u Beogradu i na samom aerodromu. Cena karte je 200 dinara.
Od železničke u Batajnici do kapije aerodroma ima 3-4 kilometra, otprilike ista udaljenost je i od novopazovačke železničke stanice do aerodromske kapije, za avanturiste željne pešačenja...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...