Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

Hm, ja sam se uvek pitao da li od G4M moze da se napravi neki laki (onako, bas bas laki) lovac.
Ako je verovati Wiki, BAE je ono čudo prodao u 62 primerka (šoldi, šoldi). I da, bez jednog sedišta i uz manje izmene u trupu u Gašu možeš nagurati state-of-the-art avioniku, sa sve radarom, koji bi mogao da tera MBDA Mica, VZ rakete i LV bombe. Uz novi motor i olakšan trup, neku nosivost od 3,500 kg i savremenu avioniku dobijaš AMX (i bolje od toga) za mnogo manje para. ;) Edited by Tribun_Populi
Link to comment
Hala gde se sklapa Golden Eagle, ništa veće od onog što imamo.
troskovi da se napravi hala su zanemarivi spram troskova da se hala napuni:a) masinama (moguce uraditi brzo uz dovoljno novca)b) ljudima (trenutno nemoguce - srbija nema dovoljno inzenjera a kamoli naucnika za ozbiljan R/D)
Link to comment
  • 2 weeks later...
Kakav gripen, to je sigurno neki kinez iz njihove edicije lovaca.Al fantom, pa zar to leti jos? :huh:
Leti u Nemačkoj ali naravno nije u ovoj igri. Za naše novinare svi američki vojni avioni manji od b52 su fantomi <_<
Link to comment
Visoki zvaničnici odbrane rekli su da zemlja razmatra kupovinu ruskog "Suhoja" Su-30, američkih F16 i F18, francuskog "rafala", švedskog "JAS gripena", kineskog "JF-17" ili avion međunarodne proizvodnje "evrofajter". Beograd treba da odluči da li će kupiti avione od zemalja NATO ili saveznika kao što su Rusija i Kina.
Bold 1: kak'i neobavešteni likovi :lol: Bold 2: od kad smo u savezu? :lol:
Link to comment
Na pitanje koliko je predviđeno borbenih aviona za nabavku i koliko će za njih biti izdvojeno sredstava, Danas nije dobio odgovor od Ministarstva odbrane. Opremanje višenamenskim borbenim avionom, inače, sastavni je deo Dugoročnog plana razboja sistema odbrane Srbije do 2020, koji je u Skupštini Srbije usvojen sredinom ove godine.
:wicked:http://www.youtube.com/watch?v=RM72iWami9M
Link to comment

"100 godina srpskog vojnog vazduhoplovstva" - ministarstvo obrane i vojska srbije stampali set kalendara za 2012(veliki zidni, stoni i neki 3drama ^_^)sa slikama tih vasih cudesa koje ovde kachite i o kojima prichatenije da nisu lepi neki, lasta-95 npr ali sam ipak sve prosledila kolegi koji se lozi na te mashine dosta mi sto imam ikona po ofisu :D

Link to comment
"100 godina srpskog vojnog vazduhoplovstva" - ministarstvo obrane i vojska srbije stampali set kalendara za 2012(veliki zidni, stoni i neki 3drama ^_^)sa slikama tih vasih cudesa koje ovde kachite i o kojima prichatenije da nisu lepi neki, lasta-95 npr ali sam ipak sve prosledila kolegi koji se lozi na te mashine dosta mi sto imam ikona po ofisu :D
gde ima da se nabavi kalendar? ocu jedan!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...