Jump to content
IGNORED

Ratno vazduhoplovstvo Srbije


Muwan

Recommended Posts

12 minutes ago, Constantin said:

Tada uz pomoć "štapa i kanapa" danas je drugo vreme....ima tu svašta nešto, a nešto nam se i duguje...malo iz Kone, malo iz Rusije....ono što je plaćeno.

 

Dobri moj Constantine, pricali smo ovo isto pre 10 godina.
Nije Srbija Izrael (10 miliona stanovnika) koji moze da sravni sa zemljom bilo koju drzavu regionu, da je pretvori u prah pepeo.
Njih se plase a nas ne.

Link to comment
18 minutes ago, Yoyogi said:

 

Dobri moj Constantine, pricali smo ovo isto pre 10 godina.
Nije Srbija Izrael (10 miliona stanovnika) koji moze da sravni sa zemljom bilo koju drzavu regionu, da je pretvori u prah pepeo.
Njih se plase a nas ne.

To i ne treba da nam bude ambicija. Ne trebaju da se plaše nas, ali treba da se plaše da pokušaju da nešto, bilo šta, preduzimaju prema nama.

 

Ne treba nikad da zaboravimo, da smo 46. poklonili Albaniji dva školska aviona (ne znam dal bejahu Tanderbolti, Tanderdžeti) a oni hteli da nas bombarduju 48. sa ista ta dva aviona.

 

Treba izvući pouke.

Link to comment
7 hours ago, namenski said:

Jedini rezultat, benefittm, nabavke bilo kojih, a narocito ovih aviona je утатаутата..., nasitm su novi, a hrvatskitm polovni...

A jedina prava vajda je +1% glasova vucicu po svakom avionu, ono, doduse, ima raznih kupovina glasova, al' ko ga jebe, sve ce to narod pozlatiti...

Dobro, ima nesto i od toga da se djecaci zabavljaju na velikom odmoru...

:fantom: 

tako gledano, ne treba nabavljati nikakav vojni hardware osim icbm sa hidrogenskim bombama, da su nam rusi prodali 12 takvih raketa niko ne bi smeo da pomisli da nas pipne a air policing bi mogli da radimo sa avionima air pink :D

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, gone fishing said:

tako gledano, ne treba nabavljati nikakav vojni hardware osim icbm sa hidrogenskim bombama, da su nam rusi prodali 12 takvih raketa niko ne bi smeo da pomisli da nas pipne a air policing bi mogli da radimo sa avionima air pink :D

Obicno preskacem odgovaranje na tvoja bomba upadanja... :D 

Ali, kada se sve sabere i oduzme - tako je i nikako drugacije.

Eno, pitaj Severnu Koreju, mozes i Izrael: samo taj hardver, za sada doduse, niko ne isporucuje, tako da preostaje samo SK recepttm - u se i u svoje kljuse, pa da vidis kako niko ne sme da te pipne...

Doduse kosta onoliko i po svim pitanjima, nekad se govorilo aspektima drustvenog zivota, ali boze moj...

I - jebote, nista licno naravno, air policing :isuse: koji je samo izandjali alibi za друштвеномрежаше...

Link to comment
3 hours ago, Constantin said:

Ne treba nikad da zaboravimo, da smo 46. poklonili Albaniji dva školska aviona (ne znam dal bejahu Tanderbolti, Tanderdžeti) a oni hteli da nas bombarduju 48. sa ista ta dva aviona.

 

Prvi put čujem, daj više.

Link to comment
3 hours ago, Constantin said:

Ne treba nikad da zaboravimo, da smo 46. poklonili Albaniji dva školska aviona (ne znam dal bejahu Tanderbolti, Tanderdžeti) a oni hteli da nas bombarduju 48. sa ista ta dva aviona.

Nit su Albaniji poklanjani, nit su Thunderbolt i Thunderjet skolski avioni, nit su '46. bili u Jugoslaviji, stigli su tek neke '53, ili tu negde kao americka pripomoc.

Nit je Abanija htela da nas bombarduje, a i dandanas imas da vidis dole oko Alipasinih izvora nadgrobne spomenike ubacenim albanskim agentima...

Ubacivanih, izmedju ostalog, i sa zadatkom da na pijacni dan u Plavu ili Gusinju kupe - Borbu... :D 

 

A i poentatm o plasenju ti nije bas... :) 

Link to comment
5 hours ago, Yoyogi said:



Srbija nema PVO, obicna buranija. Da Srbija PVO zna kako se obara neprijateljski avion, to bi uradili vise nego jedanput. 360 neprijateljskih naleta dnevno, niko pogodjen, nijedan NATO avion oboren.
Taj jedan, F111, oborili su bas Rusi koji su tajno bili tu.

Dani je Madjar :fantom:

  • +1 1
Link to comment
46 minutes ago, zorglub said:

 

Prvi put čujem, daj više.

 

29 minutes ago, namenski said:

Nit su Albaniji poklanjani, nit su Thunderbolt i Thunderjet skolski avioni, nit su '46. bili u Jugoslaviji, stigli su tek neke '53, ili tu negde kao americka pripomoc.

Nit je Abanija htela da nas bombarduje, a i dandanas imas da vidis dole oko Alipasinih izvora nadgrobne spomenike ubacenim albanskim agentima...

Ubacivanih, izmedju ostalog, i sa zadatkom da na pijacni dan u Plavu ili Gusinju kupe - Borbu... :D 

 

A i poentatm o plasenju ti nije bas... :) 

 

Ja uglavnom pišem po sećanju, ono što su mi drugi preneli. Ne volim da pametujem tako što izguglam.....Uglavnom su te priče bile tačne, a tako sam i poverovao. Ne moraju da budu Tanderbolti, možda su to neki kukuruzari bili, ali svakako nije iz rubrike "zvanično"...isti lik mi je pričao da smo posle rata oborili dva američka aviona, iznad Slovenije, pa je Tito to peglao. Šta znam, možda i to nije tačno. Naravno, nije mi bila namera da baš nekog uplašim :nono2_uc:

Link to comment
4 hours ago, Constantin said:

To i ne treba da nam bude ambicija. Ne trebaju da se plaše nas, ali treba da se plaše da pokušaju da nešto, bilo šta, preduzimaju prema nama.

 

Ne treba nikad da zaboravimo, da smo 46. poklonili Albaniji dva školska aviona (ne znam dal bejahu Tanderbolti, Tanderdžeti) a oni hteli da nas bombarduju 48. sa ista ta dva aviona.

 

Treba izvući pouke.

Jel to iste one '46 kad nas Britanija optužila da smo sa dva minopolagača "Mljet" i "Meljine" dan u oči Britanske akcije čišćenja Krfskog kanala, da bi pomogli Albancima uplovili u njihove teritorijalne vode :happy:

  • +1 1
Link to comment
Just now, Constantin said:

Ja uglavnom pišem po sećanju, ono što su mi drugi preneli. Ne volim da pametujem tako što izguglam.....Uglavnom su te priče bile tačne, a tako sam i poverovao. Ne moraju da budu Tanderbolti, možda su to neki kukuruzari bili, ali svakako nije iz rubrike "zvanično"...isti lik mi je pričao da smo posle rata oborili dva američka aviona, iznad Slovenije, pa je Tito to peglao. Šta znam, možda i to nije tačno. Naravno, nije mi bila namera da baš nekog uplašim :nono2_uc:

Jebes 'cuo sam' :), jos manje guglao: ako su bili Кокорожники, moguce je, uostalom, Jugoslavija je od '45. do '48. prakticno trenirala albansku vojsku, osposobila je da sredi svoj Zaliv svinja (videti pod Filbi :D), potopi minama neke britanske razarace koji su plovili tamo gde nisu smeli (BTW, prva stvar koju je demokratizovana Albanija morala da uradi posle demokratizacije bila je odsteta za to)...

I sve se to danas zna, ne trebaju nikakve ograde, bas kao sto se zna da je mlada i drcna Jugoslavija posle rata oborila 2 americka transportna aviona koji su ekstremno bahato i ponavljano ignorisali upozorenje da se iz Italije u tada okupiranu Austriju ne moze i ne sme leteti bez najave i dozvole kako i prilici drzavama koje drze do sebe...

I - nikakav Tito to nije peglao, naprotiv: Jugoslovene se moralo drzati na uzdi od strane neces verovati samog Staljina da se oko Trsta ne dohvate ne samo sa Italijanima nego i sa Amerikancima i Britancima...

I za to nikakva odsteta nije placanja...

Bilo to ludo...

  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, namenski said:

Jebes 'cuo sam' :),

Pazi, nije to bilo ispred zadruge uz pivo, sve su to stari Udbovci, pripadnici OZNA-e, Rankovićevci (msm otišli u penziju s Rankovićem bez obzira na godine)....nisu lovačke priče. Možda grešim u nekim tehničkim detaljima, ali dogodilo se. 🤗

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Constantin said:

Pazi, nije to bilo ispred zadruge uz pivo, sve su to stari Udbovci, pripadnici OZNA-e, Rankovićevci (msm otišli u penziju s Rankovićem bez obzira na godine)....nisu lovačke priče. Možda grešim u nekim tehničkim detaljima, ali dogodilo se. 🤗

Ma sve 5, dogadjalo se svasta: i da smo finansirali grcke partizane posle WW2, lecili im ranjenike, omogucavali da njihove jedinice preko nase teritorije manevrisu iz i nazad,  u Grcku, da stari UDB-ovci pruzaju ono sto se danas zove obavestajna podrska i da usred Vodena/Edese otimaju britanske oficire, vojne savetnike grcke vlade kojima se do danas gubi svaki trag, da prihvatimo stotine hiljada izbeglica, uglavnom Egejskih Makedonaca, da u Beogradu gajimo grckopartizansku radio stanicu koja je emitovala program za Slobodnu Grcku...

I da '48-me ta ista radiostanica, iz usred Beograda bude predvodnik, najzesci lajavac u korist IB-a, a protiv Jugoslavije...

IB-a, kojem smo na obali Dunava poceli da gradimo velelepno sediste, centralu...

I da od toga posle napravimo - hotel Jugoslavija...

A da Yu osoblje, svega 3-4 godine posle toga, u Nevadi uvezbava letenje na - americkim tada vrlo modernim avionima...

Jebiga... :D 

 

 

Edit: mislis da ispred prica rankovicevaca i prica ispred seoske prodavnice ima neke bitne razlike? :D 

Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

 

Prvi put čujem, daj više.

Od 1945e JRV je imala nekoliko trenaznih i skolskih aviona:

- sovjetske Jak ut2, jak 7u i 9u - njih su Albanci mogli da dobiju direktno od ussr

- britanaki Tiger Moth - dvokrilac (tesko da je bio neka pretnja, a i da je nosio nesto od bombi)

- eventualno jos neki unikatni avion

 

P47D Tanderbolt je dobijen tek 1952 godine. 

F-84 Tanderjet od 1953e ulazi u upotrebu.

Link to comment
5 hours ago, Yoyogi said:


Niko se nase vojske nije plasio.

Ja sam se plasio, a bio u njoj. Plasio se pijanih rezervista.

5 hours ago, Yoyogi said:

 

Ruske Prage,

Prage su cehoslovacke.

 

 

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...