Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

11 minutes ago, Svemir Zeka said:

Odvratno oduvek. Meni su i kao klinki pesme mahom bile krindž, zbog:

 

 

 

  • +1 2
Link to comment

prva objavljena singlica lutka sa naslovne strane, a poslednja objavljena pesma sa albuma da nije tebe, paz sad ivica dačić

 

od

“svi vole tvoje idealne mere

trpećeš staračke ruke na sebi

ali to je deo tvoje karijere

pa zašto onda otrpela ne bi”

 

do

”nema tog šiptara s kosova

koji mu nešto ne opsova

al ga ipak najviše voli

lažni ministar bedžet pecoli”

 

 

kako brate slatki da ti neko ne kaže stani, ne moraš sve što ti padne na um da napišeš

 

Spoiler

 

  • +1 2
  • Haha 3
  • Tužno 1
Link to comment

Najbolje producentski doteran album je "Mrtva priroda", ali je svakako autorski jak i "Pokvarena mašta i prljave strasti". Nekako mi se više dopadao jer je tu dominirala akustika i izvesna sirovost. Sami aranžmani jesu jednostavni ali i pitki i prijatni. "Kost u grlu", prvi album ima neku svoju čar. 

 

Po jedna pesma sa sva tri albuma

 

 

 

 

Evo i jedna dobra stvar sa "Buvlje pijace"

 

 

Osamdesetih sam bio na nekoliko koncerata. Svirali su odlično i davali sve od sebe, bilo da je pred 700 ili 10.000 ljudi. Bora je bio izuzetan čovek.

  • +1 6
Link to comment

imao je bora corba malo bukovskog u sebi.

ne znam. nisam se nalazio posebno. valda generacijski jaz.

umeo da odusevi nekim stihom, pesmom, albumom  i onda da se sroza. nije mi bio u fokusu, mozda nekoliko puta

jebiga ipak  zao mi je. mozda i sto sam sam  mator.

vidjao sam ga i pre nego sto se olupao a i posle ga vidjao u kalenicu kako spava za stolom mrtav majci, sede kose, uvek pomislio sto se ne osisa jebote, izgleda ko strasilo.

 

 

  • Haha 4
Link to comment
2 hours ago, mackenzie said:

 

Evo jednog jakog teksta. Nije baš da se zabode igla u venu ili razbije pepeljara u kafani, ali ima li još jedna grupa koja je napisala pjesmu o gradskim čistačima. Nema.

Ima, iz žanra fantastičnog realizma: čisticete ulice.

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, slepa živana said:

kad je skroz osedeo, moja majka je jednom rekla, izgleda kao indijanska baba :lol:

 

sad ćete svi sve da mu oprostite a kladim se da sam samo ja bila na njegovom koncertu ispred skupštine 2019.

 

Jel bio dobar koncert?

Link to comment
5 minutes ago, slepa živana said:

kad je skroz osedeo, moja majka je jednom rekla, izgleda kao indijanska baba :lol:

 

sad ćete svi sve da mu oprostite a kladim se da sam samo ja bila na njegovom koncertu ispred skupštine 2019.

ja napisem rip post a ti se smejes 😥

bio sam i ja na njegovom ( tj riblja corba) koncertu. mozda 11, 12 godina sam imao. jel moguce da je svirao dzindzer tad?

a bukovski? jesam u pravu ili u krivu?

 

Link to comment

Velicina Riblje Corbe kao benda je u tome sto u svom katalogu imaju 20+ pesama koje meni licno ne mogu nikada da dosade i uvek mogu da me oraspoloze. A pesme su im raznovrsnog sadrzaja ,ljubavne balade,socijala,politika itd. za svakoga po nesto, uz to sve  i odlicno gitarsko przenje.  Riblja Corba i Zabranjeno Pusenje, ono izvorno , uvek dobro uticu na moje raspolozenje:)

Edited by Micko8
  • +1 2
Link to comment
22 minutes ago, napadaj said:

Baš me nešto udario Rambov post.

 

 

Zato sto te podsetio na staru istinu da su najveca nemoralna govna ljudi koji pisu ode o moralu, gotovo uvek tudjem jer o svom radije ne bi. U crno-belom (no pun intended:D) svetu u kojem zive jednostavno je neizvodljivo da isti covek baljezga nacionalisticke gluposti u vreme kad to kao javna licnost ne smes nikako da radis cak i ako u te gluposti verujes jer mnogo klinaca slusa ono sto govoris ali takodje beskonacno dobar i nezan covek koji ce da zalegne za nekog koga uopste ne zna ako ni zbog cega drugog onda zbog toga sto mu je pogodjen osecaj za pravedno i ispravno. U normalnom i realnom svetu koji je odavno presao na full colour takvi ljudi su uobicajena pojava ili su makar bili, propadamo i u tom smislu.

 

Takodje, u normalnom i realnom svetu se coveku koji pogresi pomogne da se uspravi i gresku ispravi, u crno-belom se greske nikad ne zaboravljaju i toliko zloupotrebljavaju da onaj ko je pogresio samo dalje srlja u sve vece greske, dok mu one ne postanu zivotna navika. Nekim ljudima je prosto isuvise vazno da postignu nemoguce, da budu u pravu, oni mrze greske kod drugih jer im stalno ponavljanje tih gresaka daje iluziju da su zapravo postigli nemoguce i da jesu u pravu. No, to je ipak samo jedna obicna i tuzna iluzija, to ce uvek i ostati.

  • +1 7
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...