Jump to content
IGNORED

Bora Đorđević - Poslednja pesma o tebi


Tinman

Recommended Posts

1 hour ago, Jeremija said:

 

 

Probaj još osamdesetih, sećam se, na primer, njegove turneje sa aforizmima još iz osamdeset sedme, bila je puna ratnohuškanja, mržnje i sličnih stvari.

 

E slažem se, samo je rip topik pa nisam hteo da se pretvori u licitiranje tog tipa.

 

Tad mi je jos delovalo kao neka vrsta provokacije, a ne stava. Meni je keva bila njegova generacija u Petoj. Znam da mi je pricala da su mu pismeni zadaci bili avangarda, koja se čitala po svim odeljenjima. Mada sam ubeđen da mi je rekla da nije tu maturirao.

Nisam ja u real time bio svestan njegove adolescencije i karijere pre recimo '95. To mi se prepričavalo.

Edited by kralj
Link to comment
Just now, Nikodije said:

To je istina, jer ovi tezgaroški bendovi po klubovima zapravo vrlo malo Čorbinih pesama sviraju, uglavnom Gde si u ovom glupom hotelu, malo drugih.

Kao Čolina "Noć mi te duguje".

 

Najpopularnije pesme njih dvojice kod mladih trenutno, a obojica imaju nebrojeno boljih pesama.

Link to comment
11 minutes ago, zorglub said:

 

Zanimljivo, isto sam smatrao kao harper da su didulidadadu pesmice/kompozicije u pitanju. Ne da dobra pesma mora biti super komplikovana, naprotiv, ali me RČ ama baš nikada nije zanimala, a imam mnogo veće muzičke guilty pleasures da ispovedim.

 

Šta je onda smak?

 

smak je umetnost muzike

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
1 minute ago, cedo said:

 

smak je umetnost muzike

čedo brt fali ko leba ona “naša” reakcija

 

:puke:

  • +1 2
  • Haha 3
Link to comment
2 minutes ago, Milošica said:

Kao Čolina "Noć mi te duguje".

 

Najpopularnije pesme njih dvojice kod mladih trenutno, a obojica imaju nebrojeno boljih pesama.

 

Ima Bora mnogo boljih i od avionu slomiću ti krila, ali to je srednješkolski bend, što ne znači da je banalan, nego trigeruje taj neki bunt prvog drkanja. 

Borini tekstovi namenjeni su klincima koji tek treba da opsuju, a to nije nikako zanemarljivo. 

Link to comment
17 minutes ago, Nikodije said:

To je istina, jer ovi tezgaroški bendovi po klubovima zapravo vrlo malo Čorbinih pesama sviraju, uglavnom Gde si u ovom glupom hotelu, malo drugih.

:huh:

:huh:

Svašta.

 

edit: a šta onda sviraju od drugih bendova? Baci nekoliko primera, sad me zanima...

Edited by ragasto
Link to comment
7 minutes ago, cedo said:

 

smak je umetnost muzike

 

Da, muzike. Tekstovi su banalni "poklopcem se pokrij umesto jorganom",  "tvoje lice kao kornjačina koža"

  • Haha 2
Link to comment

Od 1985. stvaralačka kriza -nikad više dobra pesma, samo slaganje rima; od 1988. kriza identiteta- bespotrebno ultra srbovanjep; od 2000. kriza morala - čovek postao sopstveni antipod. Zapravo, od svih Borinih kriza, samo su one alkoholičarske vredele

  • +1 1
Link to comment
Just now, mackenzie said:

 

Da, muzike. Tekstovi su banalni "poklopcem se pokrij umesto jorganom",  "tvoje lice kao kornjačina koža"

Tada su se tekstovi tako pisali, nije se Smak po tome mnogo razlikovao od ostalih bendova. Novi talas je to doveo u red. Shvatio je to Točak u 90im, pa poslednji studijski album ima samo jednu pesmu sa tekstom.

  • +1 2
Link to comment

 

Evo jednog jakog teksta. Nije baš da se zabode igla u venu ili razbije pepeljara u kafani, ali ima li još jedna grupa koja je napisala pjesmu o gradskim čistačima. Nema.

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, zorglub said:

 

Zanimljivo, isto sam smatrao kao harper da su didulidadadu pesmice/kompozicije u pitanju. Ne da dobra pesma mora biti super komplikovana, naprotiv, ali me RČ ama baš nikada nije zanimala, a imam mnogo veće muzičke guilty pleasures da ispovedim.

 

Šta je onda smak?

 

Dvojica velicanstvenih gitarista, Rajko Kojic i Dzindzer Bozinovic, su svirali veci deo Corbinog postojanja. Bora je bio pravi showman i fokus je uvek bio na njemu ali ekipa iza njega je itekako znala da komponuje i svira.

Edited by harper lee
  • +1 3
Link to comment

I svi koji su svirali u RČ su fantastični ljudi. Imao sam sreće da upoznam Mišu Aleksića, na hleb da ga mažeš.

  • +1 5
Link to comment
3 hours ago, copkillah said:

 

Pa pre skoro 50 godina to im je sigurno delovalo edži i provokativno. Sada je krindž, ali sada je drugačije vreme.

Odvratno oduvek. Meni su i kao klinki pesme mahom bile krindž, zbog:

 

34 minutes ago, kralj said:

 

 trigeruje taj neki bunt prvog drkanja. 

 

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Nikodije said:

I svi koji su svirali u RČ su fantastični ljudi. Imao sam sreće da upoznam Mišu Aleksića, na hleb da ga mažeš.

Ja sam ga viđao često po Karaburmi.

 

Ne znam jesu li imali tu studio ili je živeo. Ili oba.

Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

Ja sam ga viđao često po Karaburmi.

 

Ne znam jesu li imali tu studio ili je živeo. Ili oba.

 

Živeli su na Karaburmi. Ćerka mu je pesnica, objavila knjigu.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...